צריבה כרונית- מאד זקוקה לעזרתכן

noashalev2937

New member
צריבה כרונית- מאד זקוקה לעזרתכן

הי לכן,
אני סובלת כבר שנתיים רצופות ! מצריבה כרונית ותחושת לחץ בזמן מתן שתן וגם לא בזמן שתן.
סימפטומים הדומים לדלקת בשלפוחית השתן.
שללו דלקות בשתן, שללו IC (תסמונת השלפוחית הכואבת) שללו מיקופלסמה למיניה כלמידיה ושות', העלו אפשרות לכאב עצבי או לשלפוחית רגיזה.
אף אחד לא באמת מה יש לי שם ואני מנסה ללמוד בעצמי ולהמשיך את תהליך הבירור לפני שאני בולעת אינסוף תרופות שלא בהכרח רלוונטיות.
הצריבה ממוקמת בדיוק באזור החיבור בין סוף הנרתיק לבין תחילת השלפוחית.
אני לא מסוגלת לקיים יחסי מין למעלה משנה בגלל כאבים , בעיקר בחלק הפנימי (לא חיצוני כמו ווסטבוליטיס למשל.)
עברתי עשרות רופאים, בדיקות, מטפלים, השערות, תרופות , טיפולים...לא מוצאים כלום וכלום לא עוזר.
היום במקרה שמעתי מישהי מדברת על אנדומטריוזיס ורציתי לשאול האם משהו מן הסימפטומים האלה נשמע מוכר?
איך מאבחנים את זה?
כל כיוון/רעיון/המלצה-יתקבלו בברכה ! אני במצוקה גדולה

רונה281

New member
אוייי

אחד הסימפטומים לאנדו בשלפוחית השתן אלה סימנים של דלקת ללא דלקת, כלומר צריבות, רמת כדוריות לבנות גבוהה בבדיקה אבל ללא ממצא של חיידקים ובעצם מה שאת מתארת.
כדאי לפנות לאחד המומחים באנדו... אולי אילו כדיי לשלול אנדו

מסק28

New member
שלום לך!

מה שמוכר בסיפור של ולהרבה בנות אנדו זה אבחון מאוחר של כאבים באיזורים שונים שלפעמים שנתיים לפעמים שלוש.........
זה מתסכל לקרוא שיש עוד בנות שרצות עם כאבים המון זמן וממליצה לך לפנות ל:
ד"ר דוד סוריאנו או ד"ר רון שיינמן (גם דרך קופת כללית). האנדו שונה מבחורה לבחורה אבל הוא כן יכול לערב גם את מערכת השתן - כמו מערכות אחרות באגן.
ממש מקווה שתרגישי טוב במהרה ושאיכות חייך יחזרו אלייך ורק שתדעי שאם כן יאבחנו בסוף שזה אנדומטריוזיס אני ממליצה לך בחום על הפורום הזה
הוא יעיל מעודד ועוזר מאוד יש פה בנות מקסימות אחת אחת ואולי תמצאי מישהי שעוברת או עברה דברים דומים אבל בינתיים אל תהיי הבעיה של עצמך
תהיי בעיה של הרופאים שהם ישתגעו בשבילך אבל לכי לרופאי האנדו- ויותר מזה -

לי היתה רשלנות ענקית גינקולוגית מיון צחקה לי בפנים ששאלתי אותה לפני שנה וחצי אם היא חושבת שיש לי אנדו שנה הייתי עם כאבים אשפוזים הפלות ומיון
ובסוף התברר שהיא טעתה ואני צדקתי - אם יש לך תחושה וקשה לשכנע אותך ההיפך לכי לפי התחושה - בסופו של דבר הזמן על חשבוננו והאיכות חיים והעבודה שלנו הולכת......... שיהיה לך בהצלחה המון אופטימיות ועוד דבר אחרון - אם את לא בטוחה בתשובות שנותנים לך רופאי אנדומטריוזיס - לכי לחוות דעת שנייה/ שלישית ככה זה יחזק לך את הבטחון במה מדובר- אני הלכתי ל3 וכולם אמרו אותו דבר...
מסק28.

יעל81

New member
ד"ר שיינמן?

תודה.. רק - מה שמו הפרטי? במה הוא מתמחה? או פרטי התקשרות? ...

פז08

New member
הי יעל,

ד"ר שינמן רון מומחה בגניקולוגיה ומיילדות ופרט בתחום של אנדומטריוזיס ואנדוסקופיה.
מקבל לקוחות של קופת חולים כללית במרכז לבריאות האישה בכפר סבא, ולקוחות של כל הקופות במרכז החדש לאנדומטריוזיס בבית חולים מאיר.
כמו כן מקבל פרטי ברמת החייל.
תכתבי לי היכן את רוצה לתאם תור ואתן לך פרטי התקשרות.
בהצלחה!!

