קבלה=כפירה?

  • פותח הנושא aok
  • פורסם בתאריך

aok

New member
קבלה=כפירה?

אם עובדי כוכבים ומזלות (עכו"ם) נחשבים כפגאנים/כופרים/עובדי אלילים עפ"י ההגדרה היהודית, כיצד יתכן שיהודי מאמין יעסוק באסטרולוגיה על-מנת "לקבל תשובות" לשאלותיו (במסגרת קבלית, אפרופו המלאך רזיאל ושות')? מדובר בפרדוקס. או שמא אני טועה?
 

Shaaaki

New member
אולי...

בגלל שההבדל בינינו לבינם זה שהם עובדים את הכוכבים... אנחנו לא :\
 

פיליפ1

New member
היה על כך בעבר דיון - לינק

העובדה שקימת "אסטרולוגיה קבלית" למרות האיסור המפורש המוזכר בתורה, רק מחזקת את הדיעה שהקבלה היא דת חדשה שאין בינה ובין תורת משה כל קשר אמיתי. הנושא נדון כבר בעבר, מצ"ב לינק .
 

יייהודי

New member
ההפך הברהם אבינו בעצמו היה אסטרולוג

והוא ידע את כל מהלכי הכובים והיה חוזה פלילפ1 אויל תסביר לי למה אתה חושב שהקבלה היא דת חדשה ? בגלל ההבנה השיטחית והמוטעת שלך ?! או אולי בגלל שברג הכניס לך בורג ואתה חושב כמו רובוט מה שברג אומר ככה צריך להיות או אולי לייטמן ? ואני ממליץ לך לנסות להעמיק בלימוד למרות שאתה כופר ולהבין מאיפה יוצאים הדברים ומה הפרשנויות ואיך מתקשר ואז להגיב בפורום ולענות !
 

פיליפ1

New member
הרמב"ם פסק נגד עיסוק באסטרולוגיה

ובפסיקתו זו הוא מסתמך על האיסור על עוננות ("לא ימצא בך מעונן"). מצ"ב לינק למצוות אל תעשה של הרמב"ם. מצווה ל"ב (וכן גם ל"א ו- ל"ג) עוסקות באיסור על אסטרולוגיה וניחוש בכוכבים.
 
חודש ראשון = המזל הראשון = ניסן

המזל הראשון בכל האסטרולוגיה בעולם זה " מזל טלה " . בזמן התנ"ך החודש הראשון ניקרא " חודש ניסן = מזל טלה " .
 
מי אמר? אולי דוקא החודש הראשון הוא

חודש תשרי? מזל מאזניים... יש הסופרים את השנה כחודש ראשון = ניסן יש הסופרים את השנה כחודש ראשון = תשרי... חודש ניסן הוא ראש השנה למחצית השנה הזכרית חודש תשרי הוא ראש השנה למחצית השנה הנקבית...
 
מזל מאזניים ? ........./images/Emo13.gif מזל יפה !

אני אסביר לך למה " מזל טלה = חודש ניסן " הוא החודש הראשון . קודם כל באסטרולוגיה זה המזל הראשון ! . דבר שני חודש תשרי = מזל מאזניים הוא ראש השנה ל-שנים ! כי ב- א' תשרי נולד האדם הראשון ואישתו חווה ובחודש הזה נישקלים מעשיהם של בני האדם וכל הבריאה ( מזל מאזניים ! כן !
, יום כיפור , עשרת ימי תשובה , שמחת תורה חתימת המשפט ) לכן ראש השנה צריך לחול בחודש תשרי ולא חודש ניסן ! . " חודש ניסן " הוא " ראש השנה לחודשי השנה ! . ובחודש אדר זה הסיכום והסיום של השנה שבו היו מביאים תרומת כסף לבית המיקדש בשביל העניים כמו ב- פורים ( שבת שקלים ) . חודש אדר שהוא לפעמים " חודש חריג ושונה מהשאר ! ( אדר א' + אדר ב' ) מתקיים בסוף השנה לפניי שמתחילה השנה החדשה לפי התנ"ך ! . גם המזל שלו ! :" מזל דגים " זה 2 ! רמז ל-2 חודשי אדר . 40 יום לפניי יום כיפור זה ראש חודש אלול ( חודש הרחמים והסליחות ) אחריי ש-משה רבנו שבר את לוחות הברית וירד ביום כיפור והביא " לוחות ברית חדשים "
 
ט"ו ב- שבט ראש השנה לאילן ../images/Emo39.gif

אין ממש הגדרה מדוייקת למושג " ראש השנה " . יש רק את ראש השנה לחודשי השנה - " חודש ניסן - מזל טלה " , יש גם את א' ב- אלול - " ראש השנה לבהמות לשחיטה " חודש ניסן ניקרא בתורה גם " ראש השנה ל- מלכים ו-אנשי צבא " , ואילו חודש תשרי ניקרא גם " ראש השנה לימי הדין , ל-3 הרגלים , ולשנים "
 
סליחה ומחילה ! ../images/Emo13.gif תיקון טעות ! ../images/Emo128.gif

חודש ניסן ניקרא גם " ראש השנה ל- מלכים , אנשי צבא , ו- 3 הרגלים וחודשי השנה והמזלות , " חודש תשרי ניקרא גם " ראש השנה ל- ימי הדין , ו- שנים " חודש שבט ניקרא גם " ראש השנה ל- אילנות ( העצים , הצמחים , הפרחים , הפרות , הירקות ו- כל מה שצומח ! ) חודש אלול ניקרא גם " ראש השנה לבהמות ולמעשרות שהיו מביאים לבית המקדש "
 
מי אמר שיש אסטרולוגיה קבלית?

זה שאומרים לך שזה "אסטרולוגיה קבלית" לא אומר שזה באמת כך.
 
אז אתה כניראה לא יודע ../images/Emo70.gif

אם תלך אל " בית הכנסת העתיק בקיבוץ בית אלפא בעמק חרוד ! " אז אתה תיראה ריצפה ענקית של המזלות ומעליהם חודשי השנה היהודיים , ובצדדים את עונות השנה .
 
אם רק תיקנה את " חוק לישראל " ../images/Emo63.gif

אם רק תיקנה את המדורה של ספרי החומש : " חוק לישראל " ( שיש לך את זה גם בחינם בכל בית כנסת ! ) " , אז יהיה לך שמה גם פרשנויות של רבנים ! . גם קטעים של " תורה שבעל פה , גמרא , משנה " . וגם קטעים של קבלה : " ספר הזוהר " .
 
למעלה