צליליתה, יש עוד שירים של מרים ילן שטקליס שאת אוהבת?

סופהו 1

Well-known member
הבוקר, אחרי שבגן שמאחורי ביתי השמיעו ושרו שירים של מרים ילן שטקליס, גילתי או גיליתי שהיום יום השנה ה 38 לפטירתה.
נזכרתי ב חִיכֵּתִי, צִיפֵּתִי ושוב התפלאתי...
כי היום, בעקבות אירוע הכסא האחרון, הודיעה האקדמיה שמותר להקריב כסא!!!!

מה יהיה ההיתר/האישור/ההכשר הבא?
כסא.jpg

דקל נור*

Well-known member
אני חושבת שצריך להלבין את המלה "כנס. כנסי" במובן של הכנס/י. ככ קצר ושימושי. מי בכלל מכנס משהו?

סופהו 1

Well-known member
אני חושבת שצריך להלבין את המלה "כנס. כנסי" במובן של הכנס/י. ככ קצר ושימושי. מי בכלל מכנס משהו?

כנס- במשמעות התקבץ/ התקרב כמו 'כַּנֵּס בָּקָר'!?
או כנס- כמו נס. איזה נס? נס קפה?

לא אתפלא אם יוכשרו עוד מילים, שפעם נחשבו כשגויות, אבל נראה שבמקרה זה יַעֲנוּ ש להיכנס= לבוא פנימה. לכנס= לקבץ ולא יֵעָנוּ לבקשה.
נסי וניווכח.

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
אני חושב שבאמת לנוכח תופעת הישראלי המצוי במקומותינו וזמננו יש בהחלט מקום להשתמש במילה כנס.

אני מודה שזה לא רעיון שלי, אילקה כבר השתמש בזה הרבה לפני.

קלייטון.ש

Well-known member
בגן שמאחורי ביתי השמיעו ושרו שירים של מרים ילן שטקליס
זה נשמע ממש נחמד.
פעם גרתי בפתח תקוה, מעל צומת סואן, אבל ליד הבניין היה גן ילדים. אני חושב שהיה גן חרדי. לא זוכר משם שירה, בטח לא מרים ילן שטקליס, אבל אהבתי לשמוע את קולות הילדים. ילדים משחקים ואפילו צועקים אף פעם לא מפריעים לי.

סופהו 1

Well-known member
זה נשמע ממש נחמד.
פעם גרתי בפתח תקוה, מעל צומת סואן, אבל ליד הבניין היה גן ילדים. אני חושב שהיה גן חרדי. לא זוכר משם שירה, בטח לא מרים ילן שטקליס, אבל אהבתי לשמוע את קולות הילדים. ילדים משחקים ואפילו צועקים אף פעם לא מפריעים לי.

בעניין מוסיקה ושירים בגני ילדים דתיים- סוג השירים בגני ילדים דתיים תלוי הזרם אליו משתייך הגן. בחלק תשמע שירים "חילוניים" על השפן הקטן ותשיר אותו אשה. בחלק, רק קולות גברים ושירים עם טקסט "תואם מגזר".
לרוב לא תמצא שם שירי פסטיבלים, אבל נהוג להחליף את הטקסט המקורי בטקסט מהמקורות, כך שלפעמים תוכל לזמזם איתם את המנגינה.
והמוסיקה ללא מילים? מכיר בייבי מוצארט/באך וכו? בגן דתי התוודעתי למנגינות חסידיות - Baby jewish.
הילדים נרדמים מהמוסיקה הזו בדיוק כמו מכל מוסיקה נעימה אחרת.

ואני מסכימה אתך, זה ממש נחמד.
אם לגור בסמיכות למוסד כלשהו, עדיף ליד גן ילדים. בעיקר בגלל צהלות הילדים (בחלק מהמקרים יש בכיות צובטות לב בתחילת השנה, אבל עובר).

אבח"י

Well-known member
הבוקר, אחרי שבגן שמאחורי ביתי השמיעו ושרו שירים של מרים ילן שטקליס, גילתי או גיליתי שהיום יום השנה ה 38 לפטירתה.
נזכרתי ב חִיכֵּתִי, צִיפֵּתִי ושוב התפלאתי...
כי היום, בעקבות אירוע הכסא האחרון, הודיעה האקדמיה שמותר להקריב כסא!!!!

מה יהיה ההיתר/האישור/ההכשר הבא?
צפה בקובץ המצורף 47316
הזכרת לי את אמי, ע"ה, ובצורה חיובית [וזה נדיר שאני נזכר בה כך, אז תודה לך], כמו שדיברה "הוך דויטש" כך גם דיברה "הוך עברית", ולא היה דבר ששיגע אותה יותר מהקרבת כסאות, מבימה ההופכת ל-במה [היום כבר לא שמים לב לדקויות הללו יותר].
ומרים ילן-שטקליס -
לעולם לא אשכח את "פרח נתתי לנורית", לעולם.

