צרבת בהריון...

צרבת בהריון...

שלום! אני בשבוע 31 (סוף שביעי) והתחלתי לסבול מצרבות מציקות במיוחד, לפעמים כמה פעמים ביום. בניגוד לבחילה הצרבת מגיעה בגלים, ושזה בעוצמה חזקה זה ממש מרגיש כאילו אני לא יכולה לנשום וכאב חד ודוקר בחזה. אחרי כמה דקות זה בדר"כ נרגע ופשוט ממשיך בכאב עמום ומציק. יש משהו שאפשר לקחת להקל על זה בהריון? יש מאכלים שעדיף להימנע (חוץ מהדברים שברור שמעלים את הסיכוי לצרבת כמו אוכל מטוגן/חריף)? בהזדמנות הזאת עוד שאלה, יש משהו שיכול לסייע להתכווצויות שרירים ברגליים בלילה (עוד תופעה מוכרת של השליש השלישי...)? תודה ושבת נעימה

צרבת בהריון

קודם כל מזל טוב:) שנית, האם יש לך בצקות ברגליים?< לגבי הצרבות להמנע בעיקר ממטוגן , שמן באופן כללי, חריף, תבלינים חזקים . הכי חשוב לאכול ארוחות קטנות בכל ארוחה ולא ארוחות גדולות שעלולות לעלות למעלה ולגרום לצרבת. שתיה של מים היא חשובה ביותר לדילול מיצי הקיבה ולמניעת צרבת.

0 אור 0

New member
התכווצויות שרירים ברגליים בהריון

לפי מה שאמרו לי הן נובעות מבעיה של מחסור במינרלים - קיבלתי את כל התשובות לגבי המינרל החסר - מגנזיום, סידן ואבץ - אז אני לא סגורה איזה מהם. כדאי לקחת מולטיוטמין שמכיל את שלושתם. טיפ נוסף הוא לישון עם הרגליים קצת מורמות (גם טוב לבצקות) ולעשות "התעמלות " לרגליים לפני השינה לזירוז של מחזור הדם, אבל הכי חשוב זה ללמד את שותפך למיטה מה לעשות כשאת קופצת בכאב, ולא מסוגלת להסביר לו מה הבעיה - שמיד ילחץ לך בכיוון ההפוך, ישחרר את האצבע שעולה, יעשה פלקס לכף הרגל ובשחרור של הכאב החד, קצת עיסוי .. לגבי הצרבת - לי הדבר היחידי שעזר זה לאכול בכמויות ממש קטנות, ולהמנע מאכילה בשעות הרגישות. להשמר מכל דבר שגורם גזים - ואם היו לי קצת גזים שזה הופך את הצרבת לנוראית אז לקחתי כדורי פחם.

כיסופון

New member
אז ככה

אכילת מלפפון ירוק בזמן הצרבת מפסיק אותה. כמובן שכדאי להקפיד לא לאכול מטוגנים, חצילים, וכו'. לגבי הדקירות והכאב בחזה, תצתרכי לשיון כשאת בתנוחת ישיבה זה יקל עלייך מאוד. שיהיה בשעה טובה!

למעלה