צמחונות וטבעונות בצבא

Nimi863

New member
צמחונות וטבעונות בצבא

אהלן חברה. אני חייל בן עשרים, התגייסתי לפני שלושה וחצי חודשים ויש לי פה עצה לגבי חיילים לעתיד צמחונים. בתור טבעוני בדקתי מה אני יכול לעשות בנוגע לנעליים הצבאיות (כידוע, הן עשויות מעור). הבנתי שישנן נעליים "צמחוניות" אשר עשויות מפלדיום ומשמשות כתחליף. חצי שנה לפני הגיוס התחלתי בתהליכים. מכתבים ושיחות טלפון לבקו"ם נענו בתשובה אחת: "תצהיר על כך ביום הגיוס." כך הגעתי לי ביום בהיר אחד כשבבקו"ם הגישו לי נעליים רגילות מעור למרות ההצהרות אצל קצין המיון, משק"ית הת"ש וכל הפקידות בהן נתקלתי. היות ואף אחד לא נתן לי אישור בכתב, נגזר עליי לקבל את הנעליים. היות וסרבתי לנעול אותן, הסתובבתי עם נעלי צבא ביד ונעלי ספורט על הרגליים. כך דיברתי עם המפקד בבקו"ם, עם הפקידים, עם המפקדים בבסיס הטירונות, עם משקי"ת הת"ש שם ועם כל מי שרק יכולתי. עברתי את כל התהליך להכרת הצבא בי כטיבעוני אבל עד היום אני משרת עם נעלי ספורט ולא סופקו לי עדיין נעלי צבא מפלדיום. את מסע הכומתה עשיתי בנעלי ספורט, כך גם השטתחתי בשטח ונכנסתי לטנקים, כך צעדתי בטקס הסיום בלטרון. ביום ראשון אני מתחיל את שלב האימון המתקדם-עם נעלי ספורט. עד עכשיו אומרים לי "היית צריך לסגור את זה בבקו"ם..." המסקנה-יש להתעקש על אישור לקבלת נעליים חלופיות עוד לפני הגיוס. ולא-יהיו לכם הרבה צרות וטירטורים... מידע נוסף על טבעונות בצבא-ישנו טופס מיוחד אשר מזכה צמחונים וטיבעונים ב"דמי טבעונות". בבסיס פתוח עד 300 ש"ח לחודש, בבסיס סגור עד 600 ש"ח. התהליך כולל חתימה אצל עורך דין, רופא, דיאטנית וביקור משקי"ת ת"ש בביתכם. הכסף משמש כמובן לקניית מזון לצמחונים. דבר נוסף לחיילים צמחונים-שתדעו שהעיטור של הכומתה עשוי מעור. לקרביים-בתוך הקסדה ישנן רצועות מעור. מקווה שזה יגיע לחיילים לעתיד...

TheFinalCow

New member
תודה רבה../images/Emo42.gif

תודה על המידע המועיל - אני מקווה שהוא יעזור לכל המתגייסים העתידיים. ואני מופתעת מהפתיחות הלא שגרתית של הצבא - נותנים לך לשרת עם נעלי ספורט! הרבה אנשים שלא התעקשו מספיק נאלצו לשרת "בינתיים" - עד שיהיו להם נעליים אחרות, עם נעלי עור בגלל הראש הקטן המקובל בצבא. שווה לך גם לדבר עם omergrin שנועל את הנעליים הטבעונית בגאווה.....
ואה כן - ברוך הבא לפורום שלנו
קבל פרח רשמי

omergin

New member
צריך לדאוג מראש

משיחות שערכתי עוד לפני הצבא עם חייל אחר שהוא טבעוני, קיבלתי את הטיפ הבא, שאשמח להעביר כאן לכל המתגייסים העתיד: לדבר עם יוסי וולפסון. אני מקווה שהוא לא יהרוג אותי על פרסום זה (הוא לא, כי הוא שוחר שלום...:) ), אבל - יוסי, שבעבר היה ממקימי אנונימוס, הוא כיום עורך-דין שעוסק בהגנה על החלשים, (בין השאר - טבעונים בדרכם לצה"ל...). בקיצור, קבעתי אתו, בערך שבועיים לפני הגיוס, שניפגש והוא ייתן לי הצהרה כתובה שבה כתובים דברים כמו "עומר גינזבורג, ת.ז....., מוכר לי כטבעוני, שנמנע ממוצרים...ופריטי לבוש...מסיבות מוסריות....", והוא חתם למטה עם חותמת עו"ד. ביום הגיוס, באפסנאות (היכן שחותמים על הבגדים והנעליים), הראיתי את הדף לאחראים שם, ואמרתי שאני לא נועל עור ושיביאו לי נעלי בד. הם קראו לאחראי שמעליהם, ותוך זמן לא רב קיבלתי 2 זוגות נעלי פלדיום, ועד היום (כדברי ליזי) אני נועל אותם בגאווה, וזוכה להסביר מלא פעמים למה אני לא נועל נעליים רגילות....(כלומר, אדומות, כי אני בנח"ל). לכן- בקיצור: מומלץ להשיג אישור עו"ד לפני הגיוס, ולהראותו ביום הגיוס! זה לא חייב להיות יוסי, פשוט הוא הסכים לעשות זאת בחינם. ולגבי הדמ"כ - חשוב לדאוג לזה עוד בתחילת הטירונות. יש שיחת פתיחה עם מש"קית ת"ש, אז לציין את זה עוד אז. ואח"כ- לנג'ס למ"כ/ית שלך, שיתנו לך לנג'ס למש"קית ת"ש - ואז למלא את הטופס עם האישור רופא (שנדרש לכתוב שהוא יודע שאני 'לא לוקח תרופות שאסורות לטבעונים'- נו...), עו"ד (נאלצתי להטריח שוב את יוסי...), פירוט שלי עם מה שאני אוכל (כתבתי שאני אוכל קציצות טופוטבע ולא אמרו לי כלום, אז כנראה שהשמועות על זה שצה"ל לא מאשר טבעונים שאוכלים זוגלובק הם לא נכונות). כמו כן נדרש ביקור מש"קית ת"ש, אבל שלי הסתפקה בשיחת טלפון עם אמא... . בקיצור: תוך חודשיים התחלתי לקבל דמ"כ. אם משרתים בבסיס פתוח (כמוני) - תקבלו 280 ש"ח - (14 ש"ח כפול 20 ימי עבודה בחודש), ואם בבסיס סגור-480 (24 ש"ח כפול 20 ימי עבודה בחודש, נדמה לי). ואגב: גונבה שמועה לאוזניי, שתוך חצי שנה טבעונים בצה"ל יפסיקו לקבל דמ"כ ויספקו להם את המזון בחדר האוכל, אבל אולי זו רק שמועה, ובל אופן עוד חצי שנה אני כבר אהיה בפרק משימה וחדר האוכל שלי יהיה במטבח של הדירת גרעין... טוב זהו בינתיים.

למעלה