צריכה מידע על חיל קשר ותקשוב ...

riki123

New member
צריכה מידע על חיל קשר ותקשוב ...

אם מישהו פה יודע ומבין מזה בעצם החיל הזה? ואיפה עושים טירונות וקורסים של החיל הזה? ומזה אלחוטנית...?

riki123

New member
תןודה....אבל

אני צריכה עוד מידע...בבקשה אני מתגייסת עוד שבוע לחיל הזה...אני לא יודעת כלום

The Charmed Boy

New member
לברוח!!!!!!!! לברוח!!!!!!!!!!!!!!!!

טירונות בנות עושים בבה"ד 7 (טירונות 00, למרות שיגידו לכן שזה 02... זה 00...). קורסים רובם בבה"ד 7, יש גם את לוט"ם שזה ממר"מ ויש עוד מספר מקומות מצומצם, רוב הקורסים בבה"ד 7. בכלל, בה"ד 7 - החור הכי גדול שקיים. חיל התקשוב (בעבר חיל הקשר) - החיל הכי מתחנגל שיש. לברוח משם! לברוח!!!!!! אם אין לך עכשיו איך לצאת, אם שולחים אותכן לטירנות בבה"ד 7 - את מסרבת להתפנות! תאמיני לי, אם לא תעשי את זה, התעללות שלוש שנים. אני לא צוחק אני באתי מזה והצלחי לצאת תודה לאל. תברחי משם ומהר!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

TPF

New member
למה אתה אומר את זה?

התור אחד שמועמד גם לקשר מעניין אותי למה אתה אומר שהחייל כל כך גרוע...

GuestOfHonor

New member
לא רוצה לבאס אותך, אבל

בנות משרתות רק שנתיים. בתור בוגר של קורס של חיל קשר אני חייב להגיד שממש לא סבלתי (למרות שהקורס היה מאוד קשה), ושהחבר'ה מהמחזור שלי שנשארו בתקשו"ב מרוצים רובם ממה שהם עושים. מצד שני אני שייך לתחום של המחשבים, אין לי מושג מה הולך בתחום העבודה של האלחוטנים.

The Charmed Boy

New member
אוקיי

כל מה שיש בבה"ד 7 כולו חרא כל האנשים שהיו איתי כולם מתייייייים לעוף משם אחדים, אני ביניהם תודה לאל, הצליחו תאמינו לי - אל תתקרבו לשם! פשוט טעות חייכם הכל שם חרא הכל אבל הכל

omeris

New member
הכל תלוי לאיזה תפקיד אתה מיועד

בחלק של המחשבים - אני מניח שהרוב מרוצים. בסמ"ח זה מקום שטוב להיות בו, וגם לרוב מרוצים מהתפקיד אחר כך בשאר הענפים - לא ממש יודע, למרות שהבנתי שמי שבטמ"ם או במת"ן-אמ"ן מרוצים לא יודע על איך זה בקורסים אחרים בה"ד 7 לא מקום רע בכלל, יושב מחוץ לצריפין (מול בית חולים אסף הרופא). בסיס עם אחלה אוכל, וגם נראה טוב (דשא, עצים..רס"ר מטורף הבנתי..אבל עושה את העבודה כמו שצריך)

November Rain2

New member
אחלה אוכל?!!

ממש לא...וכן העבודת גינון בהחלט אחלה...(= אתה יודע במקרה מתי נפתח קורס של מת"ן-אמ"ן,כי עכשיו פתחו שני מחזורים רק של מת"ן תקשוב..

November Rain2

New member
אני כרגע בחיל תקשוב...

אני לא יודעת למה כולם אמרו פה שזה תנאים גרועים..בכל מקרה את תעשי טירונות מקוצרת בבה"ד 7-שם גם יהיה הקורס שלך. התנאים לדעתי ממש טובים(האוכל לא משהו..אבל בקטנה) הבסיס דווקא אחלה..ולי גם היה ממש נחמד בטירונות..בכלל הכל תלוי באיזה גישה את באה.. מה שטוב בחיל תקשוב הוא שלאחר הקורס את מסתפחת לחיל מסויים(שם תעשי את התפקיד אליו יועדת) ואפשר להתקדם גם בחיל המסוים הזה.. אני לא מכירה את התפקיד אלחוטנית אז בנוגע לזה אני לא יכולה להרחיב. המון המון בהצלחה...(=

riki123

New member
וואי תודה לך את היחידה

שעודדה אותי...אני מקווה להנות ולהצליח..מה זאת אומרת טירונות מקוצרת? זה לא שלושה שבועות?

bombina1

New member
שאלה..

היי, אני גם מיועדת לחיל תקשוב ואמורה להתגייס ב11.9.. בן דוד שלי בממר"ם ואמר לי שרוב הסיכויים שאני אעשה את הקורס בשלישות הראשית ברמת גן..זה נכון?! <אגב אני לא בממר"ם אלא בתפקיד אחר שקשור למחשבים>. בנוסף אשמח לדעת מה התפקיד שלך.. תודה =]

idanmn1

New member
תשובה..

מן הסתם את לא בממר"מ. אף אחד לא מגיע לתפקידי המחשוב בממר"מ לפני שהוא עובר הכשרה (קורס). את תעשי את הקורס שלך בבסמ"ח (בית ספר למקצועות המחשב) בבסיס השלישות ברמת גן. לאחר הקורס יתכן ותשובצי לממר"מ, או ליחידות אחרות שיש.. אגב - לאיזה קורס את מיועדת? נתמ"מ - ניהול תשתיות מערכות מחשב? ניהול רשת מחשב? תכניתנית? הדרכה והטמעת מערכות מיחשוב?

bombina1

New member
ניהול רשת מחשב

וסליחה על הבורות בקטע של ממר"ם..חח לא הכי בקיאה בזה, הייתי בטוחה שהולכים למיונים קדם צבאיים ובמידה ועוברים מתגייסים לשם הישר

idanmn1

New member
סבבה

שיהיה לך בהצלחה.... את תעברי קורס יחסית קל ולא ארוך במיוחד (סך הכל 6 שבועות) בתנאים ממש טובים...את כבר תיווכחי בזה כשתגיעי לבסמ"ח. וכן - לא רק תכניתנים מגיעים לממר"מ. גם הם צריכים לעבור את הקורס שלהם בבסמ"ח, ולאחר מכן כל אחד מקבל את השיבוץ שלו - יש כאלה שהולכים לממר"מ, ויש כאלה שהולכים בכלל לחיל אויר, מודיעין, ים וכו'...

בתור אחד בחייל:p

אז ככה החייל סבבה לדעתי וזהו:p כל מי שמתלונן עליו לא מבין יש אפשרות קידום. אין קורס אלחוטנים כבר יש קורס מתמ שמכיל בתוכו את נושא האלחוט לדעתי זה לא קורס משהו והתפקידים בו לא משהו ממש. כמובן שיש גם תפקידי מחשבים וכו' בחייל שהם יותר שווים :p ושוב זו רק דעתי

למעלה