צריך המלצה בקשר למחשב נייד

idan1523

New member
צריך המלצה בקשר למחשב נייד

שלום לכולם! התקציב שלי הוא בין 5-4 אלף ש"ח השימוש שלי הוא בעיקר לעיצוב גראפי(פוטושופ) כלומר שיהיה לפחות 256 זיכרון(עם אפשרות להרחבה! בהמשך אני רוצה להרחיב) ולמשחקים חלשים(בו נגיד שהכרטיס מסך לא יהיה משולב אלה משהו נחמד שיספיק לפיפה/אנמי טרטורי דברים כאלה שבו נגיד MX 4400 או FX 5200 או המקבילים להיות בכרטיסים של המחשבים הניידים) אמממ עוד משהו עם אפשר כונן DVD(או צורב DVD שישמש ככונן) וגם כונן של דיסקטים.. ובקשר לבטריה שתיהיה טובה אם אפשר... אני לא כול כך מבין בזה ככה שתנסו לשים משהו טוב אם מישהו יכול לעזור לי אני ישמח יש על מה להתכווח בקשר לדברים אולי אין לי מספיק תקציב אבל תנו הצעות... תודה לעוזרים

cheif

Member
מנהל
ת:

התקציב שלך קצת נמוך אבל ב-4,500 תוכל למצוא לדוגמא את ה-DELL Latitude 110L עם מסך 15", מעבד 1.6G ו-256M זכרון. אם תהיה מוכן להשקיע סביב 5,500 יהיה לך מגוון רחב יותר במפרטים קצת יותר טובים.

idan1523

New member
תראה

דבר ראשון שאלה למה המעבדים של המחשבים הניידים במהירות נמוכה(כלומר לי במחשב הP4 המיושן שלי יש 2.0 ) האם זה פשוט ככה או שזה המהירויות שיש היום בשוק? אמממ אני לא בטוח שיהיה לי 5 וחצי אלף אבל אני ישמח אם תיתן לי אפשרויות.. בשקר למה שכתבתה כמה ההרד דיסק? האם אפשר להוסיף זיכרון?(יותר מאוחר) מה עם הסוללה האם היא טובה? מה אם הכרטיס מסך? אני רוצה משהו שיהיה כרטיס מסך שאפשר להחליף כמו שכתבתי אולי התקציב נמוך אבל אם יש משהו בסביבות המחיר שנתתה אם כרטיס מסך יחסית טוב אני ישמח לשמוע ואם אין צורב(במה שנתתה עכשיו) כמה יעלה לי להוסיף צורב? וכמובן איפה אפשר לקנות את המחשב? \תודה על העזרה :)

Ixion

New member
אני יכול לעזור לך..

טוב דבר ראשון, יש הבדל גדול בין המעבדים כיום. פנטיום 4 ופנטיום M הם דברים שונים, ולאו דווקא המהירות שלהם (גיגהרצים) זה מה שיעשה את ההבדל בביצועים. לפנטיום M, בניגוד לפנטיום 4 יש level 2 cache גבוה יותר (2 מגה, לעומת חצי מגה בפנטיום 4) מה שמשפיע דרסטית על הביצועים. כמובן שפנטיום 4 יותר חזק (במיוחד extreme edition), אבל הוא גם צורך הרבה יותר כוח סוללה (שזה גם איזה פקטור). אני הצעתי מספר מחשבים פה לאנשים ממש בימים האחרונים שיתאימו לדרישות שלך. סתכל אפילו על ההודעה הזאת: http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/Viewmsg.asp?forum=1372&msgid=63005638

idan1523

New member
אוקי

אנחנו מדברים על 3 המחשבים האלה? http://www.buy4less.co.il/productGroupsales.asp?f=2074&p=9 http://www.buy4less.co.il/product.asp?f=1775&p=4 http://www.buy4less.co.il/product.asp?f=1524&p=6 ? נתחיל במחשב הראשון: http://www.buy4less.co.il/productGroupsales.asp?f=2074&p=9 בקשר למעבד הוא לא קצת חלש 1.4? הזיכרון בסדר הכונן קשיח טיפה קטן האם אפשר להרחיב בעתיד? Integrated video up to 128mb shared זה הכרטיס מסך האם אפשר להחליף אותו בכרטיס כמו בנאדם? (יש המלצות? ביקשתי כרטיס שיהיה בסביבות כמו הFX 5200 או הרידאון 9200 של המחשב הנייח) מערכת הפעלה אני לא צריך אמממ בקשר למחשב השני: http://www.buy4less.co.il/product.asp?f=1775&p=4 אותו דבר כמו הקודם רק שעוד פעם הכרטיס מסך לא משהו! אבל גם המחיר טיפה יקר..(אבל אם זה המחירים אז בסדר) המחשב השלישי": http://www.buy4less.co.il/product.asp?f=1524&p=6 לא הבנתי את המהירות של המעבד... אם תוכל להסביר לי במונחים של מגה הרץ אני ישמח :) זיכרון נראה בסדר(256 האם זה יספיק לפוטושופ ומשחקים קלים וסרטים?) גם הכונן קשיח בסדר(40 גיגה לדעתי זה אחלה אבל שוב האם אפשר להוסיף?)\ ושוב הכרטיס מסך לא משהו בקיצר אם יש דגם שיהיה לו כרטיס מסך טוב זיכרון של לפחות 256(אם אפשרות להרחיב) הרד דיסק בו נגיד 30 גיגה ומעלה(ואם אפשר אפשרות להרחיב) כרטיס מסך טוב ואם אפשר צורב אני ישמח לשמוע ברור שהמחשב יהיה באיכות נורמלית ולא מאיזה גיבלה מעזה שוב תודה על העזרה :)

