צמחים הזקוקים לשמש בוקר

צמחים הזקוקים לשמש בוקר

כלומר שלא זקוקים להרבה שמש,ויוכלו לשגשג אשמח עים הצמחים יהיו עים פרחים

מוטי בר

New member
כל הביגוניות, הפוקסיות, הקולאוסים,ו

רוב צמחי הבית המקובלים בגלל עלים בצבעים מרהיבי עין כמו הקולאוס, דרצנות, מרנטות, דיפאנבכיות, בת שבע, סטפנוסיס רב פרחים, מנדובליה, ועוד המון המון צמחים.

מוטי הצמחים הללו מתאימים לגינה?

או שהם לבית בלבד. כידוע לך אני גר בעיר הקודש ינתי דיי חשוכה השנהורצית לתת בה יותר חן וצבע לכן שאלתי על צמחים הזקוקים למעט אור דרך אגב האם כדאי לקנות עכשיו הורזטינה - בגלל מחירה הזולולשמור לשנה הבאה או שכדאי לוותר על הצמח המרהיב הזה בשל רגישותו הרבה

raya

Well-known member
אמנם אינני מוטי...אבל יש לי הורטנזיה שקיבלתי בפסח, והיא עדיין עם עלים ירוקים ויפים. נמצאת בכניסה לבית, מוגנת משמש ישירה. אז אין סיכון גדול בקניית הורטנזיה עכשיו. לא לשכוח, היא אוהבת מים. (תרגום שם הצמח בא מ"באר"). מנדוביליה, פוקסיות וכדומה יכולות להיות בגינה, אך לדעתי קל יותר לשמור עליהם כאשר הם בעציץ. רעיה

רעיה תודה רבה

רק רצית לשאול האם הקרקפות היפיפיות עדיין פורחות כמו בעת שניקנו או שהצמח פסק את פירחתו?

barakd

New member
יש מספר זנים של הורטנסיות

שרובן מסיימות את פריחתן הטבעית כעת. ייתכן שיפרחו שוב בסתיו אך לא באותה עצמה. על מנת לגדלם בגינה, רצוי להחליף את האדמה באדמה הולנדית או כבול או לערבב בה חומר אורגני חומצי דוגמת מחטי אורן ישנים. אחרת הצמח יקבל כלורוזה (הצהבת עלים). ניתן גם להוסיף "דשן קמליות" חומצי המכיל כמות גדולה של ברזל (יש לסקוט דשן כזה) הן מאד מתאימות לתנאי שמש של בוקר. לגבי הזנים המכחילים כדאי לתת (בנוסף לאמור למעלה) כשלוש מנות של אלומיניום סולפט (מחנות כימיכלים) בחורף ובתחילת האביב. ברק.

itu1

New member
אמנם לקראת סיום הפריחה

ולאחר מכת השרב הכבד של לפני כשבועיים ובכל זאת ההורטנזיה עדיין במלוא הדרה שתולה בעציץ ענק בכניסה לבית אריה

barakd

New member
יפיפיה !!!

אני נאלצתי לגזום את מחצית ההורטנציות שלי לאחר השרב מכיוון שהן מקבלות גם שמש לסירוגין במהלך היום. האם אתה מצליח לשמור על העלים שלה בחורף ? קראתי לא מזמן איפוא שהוא שאפשר.

itu1

New member
עלי הורטנזיה בחורף

ברובם הגדול נושרים אמנם נותרים עלים בודדים אך אין הצמח נשאר מרשים במיוחד בחורף אך שמירה עליו וביחוד גיזום לקראת האביב (חומר ריבוי מעולה) מביא לפריצה מרשימה ופריחה משגעת אריה

barakd

New member
אבל השאלה היא מדוע הם נושרים

והאם ניתן למנוע זאת בלי יותר מדיי סיבוכים. אז לי נראה שהן נתקפות כל שנה בכמה סוגי פטריות: חלדון וקמחון. השנה אני מתכוון לרסס אותן בסתיו בגופרת נחושת ונראה אם זה ישנה את המצב. אני ידווח רק אם כן. בעניין הריבוי,באופן אישי אני כבר לא ירבה אותן בקרוב
(ראה פרטים ב "האם זאת הפורמולה של האלומיניום") ברק

itu1

New member
והסיבה

הינה כמו צמחים רבים אחרים שנכנסים לתרדמת חורף מלאה או חלקית כמנגנון הגנה מפני תנאים קשים.הדרך היחידה למנוע זאת לגדלן בחורף בחממה מחוממת וכפי הנראה גם להוסיף שעות תאורה. אצלי אין שום בעיה של קמחון או חלדון ובכלל אני משתדל שלא לרסס בחומרים כימיים. אריה

barakd

New member
יפה שאתה מצליח לשמור עליהן בריאות

אצלי יש הן נדבקות מעלים שמגיעים מעצים סמוכים הנושאים נבגים. אני דיי בטוח שקראתי אחפוא שהוא שבמדינות ממוזגות אפשר לשמור על העלים. אני חושב שהמאמר היה מדרום אפריקה. בכל אופן תודה. ברק.

