צריכה עזרה

ggroneet

New member
צריכה עזרה

היי.. אולי תוכלו לעזור לי. יש לי 2 חתולים. אחד מאז שהוא גור והוא בן 5. לפני שנה וחצי עברתי דירה והחתול "השני" 'מצא' אותי. פשוט לא נתן לי לזוז בלי ללכת אחריי. קראתי לו ONE EYE כי הוא היה פצוע וכמו שאתם מבינים יש לו רק עין אחת. הוא היה במצב גרוע ולקחתי אותו לוטרינר אחרי כמה ימים שכמו שאמרתי לא עזב אותי. בכל אופן, ONE EYE ושוקו החתול השני, לא כל כך הסתדרו ועד היום אחרי שנה וחצי הם 'הולכים' מכות כל הזמן. קניתי לשניהם מיטות נפרדות אבל זה גם לא עוזר. שוקו לא עולה למיטה שלי מאז שONE EYE איתנו. אבל זאת לא הבעיה. ONEEYE משתין בבית בכל מקום אפשרי ואני לא יודעת מה לעשות עם זה. הוא משתין על בגדים ועל מגבות ועל כל דבר שהוא מוצא ברצפה. ככה שהייתי צריכה להוציא את כל השטיחים ואת כל מה שהיה מונח על הרצפה. יש לחתולים ארגז חול סגור גדול שמספיק לשנהם ואני מנקה אותו פעם בכמה ימים ומחליפה חול פעם בשבוע, שבוע וחצי.... אבל כלום לא עוזר. לפעמים הוא נכנס לארגז כשהוא לא צריך להשתין אלא את הדבר השני.... :) ... אבל כמעט פעם ביומיים אני מוצאת שלולית של שתן, ליד הארגז על הרצפה או בחדר או במטבח או איפה שהוא מוצא... לפני מספר ימים עשיתי ניקיון יסודי וגיליתי שבחדר האורחים הוא גם "חרבן" (סליחה על המילה) מאחורי המיטה. אני ממש לא רוצה למסור אותו.. כי אחרי כל מה שהוא עבר הוא עכשיו חתול חתיך מאוד....:) ואני נורא נקשרתי אליו.. אבל מה אפשר לעשות....??? אני אובדת עצות. עזרו לי.

החתול מסורס?

כי אם לא - חתולים לא מסורסים ומסמנים בכל הבית, סירוס גם יוריד את רמת האלימות בריבים שלהם. יכול להיות שהארגז לא מספיק נקי בשבילו, ייתכן שנקיון פעם בכמה ימים לא מספיק - בארגז סגור יכול להצטבר הרבה מאוד ריח רע, אבל את לא מריחה את זה כי הארגז סגור. צריך לשלול גם בעייה רפואית, ייתכן שיש לו חסימה בדרכי השתן וכואב לו לעשות פיפי, והוא מקשר את הכאב לארגז. וגם יכול להיות שהארגז במקום גלוי מדי, חתולים אוהבים דיסקרטיות.

יש להם ארגז אחד?

אז קודם כל, הייתי עושה את המאמץ ומארגנת לכל אחד ארגז משלו. אם יש מתח בין שני החתולים, אז יש סיכוי שבגלל זה הוא לא נכנס לארגז המשותף. באיזה חול את משתמשת? חוץ מזה, הייתי שוללת בעיה בריאותית.

אם הוא חתול מהרחוב

מאוד יכול להיות שהוא בכלל לא מקשר בין החול התעשייתי לבין חול "אמיתי". עשי ניסיון ובמשך שבוע או יותר שימי בארגז נוסף במקום אחר בבית (עם פרטיות) חול מהגינה למטה, עדיף בצבע כהה- מהסוג שאת רואה חתולים משתמשים בו. אפשר גם לקנות אדמה לעציצים, אבל זה קצת יקר. כמובן, בתנאי שהוא מסורס ובריא- אחרת צריך לטפל בבעיות הללו קודם!

ggroneet

New member
תודה על התשובות

היי תודה על התשובות. הגעתי בערב וראיתי שכבר יש כל כך הרבה הודעות... ממש פורום פעיל. אז ככה הוא מסורס. אומנם מצאתי אותו בחוץ אבל הוא כנראה היה שייך למישהו שהתעלל בו או פשוט זרק אותו. אני אנסה להביא עוד ארגז אחד. השאלה היא האם הוא צריך להיות קרוב לארגז השני? או שפשוט לשים אותו איפהשהו בבית?

ggroneet

New member
בנוגע לחול...

שכחתי לציין שאני כל הזמן קונה חול אחר... הייתי משתמשת עד עכשיו בקריסטל אבל הוא יקר מאוד אז עברתי לfresh משהו כזה (בצבע ירוק) וזה היה נדבק לארגז ומקשה את הניקיון אז עכשיו אני משתמשת בחול ממש נחמד, מרענן וריחני בשם חתלתולי או משהו כזה.... ממש ממש טוב.

למעלה