צריכה להתייעץ, לא יודעת כבר מה לעשות.

JoIIy Roger

New member
לא טיפש הבחור

חי לו את החיים הטובים, אם אפשר למה לא?
אתם מעקבים את הסטירה המצלצלת שהוא יקבל, או שאתם תחטפו אותה במקומו.
סה טו.

yoyo10

New member
זאת התמכרות יש מרכזים שמטפלים בסוג כזה

של התמכרות
ולא אל תתנו לו שקל לחסות חובות זה לא יעזור לו זה רק יסבך אותו יותר

שקדייה

New member
הדבר הכי מפחיד בסיפור זה שוק אפור.

אם הוא יפנה לערוץ הזה מרוב יאוש- כולכם הסתבכתם, והסתבכתם קשות!!!

לכן, הדבר הראשון שהייתי עושה זה לוקחת אותו לשיחה צפופה שמסבירה לו על מהות הפתרון הזה - שיבין שזה פתרון ל-10 דקות במקסימום, ואם הוא יפנה לכיוון הזה, החלום שלו אח"כ יהיה להיות מסובך "רק עם ההוצל"פ" או לחליפין לשבת לנפוש באיזה כלא....

זה הדבר היחיד שהייתי דואגת לו אקטיבית כרגע.

תכלס , אין לכם מה לעשות.... הילד בן 30 ויש לו חום גבוה..

Noich80

New member
וואו איזה ברוך

אני כמו שקדיה ישר חשבתי- רק שלא יפנה חלילה לשוק האפור.
הייתי במקומו לוקחת הלוואה גדולה שתכסה את כל החובות ונכנסת לטיפול.
אתם לא תוכלו לעשות עבורו כלום בלי טיפול- זו תהיה רק עבודה סיזיפית.

תותיערי

New member
בלתק

לא יודעת מה החוק לגבי אנשים פרטיים- יש אפשרות להכריז פשיטת רגל כשאתה לא עסק? שווה לבדוק

וואי, נשמע כמו מצב קשה ביותר.

נשמע גם שזה בור ללא תחתית והוא חייב להיעצר,
מסכימה עם בללייקה, שקדי ונויצ', כל אחת בקטגוריה שלה,
לא הייתי ממשיכה לתת כספים,
אולי הייתי פונה בעצמי למשטרה ואומרת שהוא עלול לסכן את עצמו,
לבדוק מה ניתן לעשות מול גורמים פסיכיאטריים עירוניים,
את הכדורים הפסיכיאטריים הוא קיבל מאיפשהו, לא? אז לפנות למטפל שלו ולבדוק מה אפשר לעשות איתו.
בהחלט לפנות לאיש מקצוע שילווה אתכם בהליך הזה וידריך אתכם.

פ א צ ה

New member
שני אפיקי פעולה לדעתי

הראשון- לטפל בבעיה שגורמת לו להוציא סכומים שאין לו ולהתחמק מאחריות. לדעתי הכדורים לא מספיקים וצריך טיפול התנהגותי כלשהו.
השני- טיפול בבעיית החובות מול בעל החוב. אחד מבני המשפחה יקח על עצמו את הטיפול הראשוני בעניין, עד שאחיך יגיע למצב שהוא יכול להיות אחראי בעצמו לעניינים (בעקבות הטיפול ההתנהגותי). פונים להוצאה לפועל, מוציאים תדפיס תיקים ארצי ומתחילים לטפל- מגישים בקשה לעיכוב תיקים ולצו תשלומים. פורסים את החובות לתשלומים שהוא מסוגל לעמוד בהם. מפרטים את כל המידע לרבות חובות שטרם הגיעו להוצאה לפועל, וכן את המצב הנפשי. במקביל פונים לבעלי החוב מחוץ להוצאה לפועל ומגיעים גם איתם להסדר לתשלום החובות ולעיכוב הליכים כל עוד אחיך עומד בהסדר. ואז מקפידים שמדי ראשון לחודש הוא גם ישלם את החובות. בעודי כותבת אני חושבת שאולי יש מצב שמאמן (קואוצר) יכול לעזור כאן עם בניית תקציב ולרתום את האח לעשייה.
אם יש לו עדיין כרטיסי אשראי ושיקים- לפעול כדי לבטל אותם (יחד עם האח).