Ixion

New member
כמו שאמרתי גם בהודעות הקודמות

כמעט כל מחשב אפשר לשדרג. מה שבדר"כ אי אפשר לשדרג זה כרטיס מסך.... לכן, המחשב שאתה בוחר חייב לכלול במינימום את הכרטיס שאתה רוצה. מחשבים עם כרטיסי מסך ברמה שביקשת דורשים הוצאה כספית קצת יותר גבוהה. בכל אופן יש מלא אפשרויות - מה שהבאתי לבחורה זה מתחת ל5000 שקל, ודורשים את השידרוגים האלה (שניתנים לביצוע בעת ההזמנה). יש אופציות אחרות (אתה יכול לחפש בעצמך באותו אותר, רק אל תקנה HP). לגבי המעבדים... מגה הרצים זה לא מה שהופך מעבד לטוב יותר. יש מלא פקטורים בעיבודים, כמו למשל, זכרון, מהירות דיסק קשיח, וlevel 2 cache. רק אחרי שלושת אלה, המהירות של המעבד קובעת. מאחר ולפנטיום M יש level 2 cache גבוה במיוחד (2 מגה, מה שיש רק במעבדי פנטיום 4 הכי חדשים), והמחשב בדר"כ מגיע עם 512 מגה (שזה המינימום שאתה לוקח, לא משנה איזה מחשב מדובר) - אלה בדר"כ מספיקים. לי למשל יש מחשב עם 512 מגה (DDR), ופנטיום M 1.6 ופוטושופ רץ אצלי מצויין. כמובן שיכול להיות יותר טוב עם דיסק קשיח יותר מהיר אבל עדיין.

Ixion

New member
אגב, מחשבים ניידים הם יקרים מטבעם.

אל תצפה למחשב STELLAR בסכום 5000-6000 (שלמרבה האירוניה, יביא לך מחשב שולחני מדהים). המחשבים הטובים יותר נמצאים בגבולות ה8000-9000, ומתחת לזה זה כבר מציאה.

idan1523

New member
אז

תראה איזה כרטיסים מתאימים לי? וכמה הם יכולים לעלות לי? (הכוונה לכרטיס מסך) ושוב העיקר שהם לא יהיו חלשים מאוד כמו המשולבים של המחשבים הנייחים אני מדבר על משחקים בסדר גודל של הFX5200 או הריאדון 9200 כמו ששאלתי כמה הם יכולים לעלות לי במחשבים בסדר גודל שהבאתה

idan1523

New member
דרך אגב

Ixion האם יש דרך ליצור איתך קשר? ICQ? מסנגר? מירק? :)

Ixion

New member
תוכל לדבר איתי בפרטי

ובכל מקרה, תמצא לעצמך איזה תקרה גבולית לסכום הכסף שאתה רוצה להוציא, ותגיד לי בדיוק מה אתה רוצה לעשות עם המחשב (לימודים, משחקים, סרטים לגודל מסך וכאלה דברים), ואני אנסה לעזור לך.

levikon

New member
מחשב נייד הוא לא נייח.

הכרטיס מסך מרותך ללוח האם, ולכן לא ניתן להחליף אותו. אם אתה רוצה נייד עם כרטיס מסך לא משולב, אז עד כמה שאני יודע, יש ל LG דגמים די זולים עם כרטיסים לא משולבים. תנסה לחפש את הדגמים המתאימים לך ב WWW.ZAP.CO.IL בהצלחה!

