צריך חוות דעת למכתב הערעור שלי

gever43

New member
צריך חוות דעת למכתב הערעור שלי

לכבוד מדור קד"צ הנדון:החלפת מוסד לימוד ומקצוע בעתודה רציתי ללמוד כלכלה, מכיוון שאיפשרתם לי לשלוח ערכת הרשמה לכלכלה וניהול בטכניון שלחתי ערכת הרשמה רק למוסד זה. אך קיבלתם אותי רק לעדיפות השנייה שלי הנדסה כימית. אחרי בירורים עם מועמודים נוספים לעתודה למקצוע הכלכלה בטכניון הגעתי למסקנה שסגרתם את מקצוע הכלכלה בטכניון בפני עתודאים. אם הייתם מודיעים לי מראש שיתכן מצב של סגירת מקצוע הכלכלה בטכניון לעתודאים. היתי שולח ערכת הרשמה רק לאוניברסיטת תל אביב למקצוע הכלכלה. אך בגלל שלא הודעתם לי זאת שלחתי ערכת הרשמה רק לטכניון. לכן אני רוצה לערער על החלטתכם לשבצני בהנדסה כימית ואני מבקש שתנסו לשכנע את הנהלת אוניברסיטת תל אביב לקבל אותי למקצוע הכלכלה. אם לפי דעתכם צריך לשנות את הנוסח אז תגיבו כי מחר אני שולח להם את זה בפקס

BMWE

New member
כן-לשנות

1. לשנות את צורת הכתיבה, למשל מ"רציתי ללמוד כלכלה" ל"הייתי מועמד למקצוע כלכלה" 2. דבר שני, צה"ל לא יכול לשכנע את האונ' לקבל אותך.

gever43

New member
אבל

לפי הסכם אני מתאים מעל ומעבר. וגם ראיתי כאן בפורום אחד שהתקבל לכלכלה בתל אביב כעתודאי שרוצה לפרוש. הבעיה היחידה היא שבגלל צה"ל לא שלחתי ערכת הרשמה

gever43

New member
זה אשמתם

לפי הסכם אני מתאים לכלכלה בטכניון אבל הם החליטו לסגור את המקצוע לעתודאים בטכניון. אם הם היו מודיעים לי מראש שיש אפשרות לכזה דבר אז ברור שהיתי שולח ערכת הרשמה לתלאביב

ianiri

New member
לא

זו אשמתך המלאה. אתה בחרת לתת למישהו אחר לקבוע מה ואיפה תלמד. אתה זה ששלח את טפסי ההרשמה. אתה זה שבטיפשות ראויה לציון ובניגוד להמלצות של רבים וטובים כאן בפורום סימנת מקצוע שאתה לא מעוניין בו ברשימת העדיפויות. כמו שכתוב בכל משרד של פקידה בצה"ל, "חתמת ?, אל תתפלא".

gever43

New member
לא מדוייק

סימנתי את המקצוע רק כי בטפסים של הטכניון היה כתוב לסמן מקצוע בעדיפות שנייה. אבל גם היה כתוב במפורש שאם הסכם מתאים למקצוע בעדיפות ראשונה אז הם לא בודקים את העדיפות השנייה

זה מה שהטכניון עושה, אבל זה

לא מה שעושים במדור עתודה. לפי מדור עתודה גם אם אתה מתאים לעדיפת הראשונה שבחרת, יכולים לשבץ אותך בעדיפות השנייה בגלל כל מיני שיקולים של: "מה הצבא צריך" וכמה אנשים בעלי סכם גבוה משלך מתאימים לעדיפות הראשונה שלך. ככה לפחות הסבירו לי בזמנו

yoamash

New member
../images/Emo45.gifוהנוסח המלא, למען הסדר הטוב:

חשבת? אל תגיד. אמרת? אל תכתוב. כתבת? אל תחתום. חתמת? אל תתפלא.

