צריכה ערתכם-סטודנטית

מלמלה

New member
אני הגעתי בגלל חדש לביתי

לפני כשנתיים היום היא בא' קיבלתי כאן מידע רב ומהימן הן מאנשי מקצוע והן מהורים. אני נכנסת לכאן מידי יום וקוראת את ההודעות הרבה פעמים אני מדפיסה וקוראת שוב בית או מביאה לבעלי מידע חדש כמו על הרכיבה הטיפולית שהופיע כאן לפני מספר ימים לגבי הקומונות אני לא נכנסת לשם כי אין לי מספיק זמן לכל המסגרות האלה אני משתתפת גם בפורום הורים בגדול זה די כייף כי זה כמו מפגש חברות

ilanaga

New member
מלמלה

המון תודה על ההתייחסות.
אילנה

רונתי

New member
היי אילנה

לפני שנתיים וחצי, כאיבחנו את בני הבכור, היה לי ידע מועט עד אפסי על מה זה בכלל adhd , דרך הפורום הבנתי עד כמה אני לא לבד, עד כמה הילד שלי צריך תמיכה והכוונה, עד כמה אנחנו ההורים זקוקים לתמיכה והכוונה, כל שאלה שהייתה לי , ולקבוע תור לנויירולוג זה שבועות במקרה הטוב, התייעצתי כאן, בפורום וקיבלתי כיוון כללי. היום אני נעזרת בעיקר בקומונה שהיא יותר חברתית, מקום לתמוך בבנות, לשתף ולהשתתף בנסיונן של אחרות, להוציא קיטור לחזק ולהתחזק. האמת שמהפורום התרחקתי קצת כי כאן זה יותר "מקצועי" והיתה לי מעין רוויה מהבעיות שמתלוות ל adhd , אני חיה אותן מספיק והקומונה סיפקה לי את המקום החברתי המבין שכל כך הייתי זקוקה לו. אם יש לך שאלות נוספות אשמח לענות

רונתי

New member
האמת שבכלל לא הבנתי בקומונות

אבל הגעתי לקומונה הנפלאה דרך החתימה של ברבאמא.

anatdav

Well-known member
היי אילנה

בני היום בן 11, אובחן בסוף כתה א', לא היה לי שמץ של מושג מה זה ADHD, וכמובן שהרצתי חיפוש בגוגל. הגעתי לפורום הנהדר הזה, נרשמתי לתפוז, וכמובן שבהתחלה רק קראתי את ההודעות, ועם כל הודעה נוספת שקראתי, חשבתי לעצמי, אלוהים, זה כאילו שאני כתבתי אותה, גיליתי שיש עוד המון ילדים כמו בני, שאני לא לבד. התחלתי להבין שההתנהגות של בני נובעת מהלקות, ושהוא לא עושה בכוונה, כמו שתמיד חשבנו. בנוסף גיליתי שיש אור בקצה המנהרה, ושיש טיפולים ופתרונות שונים שיכולים לעזור לנו להתמודד איתו הן בבית והן בבית הספר, וקיבלתי המון המון טיפים מההורים הנפלאים, ומהמנהלות המדהימות של הפורום. בפורום הנהדר הזה יש המון מאמרים וקישורים שהוצאתי להדפסה ואפילו ערכתי קלסר מסודר לבית הספר בו לומד בני, ולמחנכת שלו, פשוט למדנו אני והיא את הנושא דרך הפורום הנפלא הזה. לגבי הקומונה, אין לי מילים להודות לברבית שלנו, שהקימה לנו את הבית הנפלא הזה. הקומונה היא בית שני שלי, את החברות הכי טובות שלי הכרתי בקומונה, איתן אני מתייעצת כמעט בכל בעיה שצצה בחיי, קשורה ל-ADHD או לא. בקומונה אני יודעת שחברותיי לעולם לא ישפטו אותי, לעולם לא יעבירו ביקורת על ילדיי, כי הן מתמודדות כמוני כמעט עם אותן קשיים. ישנו משפט שאנחנו משתמשים בו המון בקומונה: "זר לא יבין" ובקומונה שלנו אין זרים, כולם משפחה אחת גדולה. ענת

א רויטל

New member
וגם אני חלק מאותה משפחה =קומונה

של אמהות לילדי .... וגם אני הרווחתי בזכות הקומונה חברות טובות, תמיכה והבנה. ולמדתי ועדיין לומדת המון מנסיונן האישי.

alongili

New member
הקומונה עבורי:

אני הדרומית בחבורה, ועבורי היה זה חלון הזדמנות להכיר נשים מדהימות, מלאות עוצמות, מעודדות, תומכות, מבינות ואוהבות. הגעתי לקומונה (בעברית: שותפה) דרך האחת והיחידה, שרית, שהדרימה והעבירה לקבוצת קשובים סדנא על ADHD, מאז נפתח חלון אל החברות הכנה והאמיתית, ללא שחצנות וללא הבדלים חברתיים, לכולנו פחות או יותר ילד שבזכותו נחשפנו לעולם מיוחד במינו. לי אישית אין מחשב במקום העבודה, אך אחד מהדברים הראשוניים שאני עושה כשאני חוזרת- להדליק את המחשב, וכמובן להתעדכן, וכמובן להעזר ולעזור לחברותיי בכל נושא שעולה לשיחה. יצרתי קשר מצויין עם הבנות ואנ נהנהת להגיע למפגשים, אומנם המרחק רב, אך אני עושה כל מאמץ על מנת להיות איתן, זכיתי להשתתף בסופ"ש המהמם שארגנה ברבאימה ואפילו הפתעתי אותן כשבאתי למפגש עם הילדים במרכז. גיליתי נשים מיוחדות, בעלות מודעות עצומה, שלא נותנות לצרות לנצח אותן, נשים לוחמות על עקרונותיהן, ותומכות בהמון אהבה האחת בשנייה!!! על הנתינה יבורכו כל הבאים במלאכה!!!! ממני, גילי והפורום משמש לחלק המקצועי, הוא מביא את האפשרות ליצור קשר עם רופאים ומומחים ולקבל תשובות בכל נושא שקשור להתמודדות היום-יומית בחיים עם ה ADHD.