סופהו 1

Well-known member
הזכרת לי את אמי, ע"ה, ובצורה חיובית [וזה נדיר שאני נזכר בה כך, אז תודה לך], כמו שדיברה "הוך דויטש" כך גם דיברה "הוך עברית", ולא היה דבר ששיגע אותה יותר מהקרבת כסאות, מבימה ההופכת ל-במה [היום כבר לא שמים לב לדקויות הללו יותר].
ומרים ילן-שטקליס -
לעולם לא אשכח את "פרח נתתי לנורית", לעולם.
גם אני לא אשכח את פרח נתתי לנורית (במילעיל המעצבן). למרות שהוא כל כך, כל כך, כל כך עצוב, אני מאוד מאוד אוהבת אותו.
זה לא מנע ממני להעניק לבובתי הראשונה את השם הזה, אבל היום כשאני שומעת שמישהו קורא נורית במילעיל, עולה בי המחשבה להשליך (או להַשְלֵך) עליו כסא.

אבח"י

Well-known member
גם אני לא אשכח את פרח נתתי לנורית (במילעיל המעצבן). למרות שהוא כל כך, כל כך, כל כך עצוב, אני מאוד מאוד אוהבת אותו.
זה לא מנע ממני להעניק לבובתי הראשונה את השם הזה, אבל היום כשאני שומעת שמישהו קורא נורית במילעיל, עולה בי המחשבה להשליך (או להַשְלֵך) עליו כסא.
ואחת מחברותינו הטובות היא משוררת ועורכת ירחון שירה דיגיטלי בשם "פועם", נורית פרי. [לעולם לא במלעיל, אגב ;-) ]

סופהו 1

Well-known member
ואחת מחברותינו הטובות היא משוררת ועורכת ירחון שירה דיגיטלי בשם "פועם", נורית פרי. [לעולם לא במלעיל, אגב ;-) ]
נורית תמיד במילרע. גם כשהיא צהובה.

נורית צ.jpg

כמו נורית זרחי, נורית גלרון ונורית אסיה. (נורית הירש שמעתי במילעייל:confused:).

סבתא אחת קראה לנכדתה נווווווווווווורית ואני, אני הרגשתי איך הפיצוץ מגיע.
היה שווה.
יותר לא חזרה על הטעות הנוראית.

צליליתה1

Well-known member
לבנות דורי, כולן, קראו נורית במילעל (שלא לדבר על רונית, יעל וכיוצב)
הרונית, דורית, אורית וכו, שאני מכירה, שינו למלרע לעת זקנה, והנוריות, לא
(אולי בגלל השיר?)

סופהו 1

Well-known member
לבנות דורי, כולן, קראו נורית במילעל (שלא לדבר על רונית, יעל וכיוצב)
הרונית, דורית, אורית וכו, שאני מכירה, שינו למלרע לעת זקנה, והנוריות, לא
(אולי בגלל השיר?)
נורית ודליה, תמר ועירית/אירית.
וגם אילה, שפעם קראו לה אילה (כמו היה לה) החליטה להיות אילה במילרע.
מסתבר שגם נֹעָה/נוֹעָה צריך להגות במילרע. לא מצליח.

אולי כדי למנוע שיבושים, עדיף לתת שמות מילעיליים.

אגב, צליליתה- במילעיל או במילרע?

צליליתה1

Well-known member
נורית ודליה, תמר ועירית/אירית.
וגם אילה, שפעם קראו לה אילה (כמו היה לה) החליטה להיות אילה במילרע.
מסתבר שגם נֹעָה/נוֹעָה צריך להגות במילרע. לא מצליח.

אולי כדי למנוע שיבושים, עדיף לתת שמות מילעיליים.

אגב, צליליתה- במילעיל או במילרע?
איני מומחית בניקוד, ממש ממש לא, אבל פעם הסביר לי בעז, שבכתיב חסר הבעז בהיגוי מיעיל, לעומת בועז, כמו שהרב כותבים בכתיב מלא, צריך להגות במלרע
וכם גם נעה, עפר, וכאלה

אני יודעת שבעבר נעה נהגה במילרע, ומכיון שהיום כולם אומרים במילעל, אפשר לכתוב גם בכתיב מלא

ואוו, הסתבכתי, ואין לי מושג איפה למצוא את הבעז הזה

צליליתה1

Well-known member
הבוקר שמעתי זנב ידיעה ברדיו, בו דובר על הסלנג החדש, הכי מעגיב לעוות את הספלינג
פותח כל כך הרבה עפשרויות חדשות

סופהו 1

Well-known member
הבוקר שמעתי זנב ידיעה ברדיו, בו דובר על הסלנג החדש, הכי מעגיב לעוות את הספלינג
פותח כל כך הרבה עפשרויות חדשות

סלנג חדש זה לעוות את האיות?
הציונים שלנו (של הילדים שלי כבר לא) ירדו בגלל עיוות באיות.
לאן הגענו?
עפשרות זה סלנג מגניב?

מעגיב?

צליליתה1

Well-known member
סלנג חדש זה לעוות את האיות?
הציונים שלנו (של הילדים שלי כבר לא) ירדו בגלל עיוות באיות.
לאן הגענו?
עפשרות זה סלנג מגניב?

מעגיב?
זה היה עיוות מסוג טיפו, כשכיוונתי ל ״מעגניב״
איזה מעגניב?

למעלה