שמע ,עם כל הרצון הטוב

קודם כל ,אני לא מאמין שהם יעשו משהו בנידון , זה מצריך הרבה ניירת והרבה לוגיסטיקה. נניח ובאמת מישהו ביטל את המועמדות שלו וחסר להם מישהו בכלכלה , הם צריכים לשכנע את אונ' תל אביב כדי שיקחו אותך אני לא בדיוק מודע לקשר בין האונ' לבין צהל .. פעם חשבתי שתנאי לעתודה זה קבלה לאונ' , אך זה לא בהכרח נכון , הסכם לרפואה למשל בעתודה לעתים אף נמוך מהסכם מחוץ לעתודה , ז"א האונ' מחוייבות מסיבה זו או אחרת לקבל כמות מסויימת של עתודאים .. אז אולי צהל באמת יכול להגיד לאונ' להכניס אותך פנימה. השאלה אם זה לא מאוחר מדי , ז"א בשבילך זה לא מאוחר , לך אין בעיה , אבל אולי "הועדות" או "הגופים" שעוסקים בזה בצהל , עכשיו כבר הפסיקו לקבוע שיבוצים , ואין מעברים ממקום למקום. דעה אישית , אני חושב שהם לא יעזרו לך . תאחלס , אני לא ממליץ לך ללמוד מקצוע שבכלל לא מעניין אותך , אין קשר בין כימיה לכלכלה , ככה שאני חושב שאם לא תסתדר , כדאי שתפרוש. אי לכך , אם באמת אתה מסכים לפרוש , הייתי מנסח מכתב שבו ברור להם שאם הם לא יכולים/רוצים לעזור לך ,אתה לא מתכוון להמשיך במסלול. אגב כנראה גם זה לא יעזור לך.. מצטער שאין לי חדשות טובות , גם אני ניסיתי לעבור מסלול בתוך הפקולטה, כמה וכמה פעמים... ולא נראה לי שממש אכפת להם כל פעם התשובה היתה "צורכי צבא"

gever43

New member
החלטה סופית שלי

החלטתי להמשיך בעתודה בהנדסה כימית. רק אם מישהו יודע אם בגלל שיש התמחות בהנדסת כימיה במיקרו וננו טכנולוגיה זה תחום שיכול להתפתח? ולאחר הלימודים והשחרור מהצבא לקחת קורסים בכלכלה במט"ח וסחר במניות

שנה

זה כמה אני חושב שתשאר בטכניון אני לא רואה מצב שתסיים תואר במקצוע שאתה לא אוהב , ותחכה 4 שנים בשביל אשכרה כן ללמוד מה שאתה אוהב ,שזה כלכלה ..

gever43

New member
זה לא מדוייק

אני לא יכול להגיד שאני לא אוהב הנדסה כימית בתיכון מקצוע הכימיה הלך לי בקלות והתעניינתי בו.

תראה אני לא אומר לך מה אתה אוהב ומה

אתה לא .. אבל למשל פיסיקה ,אני נורא אהבתי בתיכון ,עשיתי ניסויים מוזרים בפיסיקה בבית, הייתי מציא נוסחאות חדשות ויעילות יותר לפתרון של בעיות מסויימות ,אהבתי את המקצוע , הייתי מבריז ימים מהבית ספר , בא לשיעור פיסיקה וחוזר הביתה , זה פשוט מדהים ומעניין .. אבל מה , כשאתה מגיע לטכניון , ואתה לא מתעסק עם פיסיקה כפיסיקה, אלא אתה מתעסק עם משוואת דפרנציאלית שמתארת נפילה חופשית עם התחשבות בחיכוך באוויר ,ואתה פותר כל מני משוואות מגעילות שלא מסבירים לך למה הן קשורות , כל האהבה יורדת .. בקיצור לדעתי ,להגיד על מקצוע "הוא בסדר הוא מעניין" , זה לא מספיק מוטיביציה כדי לסחוב תואר.. ואיך שאתה נשמע לי , כאילו אתה אומר "אני חולה על כלכלה ,אבל גם כימיה זה בסדר" בכל אופן בהצלחה .. נתראה בטכניון.

gever43

New member
איבחנת אותי נכון

אני באמת נורא אוהב כלכלה אך אני לא בטוח שהתואר בכלכלה ממש יועיל לי בהתחשב בתחומי עיסוק שאני מעוניין לעסוק בהם והתואר בהנדסת כימיה בטוח יועיל לי. אני מעדיף לעסוק בהנדסת כימיה מאשר לנהל תקציבים של גופים שונים. לעבוד בניהול תקציבים נראית לי עבודה משעממת. ובשביל לעסוק במט"ח לא צריך תואר.

בהצלחה

אני גם אוהב כלכלה אני רוצה לדחוס לתואר שלי 2 קורסים מכלכלה "כלכלה למהנדסים" -> "שוק ההון" אני מקווה שאני אמצא להם זמן .

gever43

New member
איך?

תודה. במה אתה עושה תואר? ולהנדסת כימיה אני אוכל איכשהו לדחוס את שוק ההון?

למעלה