צריכה עזרה בהכנת עוגת טלטאביז

or 333

New member
צריכה עזרה בהכנת עוגת טלטאביז

עשיתי חיפוש בפורום ויש עוגות פשוט מדהימות,הבעיה שאני לא יודעת לעבוד עם בצק סוכר וגם אין לי הרבה זמן. השאלה שלי אם אתן יכולות לעזור לי למצוא עוגת טלטאביז אפילו רק דמות אחת גדולה,רק שתהיה מקצפות וצבעי מאכל,ולא מבצק סוכר,פעם ראית עוגה כזאת וזה היה ממש יפה. אני מאד אשמח לכל רעיון ועזרה. חוץ מהעוגת טלטאביז ביום ההולדת של ביתי אני מכינה לכל ילד עוגה אישית בצורת בלון פורח,שאותה אין לי בעיה להכין זה ממש יפה פשוט ומלהיב וכל ילד מרגיש מיוחד לקבל עוגה אישית. תודה מראש

or 333

New member
שוב בדומה לסוכר צריך לפסל

צורות,וגם במרצפן אין לי שמץ של מושג.

אני אגלה לך את הטכניקה שלי

אני מדפיסה תמונה בגודל שאני רוצה גוזרת את הדמות לחלקים ואז מניחה את החלקים על המרציפן בצבע הרצוי וחותכת בסכין אח"כ אני מחברת את החלקים זה לזה כמו פאזל וזהו זה הרבה עבודה אני לא מכחישה...

or 333

New member
זה הכי דומה למה שאני רוצה

ועכשיו ברשותך אני אשמח לדעת איך עושים את הצורה והמגש? תודה

שוקולדת

New member
לא מצליחה להוריד תמונות

כמו שצריך ולכן העוגה לא כ"כ ברורה...המגש, הוא לא מגש אלה קרטון גלי צבעוני להכין עוגה בגודל הרצוי, הורדתי מהמחשב תמונה של הדמות והגדלתי לפי הצורך, חתכתי את העוגה בהתאם לצפות בקרם ולזלף

or 333

New member
ההסבר שלך לא מובן לי

זה נראה כמו שלוש עוגות,עוגה מלבנית, עוגת לב, ועוגה עגולה. זה לא נראה כמו עוגה אחת שממנה אפשר להכין את הדמות. מאיפה לקחת תמונה של טלטאביז? ואיפה ניתן להשיג קרטון גלי? תודה

שוקולדת

New member
רגע אנסה להסביר שוב...

מלבנית אחת גדולה, את הציור גזרתי לפי התיחום והנחתי על העוגה, חלקים שהיו חסרים מפה ומישם חתכתי בהתאם, והדבקתי במקומות הנכונים, היתרון בעוגות הוא שאת יכולה לשחק עם זה איך שאת רוצה והקרם באמצע בסופו של דבר "מדביק" ומאחד את הכל יחד, וזה לא מורגש בחיתוך העוגה. בוואלה תקליקי טלטאביז ומישם לאתר של טלטאביז של ה BBC יש שם תמונת בשפע קרטון/ בריסטול גלי יש בכל חנות פשוטה של מכשירי כתיבה ו/או דברי אומנות אשמח לענות על עוד שאלות אם יש....:)

שוקולדת

New member
והנ טלטאביז צהוב

לקוחות ראו את הסגול וביקשו בצהוב... אני לא אוהבת שהבטן קצת עקומה אליפטית ושמנה אבל ככה יצא עם התבנית שהיתה לי בבית...

or 333

New member
המון תודה על ההסברים ../images/Emo24.gif

עכשיו זה נראה פשוט יותר. רק רציתי לדעת לגבי הצבע מאכל,אני למשל קניתי את הבקבוק הרגיל בסופר,האם בזה השתמשת? ולגבי הצורה של הידיים זה גם בחלקים נפרדים?

שוקולדת

New member
צבעי מאכל...

כבר שנים שאני לא משתמשת בבקבוקים הנוזליים מהסופר, הם נוזליים מידי ומשנים את כל הטקסטורה של הקרם או הבצק סוכר, שלא נדבר על כמויות הצבע שצריך להשתמש כדי לקבל גוונים יפים, תקני צבעי מאכל משחה (לא ניתנים להשגה בסופרים) אם אני זוכרת נכון הידיים, גוף וראש היו חלק אחד והרגליים וסמל למעלה דווקא היו נפרדים :)

למעלה