צריך עזרה גדולה.ממיכל או עינבל.או..

משקשק

New member
צריך עזרה גדולה.ממיכל או עינבל.או..

או מימי שבאמת מבין בהתפתחות תוכי בהמשך חיב..אז אני קודם מבקש מהמבינים ברמה גבוה כמו מיכל עינבל וכ`ו..(בלי לפגוע באף אחד!כל אדם פה במקומו מונח.ויכול לענות. בתנאי שהוא יודע ומבינים כי זה ענין של חיי הקוקטלית שלי!!)אז לענינו..כידוע יש לי קוקטילית שלקחתי אותו ממגדל כשהיא בת חודש ו3 שבועות.ועדין לא נגמלה.זאת אומרת שאת המשך ההחתמה אני עושה כבר שבוע וחצי.בא נאמר שהיא היום בת חודשים.אוקי?!.קיבלת הדרכה מהמגדל באיזה שעות להאכיל אותה.ואחרי בירור קצר עם עינבל הבנתי שהיא לא מוכנה לגמילה.והיא אמרה שצריך עדין תמיד להאכיל אותה.אז תמיד שהיא מבקשת היא תמיד מקבלת אוכל עד שהיא שבעה .ושמחה! במקביל לזה קניתי לה כלוב גדול הכנתי מלא משחקים.ואני שם לה כלי אוכל ומים על רצפת הכלוב.כי אני רואה שאין טעם לשים בכלים השיכים לכלוב כי עדין לא בוגרת לזה אז כך כמה שאלות שמטרידות אותי.1)אתם לא חושבים שזה קצת מאחרת בגמילה?אומנם אני רואה שהיא מתעסקת באוכל(בכופתיות ובתערובת)אבל לא מצליחה לפצח אותם.יש מצב שהיא תיגמל מתי שהוא?ב)היא לא אוהבת לאכול .אני לא יקרא לזה לאכול להתעסק.באוכל שבכלי.היא אוכלת מידי יותר בהנאה.זה לא יפריע לה בעתיד שאני מאכיל אותה הרבה ביד???גם תתערובת וגם תכופתיות ופירות.ג)היא לא אוהבת את הכלוב רק מבקשת לצאת שורקת וזזה מצדד לצד.עד שאני יפתח לה תכלוב והיא יוצאת.יש מצב שהיא בעתיד תוהב תכלוב.?כי השקעתי כסף בכלוב גדול .ובמשחקים רבים.כגון נדנדה.סולם.חבלים שרשראות.מראה ועוד ועוד..אבל שום דבר לא מענין אותה!!!!אני אוהב אותה בטרוף!חחחחחחח..(יש לי חברה..חחח)בקיצור יש מצב שזה יענין אותה.והיא תאכל טוב ולבד.ותצליח לפצח את הכופתיות ואת התערובות .ותשחק במשחקים ותעלה ותקפוץ ותשתולל ב ע ת י ד !!!???.אולי אני מפנק אותה הרבה ביד?או אולי היא קטנה מיד?אם תגידו לי שהיא קטנה זה בסדר.ובעתיד היא טוב זה בסדר.ואם לא חס וחלילה.אז אני חיב אותכם פליז פליז פליז בדחיפות.שתיעצו לי..אני קצת מיואש..אני יודע שהערכתי בנושא.אבל כואב לי ובשבילה שיהיה לשינינו טוב כי זה לא יוצא לי מהראש.מקווה שתעזרו לי..ואלוקים ישלם לכם.כגמולכם.מחקה לתגובות.אוהב אותכם ושלכם.משה.

liore10

New member
משה...