מרי פופ

New member
אצלי זה מאוד פשוט

בזכות הפורום הנ"ל נחשפתי לקומונה ובזכות הקומונה התחלתי לקבל את העובדה שלבן שלי יש בעיה שצריך לטפל בה. 3 אבחונים שעבר הילד, בתחילת כיתה א', שבכולם "כיכבה" הפרעת הקשב ושנת לימודים איומה (בכיתה א') שעברה עלינו, לא גרמו לי להפנים ולקבל שדרוש טיפול מערכתי ובתוכו גם תרופתי. בזכות הנשים המדהימות שהכרתי בקומונה הבנתי מה צריך להעשות וגרמתי לבעלי לשנות את דעתו ב 180 מעלות: מהכחשה של הבעיה ומסירוב מוחלט בכלל לשמוע על טיפול תרופתי, לשותפות מלאה והסכמה ביננו. והפורום? הוא נשאר בעיני הסמכות מקצועית העליונה. אני קוראת באדיקות, נעזרת ונתרמת מאוד משרשורי האירוחים והמומחים פה.

צללית4

New member
אצלי

כמו מה שענת כתבה כיאלו אני כתבתי בזכות הקומונה התחלתי לא להתביש בקושי של בני ,התחלתי לדבר על הריטלין בחופשיות,התחלתי להעביר לילד שלא צריך לשמור על לקיחת הריטלין בסוד מה אני אגיד לך כשההורים שלמים ויודעים שזה בסדר ויש טיפול ויש תקווה ויש מי ששומע אותך כמו בקומונה זה נותן הרבה כח להמשיך ולקוות שיהיה טוב

pita21

New member
אילנה, עצה קטנה.....

קיבלת פה המון תשובות אך אם תעלי פה קובץ וורד עם שאלות פתוחות/סגורות , תוכלי לנתח את התשובות ולקבל תמונה מדויקת יותר.

pita21

New member
זיוה'לה, הבחורה צריכה לעשות עבודה

אקדמית. היא צריכה לאסוף נתונים. מאחר שהיא מבקשת תשובות ממספר רב של אנשים, הייתי במקומה מנסחת שאלון שיתן לה פרופיל של הגולש (גיל, השכלה, וכו') וכן שאלות סגורות (כן/לא/דרוג) ופתוחות (בהן יכולים לענות במילים). כך תוכל בצורה מסודרת לערוך סטטיסטיקות, לזהות מגמות וכו'.נראה לי קצת בלאגן ולא אקדמי לשאול שאלות ולהתכתב בפורום-זה מתאים אולי לכתבה עיתונאית אבל לא למחקר מסודר....

ilanaga

New member
הבהרות לגבי המחקר

שלום לכל מי ששיתפה איתי פעולה ושוב קודם כל- המון תודה! המחקר שאני עושה הינו "מיני מחקר" כיוון שמטרתו לעשות סקירה כללית לגבי נושא כלשהו בתחום האינטרנט ואפשר לראות בו השלכות לתחום החינוך. זאת הסיבה שפניתי אליכן. המחקר שלי הינו מחקר קטן ולא בהיקף של מחקרי סמינרים, תואר שני או דוקטורנטים. (כמובן, בתקווה שאגיע גם לזה). המרצה שיבדוק את העבודה הינו ד"ר גד אלכסנדר- מרצה במחלקה לחינוך- אוניברסיטת בן גוריון. לגבי אופי העבודה- אני מודה על ההצעות וההערות אך הן נכונות בעיקר למחקר כמותי בו חשובה הסטטיסטיקה ומהימנות הנתונים. המחקר שניסיתי לערוךך כאן הינו איכותני (זרן חדש יחסית) והמטרה בו היא לחשוף ולהסביר תופעה מסוימת על מאפיניה, להבין את הסיפור האיששי והאוטנטי מאחוריה וכו'.לכן, כל מה שכתבתן הינו חשוב ומשמעותי. אני מקווה שבדברים שכתבתן כאן בנוסף לתרומה הרבה לי גם נתרמתן מהשיתוף שכל כך מאפיין את הפורום והקומונה המדהימים שלכם. זאת העבודה האחרונה שלי לתואר ובזכותכם לא אשכח אותה עוד הרבה .... שיהיה שבת שלום אילנה

zivadina

New member
לא שמעת שאנשים ADHD הם מדהימים?

באמת... וכאן, פורום של הורים לילדים ADHD, שהיא הפרעה תורשתית, יש סיכוי שלפחות מחצית מן ההורים כאן הם ADHD בעצמם. איחוליי להצלחה בקבלת התואר!

למעלה