צרחות משינה וקושי להתעורר

צרחות משינה וקושי להתעורר

אני בת 30 ואני צורחת מתוך שינה, צרחות אימה. כשהייתי ילדה אמא שלי היתה מדליקה את האור ומעירה אותי, למחרת לא זכרתי כלום. לפני 10 שנים או יותר התעוררתי מהצעקות של עצמי ותמיד חיפשתי איך לפתוח את התריסים הייתי נאבקת בתריסים של החלון, לא מצליחה לפתוח עד שמישהו בא, מדליק את האור ואז נרגעתי. אני קלסטרופובית במידה מסויימת, וזו התחושה שאני מרגישה כשאני קמה מהצרחות של עצמי שאני סגורה ולא כולה לצאת. הצלחתי לפתור את הבעיה - אני ישנה עם תריס פתוח וכך נכנס מעט אור לחדר. האם יש קשר לקלסטרופוביה? האם זה מקור הבעיה? ושאלה נוספת בתחום השינה - אני לא מצליחה לקום בבוקר, לפעמים אני מכבה את השעון מתוך שינה ולא זוכרת, אני יכולה לישון 10-11 שעות, ואם אני ישנה פחות מ8 שעות, אני עצבנית, כואבת לי הבטן, סחרחורות... כשאני קמה בבוקר, גם אם ישנתי מספיק, אין לי תיאבון בכלל, הפנים שלי מאוד נפוחות למשך היום (העיניים במיוחד), האם קיים קשר בין 2 ההפרעות? תודה מראש.

SLEEP TERRORS

נראה שאת מתארת SLEEP TERROR מצב שבו בן אדם קם פתאום עם פחד נורא ואף צעקות לפעמים קצת קשה להתעורר ואח"כ בד"כ לא זוכרים מה שקרה יכול להיות קשור לקלסטרופוביה - בהרבה מקרים הפרעות נפשיות כלשהם תורמים לבעיה זו והטיפול הוא ע"י תרופות אנטי דיכאוניות + פסיכותרפיה יכול להיות קשור גם לבעיות רמות הסוכר בדם ואף לבעית תיפקוד תריס כדאי לבדוק בכל הכיוונים האלו בהצלחה

למעלה