צריך לפתוח את השמים כדי שהארץ תתרוקן

Zadig

Well-known member
העיר עמוסה. הספר עמוס. בכל חור יש מנגלים. גם בגינה הציבורית שבין בניני מגורים בת"א....ועכשיו גיליתי שהמקש ," שלי שמנוני מהארוחה השמנונית המפצה שאכלתי בעבודה...שום דבר שעוד סיגריה ועוד כוס קפה/תה דלוחים לא יתגברו עליו.
איך עובר עליכם החג ? :)

סופהו 1

Well-known member
בתפילת הודיה ל WAZE, שלשם שינוי די מדייק.
במקום נסיעה של 30 דקות הוא מודיע על 40 דקות, אחרי חמש דקות הוא מחשב מסלול מחדש, מודיע על עוד עשר דקות נסיעה ואז, עומד בלו"ז.
פחות או יותר.

אגב, פעם מינגלו על אי התנועה נמיר-בגין-על פרשת דרכים. השנה המקום סגור. פלא שממנגלים בין בתי המגורים?

Zadig

Well-known member
בתפילת הודיה ל WAZE, שלשם שינוי די מדייק.
במקום נסיעה של 30 דקות הוא מודיע על 40 דקות, אחרי חמש דקות הוא מחשב מסלול מחדש, מודיע על עוד עשר דקות נסיעה ואז, עומד בלו"ז.
פחות או יותר.

אגב, פעם מינגלו על אי התנועה נמיר-בגין-על פרשת דרכים. השנה המקום סגור. פלא שממנגלים בין בתי המגורים?
צריך לאסור על מנגלים במרחב הציבורי !

Zadig

Well-known member
העירוני או בכלל?
מה שבטוח שחייבים לאסור מנגלים במרחב עירוני (כולל פארקים וגינות). כי זה לרוב מרחב מגורים ואנשים הם פרטיים ולא חלק מהנוף. ו...מנגל עושה עשן ומקבץ המולה סביבו כמו מזבח, כך חודר לפרטיות, מטריד ומציק. לכן לאסור לחלוטין.
לאסור בכלל היה רצוי אבל צריך להתחשב ברצונו של האחר גם בלי להבין אותו.

צליליתה1

Well-known member
מה שבטוח שחייבים לאסור מנגלים במרחב עירוני (כולל פארקים וגינות). כי זה לרוב מרחב מגורים ואנשים הם פרטיים ולא חלק מהנוף. ו...מנגל עושה עשן ומקבץ המולה סביבו כמו מזבח, כך חודר לפרטיות, מטריד ומציק. לכן לאסור לחלוטין.
לאסור בכלל היה רצוי אבל צריך להתחשב ברצונו של האחר גם בלי להבין אותו.
ובגינות פרטיות שגובלות בגינות/בתים אחרים.
פעם גרתי בדירה שהשכן בבית ליד היה נוהג להדליק מנגל ליד בלוני הגז (של הבית שלו, שהיה ממש קרוב לבית שלי)
לא התפוצצנו, אבל בכל חגיגה כזו הייתי שואפת מלא עשן ריחני.

סופהו 1

Well-known member
ובגינות פרטיות שגובלות בגינות/בתים אחרים.
פעם גרתי בדירה שהשכן בבית ליד היה נוהג להדליק מנגל ליד בלוני הגז (של הבית שלו, שהיה ממש קרוב לבית שלי)
לא התפוצצנו, אבל בכל חגיגה כזו הייתי שואפת מלא עשן ריחני.
אני בעד. אני בטוחה שלמרות שטרחנו, בימי הגינה הפרטית, למקם את המנגל בנקודה שבה העשן יעוף לו ברוח, ב'מנהרת הרוח' שבין הבתים, היו מי שהתלוננו.

אפרופו השכן הלא הגיוני שלך, יש אנשים שאי אפשר לבקש מהם דבר, כי כל קשר בינם לבין חשיבה או התחשבות רחוקים כרחוק מזרח ממערב.
ראי את השכן מהבנין לידי. זה שאצלו הכל בצעקות (גם השיחה שלו עם אישתו, ממש ברגעים אלו, על איזו דודה שהתקשרה), שממנגל על מעקה המרפסת וזורק את אריזות הבשר /חומוס וכד' מהמרפסת שלו אל החצר (שלנו), אל המדרכה, רק לא אל פח האשפה.

חג שמייח

צליליתה1

Well-known member
העיר עמוסה. הספר עמוס. בכל חור יש מנגלים. גם בגינה הציבורית שבין בניני מגורים בת"א....ועכשיו גיליתי שהמקש ," שלי שמנוני מהארוחה השמנונית המפצה שאכלתי בעבודה...שום דבר שעוד סיגריה ועוד כוס קפה/תה דלוחים לא יתגברו עליו.
כאן בפריפריה שלי בינתיים לא עמוס. בדרך כלל בחול המועד הקניון מפוצץ, בביקור הבוקר/ לקראת צהריים, במכון הכושר שבקניון היה ריק למדי, (הקניון) וחניה בשפע.
משם לספר, שגם לא היה מי יודע מה עסוק, מניחה שכולן הצטופפו לפני ליל הסדר.

