צמחונות ופיתוח גוף

צמחונות ופיתוח גוף

בעקבות ויכוח, האם אפשר להיות צמחוני ועדיין לפתח גוף באותה המידה כמו טורף, רק על מוצרי חלב? ועוד נקודה, סוסים- חיה מופלאה שגופה 100% שרירים (בהגזמה כמובן) רק מאכילת דשא, הכיצד?

tommythecat

New member
אתה שואל על לאקטו-צמחוני

כי כידוע יש סוגים שונים של צמחוניים: אובו-צמחונים, לאקטו-צמחונים ואובו-לאקטו צמחוניים (כמוני). לא צריכה להיות בעיה ללאקטו-צמחוני לפתח גוף באותה מידה כמו אוכל בשר אבל מכיוון שהוא מוותר על מקור מזון מסויים (בשר ודגים) הוא צריך לתכנן את התזונה שלו בצורה מוקפדת יותר כדי לא להגיע לחוסרים ולהשלים את מה שהוא לא מקבל מבשר. יוסי

אתה מוכן להסביר בבקשה?

מה ההבדל בין סוגי הצמחוניים, ואיך אתה מקבל את החלבון הנחוץ? קראתי שסויה לא יכול להחליף בשר, כפי שהרבה צמחוניים טוענים.

tommythecat

New member
הסבר

אובו צמחוני: צמחוני שאוכל ביצים לאקטו צמחוני: צמחוני שאוכל מוצרי חלב אובו-לאקטו צמחוני: צמחוני שאוכל גם ביצים וגם מוצרים חלב. פסאודו-צמחוני: אוכל דגים וחושב שהוא צמחוני, אבל הוא לא. ההצהרה שלך לגבי סויה כתחליף לבשר, כוללנית מדי. כל עוד מקורות החלבון שלך מגוונים, לא צריכה להיות שום בעיה באי צריכת בשר אבל הבעיה מתחילה כשהתזונה חד גונית ומתבססת על מספר מועט של רכיבים. ספיציפית לגבי חלבון סויה, זהו חלבון בעל ציון גבוה במדד ה PDCAAS (קרא את המאמרים על חלבון) אולם חלבון זה דל יחסית בחומצת האמינו מתיונין (ח"א חיונית). יוסי

הבנתי, תודה. ושאלה לשם הסקרנות,

אתה צמחוני מטעמים אידאולוגיים או בריאותיים?

אני אגיד לך.

זה אפשרי אם אתה אובו לקטי כמו שיוסי אמר, רק צריך להשלים תזונה ממקורות שונים, שבין השאר זה גם כמות מסוימת של תוספי מזון. אבל לא תראה הרבה בודי בילדרים צמחוניים באולימפיה. כולם יגידו לך שהם גומרים קילו בשר/עוף ביום ומפרקים דגים ובקר כל שעתיים.

SupermanZW

Well-known member
אפשר אבל הרבה יותר קשה

עזוב את הסוסים, הם לא קשורים לנושא, לסוס מבנה גוף של סוס פשוט כי הוא סוס, מה תאמר על שוורים שהם יותר שריריים מסוסים, או על פילים שהרבה יותר חזקים גם מהשוורים וגם מהסוסים? כל אחד יכול לפתח גוף אם יש לו את הגנטיקה המתאימה לכך, יודע להתאמן נכון ובהתאמה להרכב השרירים שלו, וגם מרכיב לעצמו תפריט אישי ומאוזן המתאים לפיתוח גוף, לצימחונים מאוד קשה לבנות תפריט כזה ובדרך כלל הם זקוקים לתוספי מזון (שכמעט תמיד הרבה פחות יעילים ממזון) רבים מעבר לאלה שלוקחים מתאמנים אוכלי בשר (בדרך כלל רק מקצוענים לוקחים אותם ולא חובה לקחת אותם) בהנחה שיש מתאמן בעל מבנה גוף וגנטיקה זהים לשלך ושניכם מתאמנים באותה תוכנית אימונים, הוא אוכל בשר ואתה לא, הוא יתפתח הרבה יותר מהר ממך, והפער ביניכם ימשיך לגדול תמיד, זה נכון גם במצב ההפוך, אם שניכם תפסיקו להתאמן הוא יאבד שרירים יותר מהר ממך, ככל שמתפתחים יותר מהר אבשר גם לאבד שרירים יותר מהר אם מפסיקים להתאמן, כך שהצמחונות מהווה עבורך גם חיסרון וגם יתרון, B12 בכל מקרה יש רק במוצרי בשר ובתור צמחוני תיאלץ לצרוך אותו בכדורים (שהם הרבה פחות אפקטיביים), מה גם שכמעט כל תוספי המזון הקיימים בשוק מתאימים דווקא לאדם הממוצע שמן הסתם אינו מפתח גוף, ואילו אצל מפתחי גוף תצרוכת הויטמינים והמינרלים שונה מאצל אנשים שאינם מפתחי גוף, ובתור צמחוני יהיה לך קשה בהרבה להתאים לעצמך תוספי מזון וליצור לעצמך תפריט אפקטיבי.

