צריך את עזרתכם בשדרוג רשת ביתית

יואי

New member
צריך את עזרתכם בשדרוג רשת ביתית

שלום לכולם. יש לי רשת מחשבים ביתית שבה יש סה"כ 9 מחשבים מחוברים. 4 בצורה קוית + 5 בחיבור אלחוטי (2 מתוכם מחשבים ניידים). עכשיו כיוון שהנתב האלחוטי שברשותי על-אף שהוא די חזק לא עומד בעומס של חיבור עם כמות גדולה של מחשבים. לכן אני חושב שצריך להוסיף מתג/רכזת רשת. עכשיו אין לי כ"כ הרבה ידע ברשתות והייתי רוצה לדעת כיצד לעשות זאת. 1. האם נכון לעשות כך בכלל? 2. כיצד החיבור צריך להיעשות? מודם ADSL -> רכזת -> נתב אלחוטי. 3. מה זה מתג לא מנוהל/מנוהל/מנוהל חלקי? (האם במנוהל אין צורך להגדיר את מודם ה-ADSL כראוטר?) תודה

wa11a

New member
אז ככה

חסרים לי קצת פרטים בשביל לעזור לך כשאתה מתכוון שמחוברים 9 מחשבים והראוטר שברשותך די חזק אבל לא עומד בעומס מאיזה כוונה לא עומד בעומס ? איטיות ? נפילות של הקו ? מחייב לעשות ריסטרטים תקופתיים ? בוא נניח שיש 4 מחשבים נייחים ועוד 3 אלחוטיים - מכיוון שהשאר הם ניידים אז רב הסיכויים שלא עובדים תמיד רצוף וגם אם כן אילו סממנים אתה מקבל? כמובן ששכחת לציין איזה ציוד יש לך כרגע ואיך הרשת בנויה ? מודם ADSL >> ראוטר ? >> HUB ? האם המודם ADSL כולל בתוכו נתב שאפשר לעבוד איתו בצורה של BRIDGE ? וממנו לפצל על ידי HUB או לא ? תן קצת יותר פרטים ואז נוכל יותר לעזור לך

יואי

New member
או.קיי

אז ככה. כרגע יש לי מודם ADSL של SAMSUNG (בצורה של המגהץ) עם נתב אלחוטי של NetGear (דגם WPNT834) כרגע לא קיים HUB. לגבי המחשבים המחוברים טעות שלי. כרגע מוחברים 4 מחשבים פיזית אבל אמורים להיות מחוברים לפחות 5 מחשבים פיזית באופן קבוע.ו- לפחות 2 מחשבים בצורה אלחוטית באופן קבוע. שני המחשבים הניידים לא תמיד יהיו מחוברים. כרגע כאשר כל הארבע מחשבים שמחוברים פיזית יש מדי פעם קריסות.האיטיות קיימת רק כאשר משתמשים בתוכנות שיתוף קבצים וכדומה אבל אין קריסות בעבודה עם תוכנות שיתוף קבצים גם כאשר הן מורצות על שני מחשבים במקביל.

wa11a

New member
תראה

אם אתה משתמש בשיתוף קבצים בשני המחשבים אתה צריך ראוטר חזק ולא NETGEAR שיפול לך בגלל שהטבלאות NAT שלו מתמלאות כל הזמן. זה תלוי אם אתה רוצה להוציא עוד כסף או לא מה שאתה יכול לעשות במצב הנתון זה לשנות את המודם ADSL שיעבוד בתור ראוטר לחבר ל SWITCH ולפצל למחשבים ובשביל המחשבים האלחוטיים לחבר את הNETGEAR בתור " ACCESS POINT" אולי בכלל צריך לחשוב על שידרוג הקו אם אתה חווה איטיות מן הסתם תרגיש איטיות כאשר שתי תוכנות לשיתוף קבצים רצות ברקע המהירות תרד משמעותית .

יואי

New member
שוב תודה על התגובה

עכשיו, ראיתי שיש מתגים מנוהלים/לא מנוהלים ומנוהלים חלקית מה ההבדל בניהם?

cheif

Member
מנהל
ת:

מתג שניתן לנהל אותו נדרש רק כאשר יש לך כמה עשרות או מאות מחשבים ברשת והיא מחולקת למספר סגמנטים. לצרכים בייתים אין שום צורך במתג מנהול שעלותו גבוהה מאוד. אם אתה צריך להרחיב את יכולת הנתב שלך מעבר ל-4 כניסות קוויות, רכוש SWITCH פשוט של 5 או 8 כניסות וחבר אותו בכבל מוצלב לאחת מהיציאות של הנתב. האיטיות שאתה חווה כאשר אתה משתמש בתוכנות שיתוף קבצים מובנית מכיוון שתוכנות אלה מנצלות את כל רוחב הפס שלך ולא משאירות כמעט כלום לשאר התוכנות/מחשבים. אתה יכול להתגבר על כך עם תוכנות כמו NETLIMITER או נתבים שתומכים בבקרת רוחב פס (QOS).

למעלה