צריך עזרה בקשר לכנס

wrestler

New member
צריך עזרה בקשר לכנס

פניתי לכביש חד סיטרי בעל 3 נתיבים לנתיב האמצעי במקום לנתיב השמאלי. המשטרה עצרה אותי והביאו לי כנס 250 שקל. אני נהג חדש, יש לי רישיון 4 חודשים ועוד לא היו לי עברות. השוטר אמר לי שאם אני אשלח בקשה אז יהפכו לי את הכנס להזהרה. מה אומרת ההזהרה והאם כדאי לעשות זאת או שעדיף לשלם במקום שתהיה לי הזהרה?

be_roo

New member
אני בספק שימירו לך אץ הדו"ח באזהרה

עד כמה שידוע לי אחד הקריטריונים הוא ותק נהיגה של 5 שנים לפחות. אתה יכול לבקש, מקסימום יסרבו, אתה לא מסכן כלום. חבל שתוך 4 חודשים הפסקת לשמור על נתיבים בפניות כמו שלימדו אותך.

wrestler

New member
ונגיד

אם ימירו לי לאזהרה ואז תיהיה לי עוד עברה אז זה יהיה יותר חמור מאשר אם אני אשלם עכשיו ולא תיהיה לי אזהרה, ואם כן אז במה העונש יהיה יותר חמור?

isra533

New member
האם גרמת למצב מסוכן לנהגים אחרים

כאשר בצעת את הפניה שלך לנתיב האמצעי? האזהרה מהווה מעיין עונש על תנאי, אם תנהג מעכשיו בצורה אחראית ותהיה מודע לנהגים אחרים ולא תעשה טעויות, כעבור זמן של שנה העבירה תמחק. אם תעשה עוד עבירה ותיתפס העונש יהיה חמור יותר. פשוט תחליט שמעכשיו אתה נהג אחראי, כי הדברים שקורים מסביבך תלויים הרבה מאד בהתנהגות שלך.

המינימום לקבלת/דרישת דו"ח אזהרה

הוא רשיון בתוקף 5 שנים לפחות. ככה שאין מה לחשוב אפילו על המרה. שלם, ותדאג שלא תעבור עוד עבירה עד סיום השנתיים בנהג חדש, אחרת אתה עלול לאבד את רשיונך. זכור, שנתיים ראשונות הרשיון הוא על תנאי.

ואוסיף עוד: בודקים במסוף המשטרתי אם

הרשיון בתוקף 5 שנים לפחות ואם בשנתיים האחרונות לא נעברו עבירות (למעט חניה). רק אז שוקל השוטר את למלא דוח ברירת משפט (ב.מ.) או דוח אזהרה. דוח האזהרה יהיה היחיד שתקבל כי היה ועברת עבירה נוספת בתוך שנתיים ממילא לא תקבל אזהרה. שנית, אם לא היה מסוף משטרתי פעיל והשוטר נתן דוח אזהרה על סמך הידע שלך והתברר מאחור יותר שלא זכרת כל כך טוב, יותר דוח האזהרה בדוח רגיל ותקבלו בדואר.

למעלה