liats80

New member
מוכר

אני סבלתי שנים מהרגשה של דלקת בדרכי השתן ללא דלקת. לפעמים כאב לי כ"כ (כאב זהה לכאב של דלקת בדרכי השתן שרוצים להטיל שתן ולא יוצא כלום) שפשוט לילות בשירותים בוכה...
בדיעבד התברר שהיה לי מוקד אנדומטריוזיס על השלפוחית - לא מוקד גדול במיוחד אבל הוא גרם להרבה סבל.
כמו חברותי, גם אני ממליצה לך לפנות למומחה לאנדומטריוזיס לבדיקה - יכול להיות שלא בזה מדובר אבל כיוון ששללת כבר דברים אחרים זה משהו שמאוד כדאי לבדוק.
אבחנה ממשית ניתן לקבל רק לאחר לפרוסקופיה או ניתוח. אבל רופא מומחה מיומן יוכל לתת לך אינדיקציה טובה לאחר שיחה ובדיקה ידנית.
בדיקה נוספת שאת יכולה להתייעץ לגביה עם הרופא שלך אם עדיין לא עברת אותה כמובן היא ציסטוסקופיה בה מסתכלים על שלפוחית השתן מבפנים - אני לא יודעת עם זה מתאים לסימפטומים שאת ציינת. אני עברתי את הבדיקה הזו לאחר השיפור בסימפטומים האלו (אבל עם סימטומים של תכיפות בהטלת שתן) וראו שרקמת השלפוחית אצלי לא חלקה כמו שהיא אמורה להיות. אני עדיין מנסה לברר את הסיבה הספציפית אבל לדעתי יש קשר בין הדברים (לפחות במקרה שלי) כך שאולי יש טעם לבדוק. אבל שוב - תתייעצי עם הרופא שלך.
תרגישי טוב!!
ליאת.

kukutchka

New member
מכירה את זה באופן אישי !

שלום לך,

כל כך מבינה לליבך ! לפני כמה שנים היו לי בדיוק את אותם הסימפטומים שאת מציינת!
הייתי עושה הרבה בדיקות שתן שלא הראו על דלקת ,לא יכולתי לשכב עם בן זוגי למעלה מארבע חודשים
והיתה לי צריבה אנסופית בפתח של הצינורים ממנה מטילים את השתן ועד פנימה לאותו חלק פנימי שאת מדברת עליו

בזמנו אובחנתי כסובלת מוסטיבוליטיס אבל כיום אני מאובחנת באנדומטריוזיס, כך שאין לי ספק שעלול להיות קשר ישיר .

טופלתי באמצעות ביופידבק ומסאז' וגינאלי שעזרו מאוד אצל מישהי מבית שמש אבל מקבלת גם בתל אביב.
לצערי אני לא זוכרת את שמה אבל הגעתי אליה דרך המרפאה של בית חולים כרמל בחיפה .

המצב שלי היה כל כך רע שנסעתי לחיפה במיוחד ואם היו לי אומרים לסוע לירח הייתי מסכימה :)

אני ממליצה לך לבדוק את נושא האנדו' כי ממה שאני מבינה זה יכול להשפיע על כל אזור השלפוחית
ואם לא אז אולי בבית חולים כרמל במרפאה הגניקולוגית

רפואה שלמה

noashalev2937

New member
תוכלו להמליץ לי על.רופא?

תודה מעומק הלב. נתתן לי מעט תקווה וגם כיוון. עברתי כבר כל כך הרבה רופאים והתגלגלתי בין כל כך הרבה ידיים... תוכלו בבקשה להמליץ לי על רופא ממש טוב וממש מומחה לאנדומטריוזיס?

noashalev2937

New member
צריבה ערונית-כיוון לפתרון

שללו אצלי אנדומיטריוזיס.. הייתי אצל ד"ר סוריאנו..
שמעת על ד"ר יוסי דיין שמטפל בקוליבוגן לשיקום ריריות פגועות?
הוא טוען שזה יכול להיות המקור ולכן לא מזהים את זה באף בדיקה ושיש לזה טיפול מאדש אפקטיבי עם החומר הזה שמייבאים מגרמניה. מנסה לברר עוד פרטים על זה...

פז08

New member
יקירתי

אין לך מושג עד כמה הנושא מוכר לי.......
אני סובלת 10(!!) שנים מהסימפטומים שאת תארת...........
זה התחיל מכאבים בפתח של השופכה (הפתח ממנו יוצא השתן...) ואז בעקבות דלקת דרכי השתן ממנה סבלתי, התווסף כאב נוראי בעת מתן שתן.
הכאב מופיע בתחילת / אמצע / סוף מתן שתן, ומשתנה בעוצמתו לסירוגין.
אבל תמיד (!!) כואב לי. 10 שנים...
ומה לא עברתי? אולטראסאונד, ציסטוסקופיה (3 פעמים) MRI של האגן,
Double Balloon Catheter...... ללא שום ממצא שתכל'ס יש מה לעשות איתו.
יודעים להגיד לי שיש בעיה (וואלה, באמת??), יודעים להגיד ש"השלפוחית שלך סובלת" (תאמינו לי, אני סובלת יותר ממנה
) אבל שורה תחתונה........................................................................................
לא הגעתי למשהו פרקטי, טיפול ספציפי שבאמת עוזר.....
יש שאומרים שיש קשר לאנדו', יש שלא. אני גם סבלתי (ועדיין סובלת) מוסטיבוליטיס- דלקת כרונית בנרתיק..... ויודעים שיש גם קשר לזה.
אבל מה טיב הקשר? מה עושים? צערי אין תשובות....
ממליצה לך בחום:
א. לגשת לבירור אצל מומחה לאנדו', אני אישית כמו שאת יכולה לקרוא בפורום ממליצה מאוד על ד"ר שינמן רון.
ב. לגשת לרופא אורוגניקולוג לבירור- אישית אני ממליצה על זה שהכי הרשים אותי, ועושה רושם שיודע דבר ומבין בתחום הזה של אנדו' - כאיבם בנרתיק- כאבים בדרכי השתן, והשם שלו זה ד"ר גיל לוי.
הוא מקבל פרטי, אבל שווה כל אגורה.
אם תרצי פרטי התקשרות עם הרופאים האלו, אשלח לך.....
אם יש לך עוד שאלות, אשמח לענות.

למעלה