מה שמייחד לי השנה את הפסח, שבכל הלילות ובכל הפסחים איני חובבת האוכל, למעט הקניידלך והמציה, השנה, גם זה לא מי יודע מה מלהיב אותי. לא הפסד גדול, בהתחשב במענק הקורונה שדווקא עשיתי מאמצים להוריד, אבל הוא, כנראה שכיף לו כאן, לא מתכוון לזוז.

ליל הסדר היה לגמרי סבבה. הקלה גדולה לשבת עם משפחה, לאכול ביחד, לשתות קצת יותר מדי (הקטנטנים הורידו בקבוק תירוש עוד לפני כוס שניה, וקטנת הקטנים שתתה כוס מלאה יין, שהשנה, באדיבות אחד האורחים, היה משובח במיוחד. ). אפילו התגעגעתי למשפחתולוגיה, ותודה, היה.

אין לי מושג מה קורה בדרך לטבע ולפארקים הלאומיים, אבל העיר פקוקה תחת . אם כי, חייבת לומר, שגם לפני החג היה כך.

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
כאן בפריפריה שלי בינתיים לא עמוס. בדרך כלל בחול המועד הקניון מפוצץ, בביקור הבוקר/ לקראת צהריים, במכון הכושר שבקניון היה ריק למדי, (הקניון) וחניה בשפע.

מה שמייחד לי השנה את הפסח, שבכל הלילות ובכל הפסחים איני חובבת האוכל, למעט הקניידלך והמציה, השנה, גם זה לא מי יודע מה מלהיב אותי. לא הפסד גדול, בהתחשב במענק הקורונה שדווקא עשיתי מאמצים להוריד, אבל הוא, כנראה שכיף לו כאן, לא מתכוון לזוז.

ליל הסדר היה לגמרי סבבה. הקלה גדולה לשבת עם משפחה, לאכול ביחד, לשתות קצת יותר מדי (הקטנטנים הורידו בקבוק תירוש עוד לפני כוס שניה, וקטנת הקטנים שתתה כוס מלאה יין, שהשנה, באדיבות אחד האורחים, היה משובח במיוחד. ). אפילו התגעגעתי למשפחתולוגיה, ותודה, היה.

אין לי מושג מה קורה בדרך לטבע ולפארקים הלאומיים, אבל העיר פקוקה תחת . אם כי, חייבת לומר, שגם לפני החג היה כך.
בדיוק עכשיו חזרתי מטיול משפחתי קטן שעבר בשוליים הדרומיים של העיר שלך.
יצאתי בחוסר רצון מופגן (כמיטב המסורת הפולנית) ודווקא התאכזבתי לטובה מזה שגם הצירים וגם האזור בו סיירנו (שוויצריה הקטנה) היו הרבה פחות עמוסים מכפי שחששתי.

אגב לגבי קניידלעך ומצה בריי אני לגמרי איתך אבל זו לא חכמה כי אני מצולוג בכיר ובולס מצות בהנאה כל השנה.

Zadig

Well-known member

נראה שהגענו ב"חסינות עדר" וכך התאפשר החג עם המשפחה. (יש גם את הספק שעבדו עלינו כל הזמן...). ANYWAY יתכן שאנשי העיר שלך עזבו להנפש בת"א :)

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
על זה בדיוק אמרו חז"לנו זכרונם לברכה ז"ל: "מי שגר בתל אביב מגיע לו".

קלייטון.ש

Well-known member
יותר פשוט להטיל סגר. לא מבין למה הפסיקו עם הסגרים. הרי כולם אמרו שיהיה סגר בפסח, כולם כבר היו מוכנים, כולם מתורגלים, מה הבעיה?
התכתבתי היום עם מכרה שלי שחיה בניו זילנד. היא אומרת שאם תופסים שם אחד חיובי, סוגרים את כל העיר גם אם חיים בה מליונים. חיסונים יש להם קצת, והיא אומרת שכנראה תתחסן השנה. אצלם הסגרים זו השיטה. נראית לי עדיפה בהרבה.

Zadig

Well-known member
יותר פשוט להטיל סגר. לא מבין למה הפסיקו עם הסגרים. הרי כולם אמרו שיהיה סגר בפסח, כולם כבר היו מוכנים, כולם מתורגלים, מה הבעיה?
התכתבתי היום עם מכרה שלי שחיה בניו זילנד. היא אומרת שאם תופסים שם אחד חיובי, סוגרים את כל העיר גם אם חיים בה מליונים. חיסונים יש להם קצת, והיא אומרת שכנראה תתחסן השנה. אצלם הסגרים זו השיטה. נראית לי עדיפה בהרבה.
בהחלט נימה מיזנתרופית. אבל למרות ה"סבל" אפשר להבין את האנשים שרוצים להנפש מהמעצר בית של שנה שלמה והיד נטויה. אפשר לתהות מה נופש בעיר בנויה, או מה החדווה למנגל בגינה של דיירים מעיר אחרת. אפשר להשתומם מה נכנסו למכונית הפרטית כשהכל פקוק. אי אפשר להבין את כולם.
הצלחתי להבין קבוצת ערבים שהגיעה לגינה ציבורית כאן (ת"א) בין קבוצות אחרות, הם פשוט הביאו ציוד הגברה מקצועי ודפקו דיסקו ערבי מפציץ דציבלים. למזלם (ומזלנו התושבים) הרוב כאן אשכנזים מבוהלים אז לא התפתחו עימותים. אבל גם הדרמה כביכול הזאת לא גרמה לי להתרגשות.

למעלה