קודם כל - תרגע ! ( יש בדיחה כזו ף " איך מתחיל ספר בישול של מרוקאיות ? קודם כל - תרגעי ) חחח... לא משנה... אחרי שנרגענו .. תראה , אני בדיוק סיימתי להחתים תוכון . התוכון שלי נגמל בגיל חודשיים ( שזה כמעט פי 2 מהזמן שבו הוא אמור להיגמל ).... גם אני הייתי טיפה בלחץ כמוך , אבל ברוך ה' , אחרי חודשיים של האכלת יד , גם הוא נגמל.. מה שאני רוצה להגיד זה , סבלנות .. כל תוכי הוא עולם בפני עצמו , וכל תוכי נגמל מתי שהוא - פיזית ונפשית - יכול להיגמל. אני יכול להבטיח לך שאתה לא תחייה כל החיים שלך בין האכלה להאכלה. כרגע הגוזל בן חודשיים .. זה בסדר גמור .. לא סוף העולם .. כמה האכלות ביום אתה מאכיל אותו היום ? חשוב מאוד גם לוודא שלאט לאט ובהדרגה אתה מוריד את הכמות בכל האכלה באמת ע"מ להתחיל תהליך של גמילה ( זה לא קורה בוקר אחד )... כופיתיות - כמו שאמרתי , סבלנות.. לא ניתן לרוץ לפני שלומדים ללכת... ובנוגע לכלוב , זה טיבעי מאוד שהקוקטיילית שלך תרצה החוצה ... היא רוצה אותך ... אבל לפעמים פשוט צריך להגיד "לא" ... זה הכל עניין של חינוך .... לא ישר להוציא אותה מהכלוב כי היא "צורחת"... סיימת האכלה ? שיחקת איתה ? יאללה , לכלוב קצת ... שתתרגל אליו.. אל תרגיש רע עם זה . תמשיך לעדכן.

משקשק

New member
עד עכשיו אני לא מוריד כלום מהאוכל

פשוט נותן לה בערך 3 עד 4 פעמים ביום ארוחה.ונותן עד שפשוט היא לא רוצה.נותן לה בשפע.עד שתשבע!זה בסדר?

liore10

New member
לא אחי .. פה מתחילה הבעיה...

http://www.parrots.co.il/modules.php?name=News&file=article&sid=131 זה מאמר מעולה על החתמת קוקטייל... תקרא אותו .... תבין , כל עוד אתה מאכיל את הגוזל כמה שהוא רוצה , אתה לא מכין את הגוף שלו לגמילה .. ואתה גם לא נותן לו מוטיבציה לחקור אוכל מוצק ולנסות אותו...

ממה שלמדתי מתחילים

בצהרים להוריד לאט לאט מהכמות כול פהם פחות , אחר כך ערב ואחר כך בוקר וכך ממשיכים עד שהם אוכלים כבר לבד את קופתיות וירקות פרות אצלי לרוב הם אוהבים עוגיות

liore10

New member
לא כל כך נכון ...

מתחילים להוריד צהריים , אח"כ מורידים את הבוקר , ואח"כ את הערב... מהסיבה הפשוטה : במשך היום יש לתוכי זמן לחפש אוכל ולנסות דברים חדשים , לכן זה השלב הבא בהורדת האוכל.. בלילה במילא התוכי ישן אז עדיף שיהיה לו אוכל בזמן השינה.

Sweet Fantasy

New member
זה לא פי 2

תוכון פראי נגמל בגיל חודש וחצי. חודשיים למוחתם זה סבבה.

liore10

New member
מיכל , זה כן פי 2 ...

קודם כל - טוויטי ,התוכון הקודם שלי , נגמל בגיל חודש בדיוק. דבר שני - מצ"ב מאמר מאתר התוכים ... עם גילאי הגמילה של כל התוכים.. תרדי למטה כתוב "תוכון" http://www.parrots.co.il/modules.php?name=News&file=article&sid=140 כתוב בפירוש: גמילה של תוכון : בין 31-35 ימים.. הקודם שלי נגמל בגיל 30.

משקשק

New member
תכל`ס.הצלחתם להגמל את שלכם..

אני שמח בישבילכם.אבל מה איתי.מה אתם מציעים לעשות כרגע.בכדי לגמול אותה???!

Sweet Fantasy

New member
לגמול*

תתחיל מלהוריד את ארוחת הצהריים, היום בחצי מחר תוריד לגמרי, ואז תאכיל כל 12 שעות, למשל 8 בבוקר ו8 בערב. אם היא אוכלת כבר לבד אפשר להוריד בהדרגה גם לארוחה אחת.

למעלה