צריכה עזרה-פיענוח בדיקות

simoneta

New member
צריכה עזרה-פיענוח בדיקות

פרופיל הורמונלי, יום 4 למחזור: OH-17 PROGESTERONE- 84.3 ANDROSTENEDIONE - 6.17 DHEA SULPHATE - 1.1 ESTRADIOL - 73.4 FREE ANDROGEN INDEX - 2.19 FSH - 9.8 LH - 5.7 PROLACTIN - 252 SHBG - 62.5 T4- FREE - 16.9 TESTOSTERONE,TOTAL - 1.37 TSH - 5.79 יצאתי מבולבלת לגמרי מכל הרשימה הזאת...

simoneta

New member
../images/Emo41.gif לא הייתי יומיים ופיספסתי- מזל

טוב להריוניות החדשות. שיעבור בקלות ובהצלחה!

כתומה30

New member
סימונטה הי (זהירות: ארוך)

העזרה היחידה שאני יכולה לתת לך היא לגבי ה- TSH. באופן כללי הנורמה שלו זה בין 0.4 ל- 4 (ויש רופאים שטוענים שעד 5). זה אומר ששלך קצת גבוה, והמשמעות של TSH גבוה היא שהגוף מרגיש מחסור בהורמון שבלוטת התריס מפרישה לצורך חילוף חומרים בקצב תקין בגוף. כלומר יש איזו האטה קלה. קלה כי הסטייה הזו נחשבת לא חמורה, אבל בכל זאת מחוץ לנורמה. רופאים שונים יתייחסו לזה שונה - אני נתקלתי בכאלה שבערכים כאלו לא נתנו טיפול, חלק כן נותנים, ויש כאלו שבמצב כזה עושים לפי ההרגשה של הבן-אדם. סימנים אופייניים לזה הם עייפות (גם בבוקר ואחרי שינה הגונה), תחושה לא טובה בעיקר בבקרים, השמנה או קושי להרזות אפילו בדיאטה, ובמצבים חמורים זה יכול להראות דומה לדיכאון ממש (את רחוקה מזה), יכול לעשות ווסת יותר קטנה ונטייה לעצירויות. לי יש תת פעילות בבלוטת התריס כבר שנים, ואין בעיה לאזן את זה עם כדורים שלוקחים, אמנם מידי יום ולכל החיים (אצלי לפחות), אבל מסדר את הבעיה בלי שום תופעות לוואי (פשוט לוקחים בכדורים את ההורמון החסר). מידי פעם אני "יוצאת מאיזון" ואז צריכה לעדכן את המינונים ולבדוק שוב שהתאזן לי. בהריון דרך אגב, אמורים לבדוק הרבה (עוד לא ביררתי אפילו "כמה הרבה", כשנגיע לגשר נעבור אותו...) כי המינון צפוי מראש להשתנות וחשוב לבריאות העובר שיהיה חילוף חומרים תקין. מה שכן, אני מניחה שעשית את הבדיקות כדי לברר אם יש סיבות שלא נכנסת להריון עד כה? רופאת הנשים שלי אמרה לי כשהתחלתי לנסות לשים לב שאני מאוזנת, אחרת הגוף לא יקלוט הריון. אני מזכירה שהערך שאת קיבלת הוא לא קטסטרופלי, כאמור, יש רופאים שלא יתייחסו לזה. אני, אישית, מרגישה לא טוב ברמת TSH כזו וכן משנה מינונים. אם את צריכה עוד משהו ממני אני אשמח לעזור. בכל שאר ההורמונים אני לא מבינה...
שיהיה בהצלחה ותרגישי טוב.

שרי30

New member
שאלה לכתומה

תודה על תשובתך המעניינת. המצב שתיארת אם כן הוא תת פעילות של בלוטת התריס? מכאן אני מבינה שתוצאה נמוכה מעידה על פעילות יתר? אני שואלת כי גם אני עשיתי פרופיל הורמונאלי והתוצאה של TSH שלי יצאה 0.31 ורשום שזה מתחת לנורמה. מה דעתך?

כתומה30

New member
זה נקרא עודף פעילות של בלוטת התריס

או - היפרתירואיד. זה באמת מתחת לנורמה, אבל שוב, לא ברמה קריטית. הרופא שלך ראה את זה ולא הגיב? או שעדיין לא ראה? כמו שכתבתי קודם יש שונות בהתייחסות של רופאים לערכים שהם קצת מחוץ לנורמה. בכל מקרה עודף פעילות זה גם מצב לא בריא לגוף, עקרונית, ואני ממליצה לך לברר על זה. סימנים אפשריים של עודף - ירידה לא מבוקרת במשקל בלי קשר לדיאטה, קושי להרדם, דופק מואץ ובמקרים קיצוניים רעד בידיים (אולי יש עוד ושכחתי, אני בד"כ בצד השני...). הרופא הכי מוסמך לדברים האלו הוא אנדוקרינולוג (וכבר נתקלתי ברופאי משפחה שלא הפנו כי הם חשבו שיודעים מספיק, ולא כך היה...) בקיצור, בלי לחץ, אבל הייתי מבררת. תהיי בריאה.

