צריכה את עצתכם - חוגים

hagarrr1

New member
צריכה את עצתכם - חוגים

בת ה- 5.5 מאוד רוצה חוג בישול. עד כאן - אין בעיה.

שבוע שעבר הלכנו לשיעור ניסיון הצטרף גם בן ה- 7.5 (כיתה ב') הוא גם רוצה.

הילדים (כ- 6 ילדים) שהגיעו לחוג בערך בגיל של בת ה- 5.5. היה שם גם ילד בן 3.

בן ה- 7.5 נהנה מאוד בחוג ורוצה להמשיך. אבל זה מאוד מבאס אותי מבחינת הגילאים שיש שם. מודה גם שמאוד מבאס אותי שרוב החברים שלו בחוג טניס / כדורגל/ כדורסל / קרטה וכו' והוא מתעקש דווקא על בישול.

"די זה מה שאני רוצה מה את מכריחה אותי ללכת לטניס??"

מה עושים?

imasarit

New member
מאפשרים

אפשר לבדוק אם יש חוג לגילאים גדולים יותר,

אבל אם לא - הייתי מאפשרת. זה חוג, שייהנה

<אולי נראה אותו פעם במאסטרשף...>

tiger mom

New member
אבל זה מה שהוא רוצה

חוג זה לא בשביל למצוא חברים
אולי יש חוג בישול לגיל שלו?
אולי במקום החוג אתם יכולים לקנות ספר בישול ולהכין פעם בשבוע משהו ביחד
אבל נראה לי חבל למנוע ממנו משהו כי את מתבאסת

מאפשרים, חוג בעיני הוא מקום שהילד יכול

לבחור את התוכן שלו .
לגבי הגילאים - צריך לשאול את המדריך/מדריכה איך זה יתנהל כי ילד בן 7.5 מסוגל לבצע יותר מטלות במטבח מילד בן 3 (לפחות בעיני הבילתי מקצועיות בתחום הדרכות בישול)

kmiki

New member
סובלנות וקבלה

על מנת לגדל ילד בריא, נפשית, כדאי לקבל את הצרכים והרצונות שלו, כל עוד הם אינם פוגעים בו או בסביבתו בדרך ישירה או עקיפה.
אני חוששת (לא נאמר בשום ציניות או משום כוונת רוע), שאת צריכה לעבוד על עצמך, ועל חוסר הקבלה שלך מהשוני שלו מחבריו, ולא אל לנסות לשנות אותו.
יותר טוב שתלמדי להכיל ולקבל אותו כמות שהוא, אחרת הילד יגדל בידיעה תמידית שהוא "לא בסדר" כי ככה את מעבירה לו בעצם.
מעבר לכך, אם את חושבת שיש בעיה חברתית (היות ואת אומרת שיש לו חברים, אז לא נשמע לי שיש בעיה חברתית), שבגללה הוא מעדיף להיות בחוג עם קטנים ממנו, דברי עם המורה, היועצת, מי שצריך, ותבדקי מה ההבעיה ואיך ניתן "לעזור" לו.
ביקורת על כך שהוא רוצה חוג בישול ולא חוג קראטנה אינה במקום בכלל.
כן, כולנו רוצים שהילדים שלנו יהיו יפים, מוצלחים בלימודים, ספורטיביים ובעלי כל הכישורים המוצלחים בעולם, וכמובן הכי מקובלים. מה לעשות שמתוך 10 ילדים, רק 2 בערך יכולים לעמוד בזה?

דוקא מאוד חמוד בעיני שהוא אוהב את החוג

ולא הולך עם הזרם כי כל החברים שלו עושים X
זה גם החוג היחידי השימושי בבית , יש מצב שיוריד ממך את מטלת הבישולים

אני משוכנעת שהמדריכה תתאים את הפעילות לגילו.
אם זה מאוד מדאיג אותך, אפשר גם להוסיף חוג ספורטיבי אחר לאיזון.

נושי 14

New member
הייתי מאפשרת לו

אצלנו הוא נרשם ללגו וכדורגל, אחרי חודש החליט שהוא לא רוצה עוד את הכדורגל אז עברתי איתו על הרשימה ומצאנו חוג ספורט אחר שהוא מתחבר אליו.

מצטרפת וממקדת

אם זה מבאס אותך כי היית מעדיפה שילך לחוג ספורטיבי - את יכולה להסביר לו למה חשוב לך חוג ספורטיבי ולבקש ממנו לבחור גם כזה.
אם זה מבאס אותך כי הוא יהיה עם ילדים קטנים ממנו - תסמכי על שיקול הדעת שלו. אם כיף לו, אז יופי. כן כדאי לוודא מראש שיש אפשרויות פרישה נוחות ולאפשר לו לפרוש אם הוא מגלה שהחוג לא מתאים לרמה שלו. אם המדריך חכם, הוא ידע להשתמש בילד הגדול כעוזר (זה שיכול לעשות דברים שהקטנטנים לא יכולים).

פרמלה

New member
העניין של הגילאים אכן מבאס

(מה יש לילד בן 3 לחפש בחוג בישול?)

אולי תציעי לו עוד שיעור ניסיון כדי לראות שהוא עצמו לא מתבאס מהבילוי עם קטנים. עצם החוג עצמו דווקא מגניב, והילד עצמו אמר את דברו.

למעלה