צרות בגן עדן...

צרות בגן עדן...

טוב, אז גם אלינו זה הגיע. עליית תעריפים של מאות (!) אחוזים לדמי הרישוי של האופנועים. תזכורת קטנה: הגבייה של דמי הרישוי (המקבילה לביטוח החובה) מבוצעת ע"י הביטוח הלאומי המקומי, ה- ACC. מסתבר שהנ"ל הופרט בשנות התשעים, אך הולאם חזרה אי שם בתחילת המאה הזאת כשמפלגת הלייבור עלתה לשלטון. לפני בערך שנה עלתה מפלגת ה NATIONAL לשלטון. המפלגה מנוהלת ע"י אנשי עסקים הדוגלים בסוג של קפיטליזם חזירי (כן, מהסוג המיושם בארץ בהצלחה מרובה) והפרטה היא ערך מרכזי בעיניהם. השר האחראי ל ACC, ניק סמית', הידוע גם בכינוי Nick the dick החליט לטפל בגרעונות של ה ACC כנראה ע"מ להכינו להפרטה, ולשם כך החל לפשפש בדוחו"ת הסטטיסטיים ונחשו מה הוא מצא? נכון, אופנועים. ועוד אופנועים. וכולם מככבים בסטטיסטיקות שלו בתור נפגעים. ה"גאון הפיננסי" סילף ועיוות את הדוחו"ת בהתאם לנוחותו והחליט שמנובמבר הבא (מה יש לכולם מהחודש הזה?!) התעריפים יועלו לפי סמ"ק של הכלי. העלייה העיקרית היא מ 250 דולר ל500 דולר (250 עד 600 סמ"ק) ול750 דולר (מעל 600 סמ"ק). טענתו המרכזית היא (תחזיקו טוב טוב): "נהגי המכוניות מסבסדים את רוכבי האופנועים, והתעריף הריאלי צריך להיות 3000-4000 דולר ניו זילנדי בגלל הסיכון שרכיבה על אופנוע טומנת בחובה". נשמע מוכר, לא? בניגוד לארץ הקודש, כאן לפחות ישנה גישה לדוחו"ת, ובנבירה קצרצרה נתגלה ע"י די הרבה עיניים בוחנות שהנתונים שגויים, אך הנ"ל, גם כשהעמידו אותו על טעותו – לא חזר בו. ...אז לא הייתה ברירה, מנומסים ככל שהיו, החליטו אופנועני נו"ז לעלות על הפרלמנט ולפקוק את הבירה וולינגטון ליום אחד. אתמול, ה 17 בנובמבר בסביבות 7000 אופנוענים עלו אל הבירה ונפגשו עם השר, מסרו לו עצומה ושוחחו עימו. אך הנ"ל כמובן לא נסוג מעמדתו... ההפגנה, שנחשבת לאחת הגדולות בתולדות בנו"ז, עברה בשקט מופתי, אבל כולם (כולל השלטונות) הבינו מה הפוטנציאל למהומות (שרוב הסיכויים שהמשטרה לא תוכל להשתלט עליהן)...ומאחר והשר האחראי לא ממש הבין, אז זה כנראה הכיוון... הנה לינק לפורום המקומי, לתת-הפורום העוסק במאבק בביטוח: http://www.kiwibiker.co.nz/forums/forumdisplay.php?f=108 בנוסף לתמיכה אילמת במאבק בארץ ותמיכה אקטיבית במאבק המקומי (קניית חולצה + רכיבה בהפגנות מקומיות) , המחשבות שלי בעקבות שני המאבקים הללו (וגם כתבתי זאת בעבר בפורום קטנועים) : אם המאבק יתרכז רק בנו, אף אחד לא ממש יתמוך בנו, כי לאף אחד לא ממש אכפת מאיתנו, אבל אם המאבק יהיה למען תעריף ביטוח אחיד לכל נהג/ רוכב באשר הוא (בדיוק כמו שעובד מס סוציאלי כמו ביטוח לאומי), יהיה לנו גם את הגב של כל הפחיונרים וזה כבר משהו שונה בכמה סדרי גודל. ומאחר ואנחנו כבר מוציאים את האנרגיה הזאת בכל מקרה (ארגון, אנשים, הפגנות, זמן, הקרבה) ומובילים את המאבק עדיף לנו גב כמה שיותר רחב. אבל, זו רק דעתי... יום טוב, קרו-אסון

ליבי נחמץ בקירבי...