cheif

Member
מנהל
לי יש דיעה שונה... תשובה ארוכה מאוד

בניגוד למחשבים נייחים, השדרוגים של מחשבים ניידים הם יקרים ובדרך כלל הם גם גורמים לכך שנשארים לך רכיבים מיותרים שאין מה לעשות איתם. לדוגמא -- מחשב שמגיע עם 512M זכרון מורכב בדרך כלל משני רכיבים של 256M כל אחד. את אתה רוצה להרחיב את הזכרון (נניח ל-1G) -- תצטרך לזרוק את שני הרכיבים הללו כי במחשבים ניידים יש רק שני סלוטים לזכרון. או לדוגמא -- דיסק קשיח -- יש במחשב נייד סלוט רק לדיסק אחד ואם אתה רוצה דיסק גדול יותר, הישן הקטן הופך להיות משקולת לניירות (או שאתה משקיע עוד כמה שקלים בקופסא חיצונית ומחבר אותו ב-USB2 (אם יש כזה התקן במחשב)). מעבר לכך, יש דברים במחשבים ניידים שלא ניתן לשדרג בכלל -- מעבד, כרטיס גרפי וכד'. כיוון שכך ומכיוון שמחשבים ניידים מוחלפים לעיתים רחוקות יותר (כי הם גם יותר יקרים), אני ממליץ להתאמץ קצת יותר ולרכוש קונפיגורציה שמתאימה לך כבר היום ושתתאים לך גם בעתיד, ולא לחשוב על שדרוגים בעתיד שבדרך כלל גם לא מתבצעים. בשורה התחתונה -- עדיף לך לנסות להעלות את התקציב ב-1,000 שקל ולקבל מחשב הרבה יותר טוב, מאשר לרכוש מחשב שבעוד שנה יהיה קטן עליך. במקרה הספציפי שלך -- כרטיס המסך שמגיע עם המחשבים הוא GMA 9XX של אינטל. זה כרטיס גרפי מאוד מאוד בסיסי שמתאים לעיבוד תמלילים וגלישה לאינטרנט. ל-80% מהאנשים זה מספיק אבל אם אתה חושב על משחקים ועל PHOTO SHOP כדאי להשקיע ולמצוא מחשב עם מעבד גרפי יעודי לפחות ברמה של X300 עם 128M זכרון. זה אמנם עולה יותר אבל ישרת אותך הרבה יותר טוב. המסקנה היא שברכישת מחשב נייד צריך להשקיע הרבה יותר מחשבה בצורך שעל המחשב למלא כי יש לכך השפעה מיידית (ויקרה) על העלות.

Ixion

New member
../images/Emo45.gif ולהוספה,

אפשר לומר שגם מעבדים ניתן לשדרג, אבל זה יקר בהתאם.

Y. Welis

New member
מדויק יותר יהיה לומר שבניידים ניתן

לשדרג את הדברים האלה: זיכרון, דיסקים קשיחים וכונני תקליטורים/צורבים, וכן כרטיסי PCMCIA (פעם הוחלט לקרוא להם בשם הקצר יותר להגיה PC CARDS, אבל זה לא החזיק הרבה).

idan1523

New member
אוקי

במקרה הספציפי שלך -- כרטיס המסך שמגיע עם המחשבים הוא GMA 9XX של אינטל. זה כרטיס גרפי מאוד מאוד בסיסי שמתאים לעיבוד תמלילים וגלישה לאינטרנט. ל-80% מהאנשים זה מספיק אבל אם אתה חושב על משחקים ועל PHOTO SHOP כדאי להשקיע ולמצוא מחשב עם מעבד גרפי יעודי לפחות ברמה של X300 עם 128M זכרון. זה אמנם עולה יותר אבל ישרת אותך הרבה יותר טוב. זה מה שכתבתה כמה יכול לעלות לי כרטיס טוב? הקטע שאני לא יודע איך זה הולך במחשבים ניידים רק במחשבים נייחים וכמו שאמרתי בעתיד אני רואה משדרג רק זיכרון גג הרד דיסק... בגלל זה אני רוצה שיהיה צורב DVD שישמש גם ככונן השאלה כמה זה יעלה לי בנוסף... 99 אחוז שיהיה לי כ5 אלף ש"ח יכול מאוד להיות שהוא יגדל בין 500 ל1000 ש"ח ואני מתכוון לקנות את המחשב בסוף החודש בגלל זה אני פונה אליכם :) כמו שאמרתי השימוש שלי למחשב בהודעה הראשונה היא משחקים קלים,פוטושופ, סרטים אינטרנט ואופיס אני צריך צורב כדי שההרד דיסק לא יהיה גדול מדי ויקר מדי(כמו שאמרתי 30-40 יספיק) האם יש מחשב שיתאים למה שאני מבקש? ודרך אגב איפה כדי לקנות את המחשב האם יש לכם חנות מומלצת כי אני לא רוצה לעשות טעות שאני יצטער אליה מבחינת אחריות ושירות הלקוח ושוב תודה לכולם :)

cheif

Member
מנהל
ת:

1. אני לא יודע מה מידת האינטנסיביות של השימוש ב-PHOTO SHOP אבל אם אתה הולך להשתמש בתכונות הגרפיות המתקדמות שלה לך על X300 ולא על 9XX. אם PHOTO SHOP הוא לא האפליקציה הקריטית והשימוש בה הוא לא ממש אינטנסיבי תחסוך הרבה כסף ותלך על 9XX. לגבי רכישה -- מחשב נייד רוכשים מחברה ידועה -- כמו DELL או IBM או LG או HP וכד'. במקרה זה, ובשונה ממחשבים נייחים, לא החנות חשובה אלא היבואן/היצרן כי הוא נותן השירות.

למעלה