tommythecat

New member
כמעט כל מה שכתבת שגוי

אפשר ואף רצוי להתעלם מהתשובה שלך לחלוטין. יוסי

SupermanZW

Well-known member
אתה יודע מה

תפסיק לאכול בשר חודש, ואח"כ תוכל לראות כמה ירדו לך השרירים, חכם בלילה.

SupermanZW

Well-known member
לא שמתי לב

אתה צמחוני, אבל רק בשביל לבדוק, נסה במשך חודש לאכול בשר כל יום ותראה עד כמה זה ישפיע על התפתחות השרירים שלך.

tommythecat

New member
כן בטח

אני אפסיק להיות צמחוני אחרי כמעט 10 שנים רק כדי להוכיח לך שאתה אידיוט? אתה דווקא עושה עבודה טובה בלי להזדקק להוכחה שלי. יוסי

SupermanZW

Well-known member
עזוב

אתה רוצה להיות צמחוני תהיה צמחוני, רק אל תשלה את עצמך שאתה מממש את כל הפוטנציאל שלך בפיתוח גוף, כמה צמחונים תוכל למצוא בין אנשים שהגיעו לרמות באמת גבוהות בפיתוח גוף? מעט מאוד, לעומת זאת אצל חובבנים ואנשים שמתאמנים בקושי 3 פעמים בשבוע שהסיכוי שלהם לזכות באיזשהוא דירוג בתחרות הוא 0 יש הרבה יותר צמחונים.

שמע:

סתם לידע כללי, אני אישית הייתי בחוג ספורט שהמדריך שלי הוא טבעוני (לא בשר לא חלב לא ביצים ומצריהם). ותדע לך שהבן אדם משתתף בתחרות טריאתלון (אני מקווב שככה כותבים) ארציות ותחרויות ספורט אחרות. הכושר והכוח שלו הם מעולים (והוא בסביבות הארבעים בגילו). אני לא חושבת שהוא דוגמא יוצאת דופן! הוא פשוט אוכל נכון ומתאמן נכון. זה נכון שבשר מחזק ונותן כוח, אבל המאפיין הזה לא בלעדי לבשר. השאלה אם מה שמעניין אותך זה לפתח שרירים מעבר לכל פרופורציה או לפתח שרירים כי אתה רוצה להיות בריא וחזק.

tommythecat

New member
מאיפה אתה יודע?

עשית סקר? יש לך נתונים שמגבים את מה שאתה אומר? מה לגבי מתאם בין אחוז הצמחונים באוכלוסיה לבין האחוז שלהם בספורט נתון? אל תבזבז לי את הזמן, טיפש. יוסי

אלי ו.

New member
ואתה מבסס את דבריך על...

כרגע יש לך כמה אפשרויות: 1) לצאת טיפש. 2) להסביר בצורה רצינית איזה חוסרים בדיוק יווצרו לספורטאי צמחוני ולמה אין לו אפשרות להשלים אותם בצורה צמחונית. 3) להביא מחקר שמשוה סיכויי הצלחה של צמחונים מול אוכלי כל בביצועים ספורטיביים. אגב, אני אוכל בשר.

amika

New member
זה פשוט מקסים

איך שאתם מנציחים את הסטיגמה על מפתחי שרירים על כל רבדיה. יישר כוח, המשיכו עם החוסר סבלנות האלימות המילולית וגסות הרוח, קהילת המתאמנים בחדרכ הכושר גאה בכם! כולנו מאחוריכם! N O T ...

למעלה