מוטי בר

New member
היי ברק. אני מאשר שאפשר, כי זה צמח

של שלכת אורך יום וקור ביחד. לקראת הסתיו אורך היום מתקצר ומתחיל תהליך של נדידת הורמוני צמיחה לניצנים בבסיסי הגבעולים, אשר מתחילים לתפוח. באביב, אורך היום מתארך, ואז הצמיחה פורצת במלוא עוצמתה ולאחריה גם הפריחה. בנוסף, הצמח מעדיף גם טמפרטורות מתונות וחמות יותר מאשר חורף. אם תגדלה בחממה בתוספת תאורה תצליח לגדל אותה ירוקה כל השנה על חשבון יופי הפריחה. הצמחים שאנו רואים במשתלות באביב מגיעים מהחממה, ולכן הם מאוד רגישים במעבר לגינה היבשה יחסית. באשר לגיזום, יש להשאיר רק את הענפים היפים ביותר עם 2-3 זוגות עיניים בלבד ואת כל השאר לגזום ללא רחמנות עד הקרקע, בכדי לעודד את כל כח הצמיחה לתפרחות גדולות ומלאות. בטבע, השיח גדל במורדות האלפים והרי ההימלאיה ושם התנאים שונים לגמרי מאשר אצלנו, ובמיוחד איכות המים והאויר. בהצלחה ובידידות רבה, מוטי בר. להתראות מחר.

barakd

New member
האם זאת הפורמולה של האלומיניום ?

כל מה שאני כותב כאן הוא מהנסיון המאד חובבני שלי, ניסיתי את זה לפני כשבע שנים אז היו לי כשלושים צמחים בעציצים, זה היה אז הצמח האהוב על המשפחה. יש כמה אפשרויות: 1) להכין תערובת אדמה המכילה 1% אלומיניום. למרות שלא ניסיתי נראה לי שזו האפשרות העדיפה. 2)לתת כל שבוע תמיסה, שמים 2-3 גרם אלומינים על כל ליטר מים ונותנים 250CC לצמח קטן ונניח כפול לצמח בגודל של אריה. עדיף לעשות את זה מנובמבר עד שיש ניצני פריחה, אבל אסור בימים חמים או ויש להמנע מריכוז עודף. כמו כן רצוי להזליף מעט על העלים לאחר הטיפול. ה PH הרצוי הוא למטה מ 5.5 האמת שניסיתי להשיג את החומר ללא הצלחה בחורף האחרון, לא שכ"כ התאמצתי אבל החנות שהייתי קונה ממנה נסגרה. אז אשמח לשמוע אם תשיגי ברק.

raya

Well-known member
כן, זו הנוסחה שלו... בהנחה שאין מי גבש נספחים (כלומר xH2O). 2-3 גרם לליטר, נשמע סביר, אנסה לקראת החורף כפי שאתה ממליץ, בתיקווה שההורטנזיה תחיה עד אז. (לפי איך שהיא נראית כעת- יש סיכוי). האמת אין לי בעיה מיוחדת להשיג בכמות סבירה ולא מסחרית. פנה אלי במייל או במסר האישי. רעיה

barakd

New member
היא תחייה עם היא לא מקבלת יותר מדיי

שמש (ואז זה גם פונקציה של השקייה). זה צמח דיי חזק וראיתי גם צמחים שנראו ממש מתים שהתאוששו פלאים. דרך אגב תיקון טעות לגבי אופציה ראשונה. הכמות הנכונה היא ק"ג אחד על כל מאה ליטר תערובת אדמה (ולא 1%) אני שולח מסר... ברק.

מוטי בר

New member
היי סער. אין דבר כזה צמחי בית אלא

צמחים שסיגלו אותם לצמיחה גם בבית, וכולם באים מהטבע מאזורים פתוחים לגמרי. מה שכן, יש צמחים שבמקום מוצאם גדלים ליד ומתחת לעצים ולכן הם מתאימים לצל חלקי או מלא. כל צמחי הבית ללא יוצא מהכלל מעדיפים גינה או מרפסת מתאימה ומוגנת יחסית. הורטנזיות, כדאי לגדל בגינה בחצי צל, אך בחו"ל הן גדלות בשמש מלאה אך באזורים מאוד קרים, והיא מאוד רגישה לאיכות מים קשים ואדמה גירית, לכן יש לגדלן בבור עמוק שמולא בכבול או מחטי אורנים. אצלי הן פורחות עכשיו בשיאן בגינה, בעיקר הזן הורוד והפריחה נמשכת כשלושה חודשים ולפעמים כל הקיץ עד שהקרקפות משנות את צבען לירוק. הורטנזיות מתרבות בקלות מדהימה מיחורים ואם חבל לך על הכסף נסה להשריש ממקום שיש בו. בהצלחה.

למעלה