צריך ייעוץ בבקשה בנוגע ל QA

Oxycodone

New member
צריך ייעוץ בבקשה בנוגע ל QA

היי , צהריים טובים , יש לי כמה שאלות , אשמח לקבל עזרה. אני מתקרב לגיל 23 , ואני שוקל להכנס לתחום בדיקות המידע. יש לי רקע במחשבים , אפשר לומר מעל לרמה של טכנאי פי.סי , + למדתי בתיכון קצת תכנות : פסקל , אסמבל קצת , תכנון ועיצור מערכות , למדתי שאליתות sql וקצת ויזואל בייסיק. אני לא ממש זוכר את החומר מבית הספר [אבל שמרתי את המחברות..] אני כרגע בדיוק עזבתי מקום עבודה , ויש לי בצד חסכון של בערך 35 -40 k השאלה שלי אליכם היא ..האם כדאי לי להשקיע את הכסף בקורס qa ? מרחרוח בפורום , וכל מיני חיפושים ברשת , הבנתי שמדובר בקורס לא ממש קשה ושבעקרון עבודת בדיקות , היא עבודה שלומדים תוך כדי עבודה ותוך כדי רכישת נסיון. ובעקרון , אני יכול אפילו לקנות ספר , או ללמוד עצמית דרך הרשת את כל העניין ? אבל ממה שהבנתי , כל מקומות העבודה מחפשים רק אנשים בעלי תואר , או בוגרי מכללות ? האם כדאי לי ללכת על קורס - בדיקות תוכנה - מסלול משולב להכשרת מהנדסי בדיקות (QA) ובודקי SAP במכללה של נס ? מישהו שמע על הקורס הזה ? כמה בערך קורס כזה אמור לעלות לי ? האם יש איזשהי מכללה שנחשבת יוקרתית יותר או עדיפה מנס ? האם יש איזשהו קורס יותר עדיף בעניין ? אני ממש אשמח לקבל כל פיסת מידע בנושא..כי אני ממש מתלבט האם להתחיל בקורס כזה , אבל אני מתבלט האם לעשות איזשהו טיול לחו"ל ולהתאוור קצת מהארץ...אפילו חושב על לעבור לגמריי לגולה.. ולכן אני ממש אשמח , אם תוכלו לענות לי על כמה שאלות , 1. האם כדי להתקבל לעבודה כזו , ממש עוברים מערכת סינונים וראיונות? האם חייבים לעבור תלאות בראיונות , ובמכוני בדיקות כדי להתקבל לעבודה כזו ? או שלא מקשים כל כך כי העבודה נחשבת לדרגה הנמוכה ביותר בהיי טק ? 2. לפי טבלאות השכר , השכר הממוצע בעבודה כזו עומד על 10 k ברוטו ? האם מקובל לתת תנאים סוציאלים כמו רכב , קרן השתלמות ועוד , בעבודה מסוג כזה ? 3. מהן שעות העבודה ? מעבודה מסוג כזה ? האם יש ממש "בוס" שאומר מתי לבוא ומתי ללכת כמו בעבודה רגילה ? או שפשוט עובדים לפי פרוייקטים ? ואמון בעובד ? 4. האם עובדי הבדיקות בארץ נחשבים לקופסא שחורה ? קופסא לבנה ? אוטומטים ? כלומר , בשביל להיות בודק תוכנה עם קוד פתוח ? צריך נסיון ? ולכן אפשר למצוא מקום עבודה שבעצם עובדים בו כמו "רובוט" , רק בודקים עם תוכנות וממלאים טפסי בדיקה ושגיאות ? שממלאים טופס שגיאה , זה בכתב יד ? או שממלאים דו"ח במחשב ? 5. במידה ואני מסיים קורס של בודק תוכנה , עם הסמכה בין לאומית של ness , האם אפשר למצוא עם זה עבודה בחו"ל ? 6. רוב עבודות הבדיקה הן זמניות ? כלומר כל חצי שנה - או שנה ? צריך לחפש מקום עבודה אחר ? 7. האם אפשר להאמין לטענת המכללות ? בעזרה במציאת עבודה לאחר הקורס שלהם ? אני מצטער על כל המגילה , פשוט אני ממש מתלבט אם להתחיל קורס כזה..או לנסוע לחו"ל ובעצם השאלה הכי גדולה שלי היא : האם תעודת סיום של קורס בדיקות תוכנה , יכולה לפתוח לי שער לעבודת בדיקות פשוטה ? עם תוכנות אוטומטיות ? או עבודת בדיקות ללא קוד פתוח ? בעקרון עבודה של "רובוט" , משהו לא יותר מידי יוקרתי , שאפשר להתקבל אליו ולצבור נסיון במקומות עבודה ולהתפרנס בכבוד ? תודה רבה , לכל מי שיכול לעזור.

T i k t a k i t

New member
ממליצה בחום על פורום "עובדים בהייטק"

היות ו90% מהשאלות שלך שייכות לשם.

halperin

New member
מנהל
לך ללמוד תואר

העצה הטובה ביותר שלי אליך, לך ללמוד תואר. זה הדבר היחיד שיעזור לך גם בארץ וגם חלילה וחס בחו"ל. אם תעדיף להתעלם מהעצה הנ"ל - אתה מוזמן ללכת לקורס של 5 ימים - יותר מזה עם רקע כשלך - חבל על הכסף. העבודה כמו בכל ההייטק - כל היתרונות שציינת ועוד, אבל מצאת החמה עד צאת הנשמה. ברוב המקומות מדובר בעבודה קבועה - בחברות אאוטסורסינג לעיתים קרובות בזמנית. עבודה מאוד מעניינת למי שאוהב ראייה מערכתית. ושוב תסתכל בכותרת - תתבגר, אין קיצורי דרך בחיים.

למעלה