שרי30

New member
הרופא טרם ראה את התשובות

בשבוע הבא יש לי מעקב זקיקים ואביא איתי את התשובות. תודה

פוּ

New member
לילי - להודעה הזו התכוונתי:

זה פרופיל הורמונלי

פוּ

New member
ולסימונטה../images/Emo9.gif

הפרוגסטרון שלך מאוד גבוה אם באמת ביצעת את זה ביום ה - 4 למחזור.. אולי את בהריון
נמנעתי מלהגיב עד עכשיו בגלל זה
אני אחכה לתשובה שלך להמשל, בכל אופן באמת כדאי לבדוק בטבלה הזאת.

simoneta

New member
פו,

ה- 17OHP אכן נורא גבוה. בעיה אינדוקרינולוגית ידועה, וכשעשיתי את הבדיקות קיוויתי שמצאו את המינון הנכון.מסתבר שלא... בינתיים בכל אופן, אני מחכה לתשובה מהרופאה שלי, שתודיע לי אם צריך להעלות מינון. ולצערי אני לא בהריון, ולא חולמת על אחד כזה עד שאני לא רואה איזון. למרות שאמרו לי שיש סיכוי קלוש להפתעה ומקרים חריגים הרי תמיד יש
אז נכון לעכשיו, בכל זאת בשביל להתעודד קצת ולא להתאכזב לגמרי מראש (הביוץ בימים הקרובים),אני מכריזה על עצמי בתור מקרה מיוחד
.

פו, את משהו....../images/Emo9.gif

כל הזמן את מצליחה להצחיק אותי.... (כבר אמרתי לך פעם שהתאהבתי בך, לא?)

וואי איך אני מפחדת שימצאו אצלי משהו

בבדיקות ואני שונאת שונאת מחטים הם ביקשו שבעלי יבוא איתי זה הרבה מבחנות? תוך כמה זמן יש תשובה ? אה ופו אם את קוראת את ההודעה שלי אז קיבלתי מחזור ב2.5 (אתמול)אז עכשיו הוא לא כל כך סדיר נכון? הביוץ כנראה היה ב18 לחודש אפריל נשיקות לילה טוב אם את ערה אני על המחשב עד מאוחר ישנתי צהריים אפ למישהי בא לצאט אני גם מוכנה

simoneta

New member
לילי, אל תפחדי.

יכול להיות שלא ימצאו כלום, ויכול להיות שיגלו משהו שולי שטיפול יסדר ומהר.ואז כמובן הדרך לתינוק מתקצרת... ובעיניין פחד ממחטים- גם אני ככה. הפיתרון שמצאתי הוא פשוט לא להסתכל על המחט. ואם את מאלו שמסתחררות מהבדיקה, תבקשי שיעשו לך אותן בשכיבה.

../images/Emo5.gifסימונטה את לא מבינה יום רביעי

יש לי את הבדיקות דם ב9 בבוקר ומהיום אני מפחדת איזו פחדנית אני וכולם שואלים :אז איך תלדי ? מה איכפת לי העיקר להיכנס להריון (בלב אני אומרת את זה) בקיצור בטח לקחו לך המון דם בטח איזה 5 דקות היית עם המחט ? אוף אוף אוף למה אי אפשר להיקלט מהאפצי הראשון צריך לעבור את כל זה

simoneta

New member
יקירתי,לקחו לי דם עם פרפר של ילדים.

היה מהיר יחסית,ואת רואה- אני עדיין בחיים. ואם היתה לי תשובה איך אפשר להיקלט מהאפצ'י הראשון, כבר הייתי בפורום השכן. שאלת מיליון הדולר.

פוּ

New member
מה פתאום 5 דקות../images/Emo9.gif

זה אולי 1-2 דקות - זה רק נראה ארוך
אבל מהרגע שהמחט בפנים זה כבר לא כואב - אם לא תסתכלי לא תרגישי
אל תתחילי לפתח סרטים בראש - רב הסיכויים שהכל שם תקין
וגם אם לא אלו סוג הבדיקות שאם יש בעיה קל מאוד לפתור אותה

Luly4

New member
../images/Emo10.gifיש לי בעיה במחשב לכתוב בעברית

בצ'אט ניסיתי לסדר ופיספסתי אותך

למעלה