צריכה רעיונות לארוחה טובה היום בערב

צריכה רעיונות לארוחה טובה היום בערב ../images/Emo13.gif

אז לטובת הפרידה משנת 2007 ולקראת כניסתה החגיגית של 2008 הבאה עלינו לטובה, חשבתי לי שיהיה נחמד יותר לחגוג עם בעלי בבית מאשר לצאת עם כל עם ישראל.. חשבתי להכין ארוחה אבל לא עולים במוחי רעיונות לדברים נחמדים שלא מצריכים כרגע זמן רב מדי להכנתם ( נעשים כאן נסיונות ללמוד ולסיים עבודה, מה שלא ממש מצליח...). אני יודעת שכולם כאן שפים, אז קדימה, מחכה לרעיונות! מאחלת לכולנו שנת 2008 מדהימה וכיפית

האמת שיש לי בבית ממש הכל..

ירקות מכל הסוגים, בשרים, קטניות, בצקים וכו'.. אני מבשלת המון אבל חשבתי להכין היום משהו חדש..

אוכל שבעיניי הוא רומנטי

וקל מאוד להכנה - אם יש לך בבית רביולי גבינה/בטטה אז תעשי עםפ רוטב שמנת. אם אין, אז אפשר פשוט ספגטי רגיל ברוטב שמנת, ואפשר לשדרג את הרוטב עם פיטריות או בטטה. מתכון לרוטב - מטגנים קצת שום מטגנים את השידרוג (פיטריות טריות קצוצות או בטטה קצוצה לקוביות קטנות. אם מדובר על בטטה, צפי למשך טיגון אורך של כרבע שעה. אופצייה אחרת היא לבשל את הבטטה בסיר כמו פירה, ואז למעוך ולהוסיף לשמנת) מוסיפים מיכל של שמנת לבישול. מתבלים עם בזיליקום, טימין, אורגנו, מיורן, מלח פלפל. בוחשים ונותנים לשמנת כמעט לרתוח אבל לא לרתוח לגמרי. בוחשים עד שזה בסמיכות המתאימה לך. בינתיים כמובן מכינים את הספגטי/רביולי. מסננים את הרביולי מהמים אבל משאירים אותו בסיר, ולסיר מוסיפים את הרוטב. בוחשים טוב ואז מוזגים לצלחות. קוצצים עירית (אם יש) ומפזרים קצת מעל לצלחת. הולך מעולה עם כוס יין טובה ותעשו לחיים לשנה החדשה...

לא יודעת אם רומנטי - אבל טעים וקל ../images/Emo13.gif

חזה עוף בבירה
אני הוספתי אחרי טיגון הבצל, קופסא של פטריות שמפיניון פרוסות הרררר.... בנוסף, אני מתכוונת כנראה להכין היום לביבות תפוח עץ לשנה טעימה....

אני מכינה היום

ריזוטו צ'וריסו ועגבניות מיובשות. ולקינוח תותים עם קצפת.

פ א צ ה

New member
מושטים-

תכיני רוטב שעשוי מפטרויזיליה קצוצה, גזר מגורר, שבבי שקדים, הרבה שום, מיץ לימון, שמן זית, מלח, פלפל. תחרצי את הדג. תמרחי את הדג ברוטב ותכניסי קצת מהרוטב לתוך הבטן של הדג. תעבירי לתנור, תאפי משהו כמו 20 דקות. להגשה: תכיני את אותו הרוטב רק בלי שמן זית, בלי גזר ובלי שקדים. יוצא מעדן.

בוביקון

New member
אצלינו בתפריט

מרק צ'ורבה תפוחי אדמה בתנור חזה עוף עם בצלצלים בתפוזים עוגת ספירלה לקינוח

למעלה