צמחונות ונטייה פוליטית.

eietmo

New member
אני גם ימנית וטבעונית

ובעבר הייתי אוכלת בשר שמאלנית

vegetalien

New member
אצלי,

יש יותר ממקריות. בלי חשיבה שמאלית רדיקלית - ככל הנראה לא הייתי טבעוני.

לזכר קומונה 8299, היו ימים יפים.

אונגי2

New member
הפוך ממני

בלי המוסר הטבעוני כנראה שעדיין הייתי מצדיק עוולות.

dim18

New member
תפיסה לא נכונה של החברה

כיוון שצמחנוות/טבעונות נתפסת בחברה עדיין כסוג של רדיקליות אשר הולכת כנגד כל ההסכמות הקיימות, הרי שהיא משוייכת ישירות לשמאל ואף לשמאל הקיצוני, שגם הוא ידוע בכך כפועל כנגד מרבית המסוכמות המקובלות. ברגע שהעניין יהפוך יותר מקובל בחברה, ואנשים יבינו שאין כ אן יציאה כנגד "כל" המוסכמות, אלא רק כנגד עניין מסוים אחד (היחס של החברה לבעלי חיים), גם השיוך הזה ירד לבסוף.
מלבד זאת, ישנם לא מעט פעילים רדיקאליים שרואים בעניין הצמחונות/טבעונות כדרך נוספת להביע התנגדות לחברה הקיימת, מבלי שגם הם יבינו שמדובר על אספקטים ספציפיים שלא ניתן (לדעתי האישית) לקשר לרבדים אחרים בחברה, וכל הסיסמאות של "כל דיכוי הוא זהה" הן חסרות הגיון וקשר למציאות בעייני.

מעבר לכך שבישראל ההגדרות "לשמאל וימין" שונות מאשר ברוב העולם המערבי ומתייחסות קודם כל לסוגיות הבטחוניות שלנו יותר מאשר לסוגיות חברתיות-כלכליות, אשר לעיתים מנותקות אחת מהשנייה. כך יוצא שאדם ממוצע כמוני מוגדר (לפי ההגדרות המקובלות בחברה) כימני בכל מה שנוגע לסוגיות ביטחון ובטחון פנים, שמאל-מרכז בכל מה שנוגע לענינים כלכליים-חברתיים, ושמאל ראדיקלי כאשר מדובר על דת-מדינה.
וזה מלמד אותנו בעיקר שמציאות מורכבת כמוש לנו, לעיתים הגדרות וחלוקה לקטגוריות של אנשים איינן חד משמעיות ואין לייחס להן חשיבות כה רבה.

יש משהו משותף לאוכלי בשר ול(חלק) מהימנים בארץ

שהם חושבים שמגיע להם משהו, שהשמאלנים והצמחונים, בהתאמה, לא חושבים שיש להם זכות עליו.

זה מבלי להכנס לדיון האם זה אכן מגיע בצדק או לא, בשני התחומים

שבלוז

New member
אדולף היטלר היה צמחוני

ההיסטוריונים אינם חלוקים בשאלה - הוכח כי אדולף היטלר היה צמחוני.

vegetalien

New member
איזו הצהרה מפוצצת...

"ההיסטוריונים אינם חלוקים בשאלה" - אסמכתא בבקשה.

שבלוז

New member
ראה למטה הרופאים שלו בדוחות קבעו כך

מעניין על מה אתה מסתמך בקביעתך כי היטלר לא היה צמחוני. היכן ההוכחות???

tombenarye1234

New member
תגגל היטלר צמחוני

כנס לקישור הראשון (או השני או השלישי או הרביעי...)

היטלר לא היה צמחוני, הוא המעיט בבשר בגיל מבוגר מטעמי בריאות כי זה מה שהרופא שלו המליץ.

vegetalien

New member
מוזר,

אין שום מראה מקום לטענה במסמך. אפילו חסידי ה"היטלר היה צמחוני" לא אומרים שהיה טבעוני, כפי שנטען.