אתם משלמים 1415 ש"ח ביטוח על TMAX.... המקלדת רטובה מדמעותיי גופי רועד מבכי סחרחורות חולשה מרוב צער מכים בראשי תגיד איש..יש'ך חדר פנוי בבית לארח ישראלי שמבקש מקלט מדיני בניו זילאנד? אם כן אני מתארגן על כרטיס טיסה ובא
אחח,החיים שלכם דבש

gilbola

New member
YYY אני חושב על "איחוד כוחות"

יהיה ממש נחמד לתקשורת ללוות מאבק אחד. אך אם בו זמנית תתקיים הפגנה ענקית בארץ ובניו-זילנד התקשורת תעוף על זה. נכון ששם הם משלמים ביטוח שפה משתווה לדמי כיס השנתיים של אחיין שלי בן ה-4, אנחנו פה משלמים ביטוח כעונש על כל השנים שסתמנו את הפה (או במקרה הטוב יצאנו לטיול בירושלים, או הגענו 11 אנשים להפגנה במשרדי הממשלה וחילקנו פרחים, זוכר קנגל? קפא לי התחת!!) קראסונסקי, האם אתה יכול לתאם בן מטה המאבק שלנו לחבר'ה שם? (אני משאיר את זה לכם, אולי המציאות הדמיונית שלי קצת חוצה גבולות) רק באהבה.

Dungeon

New member
למה לא? זה הרי ברור שהשר שם דיבר עם ענתבי

מעניין שהסיכון הטהור שלהם שווה לסיכון הטהור שלנו בישראל.

kangal

New member
"פרחים לשרים כדי להסוות את הריח"

רק חבל שהפרחים קפאו שם מקור (כמונו
) ולא הצליחו להמס את לב הקרח של פקידי הממשל....

holy crap man

New member
אני אומר נוריד את כל המכוניות מהכביש

הם גם ככה לא זזים לשום מקום ואנחנו אחד בשני כמעט ואף פעם לא מתנגשים

kangal

New member
בונ'ה, ניק סמית' הזה, הוא בכלל ניקואל ענתבי

האח התאום של ידין ענתבי וכידוע, הם חולקים מוח וקצת קשה להם לתפקד במרחק כה רב אחד מהשני. ניקואל ענתבי הגיע לניו זילנד בכלל בטעות, כשפנה ימינה באין כניסה בכיכר דיזינגוף.... עולם אוכל רוכביו.

redrider

New member
ניק דה דיק

במקרה שלנו ל צריך לעוות השם משפחהשל הבן אדם נשמע כמו קללה בפני עצמה ידית טיזן אבי

מיצו

New member
../images/Emo124.gif ככה נראית מחאה, ככה נראה שר שיוצא

אל האופנוענים ומשקר להם בפרצוף. http://www.youtube.com/watch?v=uVkYxipusN4 אני יודע למה שטייניץ מסרב לדבר איתנו. שטייניץ הוא רק בובה, רק פודל של ביבי. ממילא כל מה שהוא עושה ביבי מבטל ישר. אבל גם בובה מפחדת לעמוד מול אלפי רוכבים ולשקר. אז הוא פשוט לא מדבר איתנו.

wildtwasser

New member
איזה כיף! הייתי מת לצעוק ככה "בולשיט" לענתבי!

והם עוד ניו זילנדים רגועים ומנומסים!

DAnalyst

New member
ציטט נתון מעניין

בדקה 3:26 הוא מזכיר משהו על מדינה שעבדה עם ארגוני האופנוענים לשיפור בטיחות הדרכים והורידה את מספר תאונות האופנוענים ב-20%.

Red Ross

New member
זו דוגמה מצויינת לדעתי, למה שעלול לקרות במידה והביטוח שלנו יעבור לידי הביטוח הלאומי.

אכן כן

הדוגמה מצויינת, מפני שאם הביטוח יעבור לידי המדינה יש לקוות שאלמנט הרווח (להלן "האלמנט") יקוזז ממחיר פוליסת החובה וכך יצנחו המחירים (אלא כמובן אם המדינה תחליט שגם היא צריכה להרוויח עוד כמה ג'ובות מהצד ע"מ לממן כל מיני סוויטות בבתי מלון בפריז לנבחלי הציבור). ואני עדיין איתן בדעתי (כמו שכתבתי בפתיחת השרשור) שאנחנו צריכים לרתום את הפחיונרים למאבק ולהוריד את ביטוח החובה לכ-ו-ל-ם. יום טוב ורכיבה בטוחה לכולכם/ן קרו-אסון

למעלה