פגישות של DA יוכלו לתת כיוון

כרגע אני לא מוצאת את פרטי הקבוצה בת"א, אבל לדעתי היא עדיין קיימת.
מצרפת לך לינק עם טלפונים של מי שמרכזת את הקבוצה בי-ם, תתקשרי. אם לא נעים לך בשבת אז מחר בבוקר.
http://self-help.sheatufim.org.il/detail-org.php?id=279&idtop=7

שנית, בשבילך (זה לא פחות חשוב, גם לך אבל גם להחלמה שלו) - פגישות של נר אנון לקרובי משפחה וחברים של מכורים - http://self-help.sheatufim.org.il/detail-org.php?id=271&idtop=5

הפגישות האלו מתקיימות עדיין, עד כמה שידוע לי, במועד שכתוב באתר והן מומלצות בחום מנסיון אישי (אני כבר לא הולכת בימים אלו כך שהאנונימיות שלך שם תהיה די מוחלטת, לא תצטרכי לדאוג שמישהו שקורא אותך בפורום מאזין או משהו).

בובסטר

New member
כמי שקצת מבינה בתחום

לתת לו עוד 1,000-2,000 ש"ח בחודש ממש לא יעזור.
ברגע שהנושים מבינים שיש משפחה שעוזרת - הם רק ילחצו יותר.
וגם לדבריך הוא רווק ועובד וכו' - אז הנושים חושבים כמוכם - שהוא יכול להתאמץ יותר ולשלם יותר.
זה רק יגרום לסכסוכים בין בני המשפחה לבני זוגם (אני אישית לא הייתי מאושרת בכלל אם בעלי היה עוזר לאח/ אחות בסכומים כאלה, כשלנו יש משכנתא על הראש).

הייתי קובעת עם כל בני המשפחה, שתערכו איתו כולכם יחד שיחה.
בשיחה הזו תודיעו לו שאתם מוכנים לממן דבר אחד בלבד - עו"ד שירכז את הטיפול בחובות.
תמצאו עבורו שם של עו"ד שמטפל בתחום ויכול לעזור (לצערי אין לי המלצות).

אחד מהמשפחה ילך איתו לעוה"ד, עוה"ד יברר בדיוק כמה חובות יש לו ולאיזה נושים, ויסוכם עם אחיך, שעוה"ד מעדכן גם את אותו בן משפחה.

תצטרכו להסביר לעוה"ד שיכול להיות שיש בעיה נפשית.

אם אכן יש כזו, אולי עוה"ד יעודד אותו לגשת לאיבחון ולטיפול - ותמריץ עבורו ללכת היא שזה מאוד יכול לעזור לו מול הנושים.

לפי היקף החובות עוה"ד ינחה אותו האם ללכת לאיחוד תיקים, לפשיטת רגל, לסגור את החובות תיק תיק וכו'.

חבל על כל שניה, כדי שבאמת לא ילך לשוק אפור.

בהצלחה

זה בא בתקופות?

תקופה של היי, שקונה לו אינסוף דברים, מרגיש גדול מהחיים, ואח"כ תקופה של שפל, דיכאון, הסתגרות?
אם כן נשמע לי שהוא סובל אולי (עם אלף הסתייגויות) ממאניה דיפרסיה. גם אם לא זה האיבחון, הייתי ממליצה שילך לאיבחון פסיכיאטרי. אם הכיוון הוא לא מאניה דיפרסיה אז מדובר אולי בהתמכרות שדורשת טיפול אינטנסיבי.

למעלה