צריכת חשמל ביתית

הילה35

New member
צריכת חשמל ביתית

יש לי בערך 4 חודשים עד ללידה והתחלתי לעשות רשימות של דברים שעלי לארגן בחודשים הקרובים. צריכת החשמל בבית שלי מוגבלת ל 25 (וואט?) ובחורף כשיש חימום ומכונת כביסה פועלת יש קצרים. ברור לי שצריך להגדיל את הטווח. בחברת החשמל אמרו לי שלהגדיל ל-40 יעלה לי 2359 ולהגדיל ל תלת פאזי, שזה 75 יעלה 2987 ש"ח, ובנוסף עלי להזמין חשמלאי באופן פרטי להחלפת פקקים. בקיצור, זה הון תועפות... מנסיונכן, האם אפשר להסתדר עם 40 כדי לחמם בחורף+ מכונת כביסה? האם שינויים כאלו אפשר לעשות בלי להיעזר בחברת החשמל? תודה

טלטל11

New member
להגדיל, ויפה שעה אחת קודם

ושאני לא אדכא אותך בסיפורים על איזה חשבונות חשמל תקבלי. בחורף החימום פעל אצלי מסביב לשעון, שלא לדבר על המכונת כביסה, המייבש, המיקרו, הקומקום החשמלי, ובטח שכחתי כמה
תתייחסי לזה כאל חלק מהזמנת הלידה - עדיף לעשות את זה ולהיות שקטה מאשר להתקע אח"כ עם בעיות בחשמל ותינוק קטן בבית, בחורף.

טלטל11

New member
אה, ואני הגדלתי ל- 40 , נדמה לי.

ויש לי מיזוג מרכזי. (מזגן של 4.2 כ"ס)

טלטל11

New member
מספיק לגמרי

למעט כשהבוילר דולק משום מה לא יכולה להפעיל את הקומקום החשמלי, או את מפזר החום באמבטיה (בעת ובעונה אחת). לוידעת למה
(באמת צריכה לבדוק את הפקק הזה) אבל המזגן, מכונת הכביסה, המייבש וכל שאר המכשירים עובדים במקביל ואין שום בעייה.

gezers

New member
פקק "רגיש" מידי

כלומר מן הסתם יש למעגל החשמלי הזה שעליו יושבים כל המכשירים שציינת פקק של זרם נמוך יחסית (יש פקקים של 10 16 או 25 אמפר וזה רשום על כל פקק) אם יש לך בבית תלת-פאזי אפשר לבדוק החלפת הפקק לכזה עם אמפרז' גבוה יותר או (אבל זה דורש בעל מקצוע) להחליץ את הפאזה שעליה יושב המעגל הנ"ל..

טלטל11

New member
אין לי תלת פאזי

אבל באמת הגיע הזמן להזמין חשמלאי לבדוק\להחליף את הפקק הרגיש אך הלא-סימפאטי

catנוע

New member
היי הילה

לא יודעת לגבי הצריכה, אבל חושבת שחשמלאי פרטי אינו רשאי להגדיל את צריכת החשמל של דירתך, אלא רק חברת החשמל. אל תשכחי שצריך גם לקרר בקיץ ולא רק לחמם בחורף, יש הרבה יותר כביסות כשיש תינוק בבית, ועוד מכשירים חשמליים שצריך להפעיל במקביל למכונת הכביסה (מיקרוגל, בלנדר, ועוד ועוד). בכל אופן, כרגיל, לכל דבר יש פורום בתפוז
אז בתקווה שתוכלי להעזר גם בפורום הבא: http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/anashim.asp?forum=770&pass=1

orאור

New member
אחרי שתגדילי

תגידי איך לא חשבתי על זה קודם, פחות התעסקויות, יותר שקט. וכמו שאומרים לקחת את זה בחשבון כחלק מחבילת הלידה

reviss

New member
חשמלאי פרטי לא מורשה להגדיל את

צריכת החשמל. גם אם את מזמינה מישהו פרטי וחברת החשמל מגלים את זה (והם מגלים- כי הם עושים ביקורות מדי כמה חודשים, כך הסתבר לי בדיעבד) תאלצי לשלם להם את הסכום הנ"ל שנית והם מפרקים ומתקינים חדש. אז עדיף ישירות לפנות אליהם ולדעתי כבר עדיף תלת פאזי כי התוספת לא משמעותית וההבדל גדול.

למעלה