ואותי בזמנו, בכל פעם שדיברתי על סבלנות

ושל-א כל הערבים רוצחים ול-א כל הדתיים טפילים
ול-א כל החילוניים נטולי מוסריות
ובכלל- ל-א כל הדתיים חרדים, ולא כל החרדים מאותו הזרם ולא כל הל-א חרדים הם כיפות סרוגות ולא כל החילוניים הם גם אותו הדבר וכו וכו..

וגם הוספתי לזה שאני לא חושבת שלהיות גיי זה לא מוסרי..
ואני מאמינה ביותר סבלנות ליוצאי חבר העמים ואתיופיה וכו' וכו'..

ישר אמרו עליי- אהההה... נוער מרץ.
לא רק שלא ידעתי מה זה, אפילו אל ידעתי מה זה מרץ ובמה הם מאמינים. עד היום, למען האמת.

אנשים אוהבים לקטלג. זה מושרש, בכל אחד וגם לנו. אבל להמשיך לעשות את זה?

dogwomen

New member
טבעונות זה תוצר לוואי של ליברליזם קיצוני

אין לזה שום קשר לשיקולים רציונליים לטווח הארוך, הטבעונות היא דת.

ליברלים (אנרכיסטים) יש גם שמאלנים וגם ימנים

אונגי2

New member
נכון, אין שיקולים רציונליים

בריאות טובה יותר, הפחתת הפגיעה בטבע, וכמובן - הפסקת התעללות מיותרת במיליארדי יצורים חיים וחשים - זה רגשי בלבד...

dogwomen

New member
בריאות טובה יותר

לא משרתת את החברה העולמית, גם ככה יש צפיפות אוכלוסין מטורפת שגורמת בסופו של דבר למחסור ולכן גם לעליות מחירים, זיהום, מלחמות ועוד.

הפחתת הפגיעה בטבע - ככל שאוכלוסיית העולם תגדל = הרס בתי גידול של בעלי חיים, עליית מחירי סחורות = מלחמות, זיהום חמור יותר = תחלואה גבוה יותר.

המוות היא התרופה ההגיונית ביותר.

אין דבר כזה התעללות מיותרת, כל דבר נעשה מסיבה מסויימת, בין אם זה על מנת להוזיל את המחירים כך שכמה שיותר יוכלו להנות מהבשר ובין אם זה מחקר מדעי או כל תועלת אחרת שניתן להפיק מה"התעללות"

את יכולה לנסות להכריח בן אדם לא לאכול בשר, בין אם זה ע"י גרימה ליקור שלו ובין אם זה באמצעים ישירים יותר, אי אפשר לצפות שזה יעבור בשתיקה בלי שתפגעי מזה בעצמך

אונגי2

New member
איך זה סותר אבל?

אני גם נגד להביא ילדים לעולם...
ברור שיש התעללות מיותרת - זה מיותר לאכול בשר כמו שזה מיותר לאכול סוכריה על מקל (רק שבשביל סוכריה על מקל לא רוצחים מישהו)...
וגם לגבי ניסויים - אם מבחינה מדעית הם מוצדקים, אז ניסויים בבני אדם עוד יותר מוצדקים כי הם יתנו לנו תועלת גבוהה יותר (ולא רצית שבני אדם ימותו או משהו? אז איך זה תועלת בשבילך?)
אני לא מתכוון להכריח אף אחד להפסיק לאכול בשר... רק להציב את העובדות ואת האמת בפניהם של אנשים ושיעשו עם זה מה שבא להם...

dogwomen

New member
הבעיה במה שאתה אומר היא...

שאם אתה לא מביא ילדים לעולם וכל שאר העולם הבור, מיושן ואלים כן מביא ילדים אז אתה בעצם תומך ברגרסיה של החברה העולמית והתדרדרותה למצב שהיה הרבה לפני המאה ה-20

סבבה, אני תומכת גם בניסויים בבני אדם, למשל אסירים בטחוניים, רוצחי ילדים, מושחתים ועוד.

אני די לא סומכת על המשפט האחרון שלך. אם היה לך הכוח, היית אז סוגר את הלולים?

למעלה