ציר הזמן של הרוכב לאוטובוסים

מצב
הנושא נעול.

DRORIKO8

New member
אולי עשיתי טעות שהעברתי את זה למקום האישי

שנאה ורגשי נחיתות... ברור...
כי אנילאט לאט הולך ונגמל מהמנהג הזה. אבל לא לעניין הזלזול שלך בהודעה. עובדה שגם הרוכב בעצמו בחר לאמץ משהו מהדברים שלי .

amit1270

New member
אתה זלזלת בהכפלת מסילות

כי אנילאט לאט הולך ונגמל מהמנהג הזה. אבל לא לעניין הזלזול שלך בהודעה. עובדה שגם הרוכב בעצמו בחר לאמץ משהו מהדברים שלי .
אתה זלזלת בהכפלת מסילות

DRORIKO8

New member
מה פתאום מזלזל

אתה זלזלת בהכפלת מסילות
מה פתאום מזלזל
אני עצמי נהנה מזה כל בוקר. אני פשוט לא חושב שזה ראוי להיקרא אירוע היסטורי. אבל כמו שכתבתי זאת דעתי האישית. לא מזלזל לא בעמוד שדרה ולא מזלזל חס וחלילה טפו טפו במסילות

מדהים ויפה...וכמה תיקונים

ציר הזמן של הרוכב לאוטובוסים
אני כבר לא נוטה לפרסם פה פוסטים של הרוכב כדי לא להציק, אבל הפרויקט הזה קצת שונה.

עשיתי סרגל זמן של כל האירועים התחבורתיים החשובים בישראל ב-125 שנים האחרונות, ואני צריך את העזרה שלכם כדי שיהיה כמה שיותר מפורט.
כל אחד יכול לתרום מתחום מומחיותו (לדוגמה בועז על נקודות מפתח בשדרוג תשתיות מסילות, דוד על נקודות מפתח בתחום התעופה, אביתר על פיגועים חשובים (לא את כל הרשימה, רק אלה שממש נחקקו בזכרון הקולקטיבי), אולי מישהו מכיר עוד נקודות מפתח באגד, חסר לי מידע על קווי אוניות סדירים לפני עידן הסילון ובכלל על נמלי נוסעים וכו'. כמובן שאשמח גם לתיקונים ולהשלמות למה שכבר כתבתי

ובהקשר של יום השואה כבר יש לי שורה אחת, חפשו ב-1943 את הגעת הרכבת עם ילדי טהרן...

לציר הזמן של הרוכב לאוטובוסים

לגבי המהירות של רכבת העמק, זה דבר יחסי. כשנפתחה היא היתה כלי התחבורה הכי מהיר בארץ ובאופן ניכר!
אל על הוקמה באוקטובר 1948.
חברת אוירון לא הוקמה ב 1936. אז הוקמה חברה בשם "נתיבי אויר לא"י", (Palestine Airways) . במלחמת העולם נלקחו המטוסים שלה לצבא והיא חדלה להתקיים. "אוירון" הוקמה אחרי המלחמה (אני כותב מבוסטון ולכן טל"ח).
ונקודה אישית. מוזיאון אגד אמנם הוקם ב 1982 אבל לא בחולון אלא כחלק מהארכיון ההסטורי של אגד והיוזמה לתוספת האוטובוסים היתה שלי...

אכין לך עוד פוסט על ימאות
ושוב, כל הכבוד

1934 נרשמה אנית הנוסעים הראשונה בא"י

לגבי המהירות של רכבת העמק, זה דבר יחסי. כשנפתחה היא היתה כלי התחבורה הכי מהיר בארץ ובאופן ניכר!
חברת אוירון לא הוקמה ב 1936. אז הוקמה חברה בשם "נתיבי אויר לא"י", (Palestine Airways) . במלחמת העולם נלקחו המטוסים שלה לצבא והיא חדלה להתקיים. "אוירון" הוקמה אחרי המלחמה (אני כותב מבוסטון ולכן טל"ח).
ונקודה אישית. מוזיאון אגד אמנם הוקם ב 1982 אבל לא בחולון אלא כחלק מהארכיון ההסטורי של אגד והיוזמה לתוספת האוטובוסים היתה שלי...

ושוב, כל הכבוד
א"ק 1, ושמה היה "תל אביב". היתה שייכת לחברה בשם חברת ספנות ארץ-ישראלית (Palestine Shipping Co. Ltd) בבעלות יהודית. האניה החזיקה מעמד שלוש שנים והחברה פורקה.
בשנת 1934 הוקמה עוד חברת ספנות בבעלות יהודית וזרה בשם "הלויד הימי הא"י" והיא הפעילה שתי אניות נוסעים והיתה גאוות הישוב. החברה דוועה במלחמת העולם השניה.
מוקדם יותר, ב 1932 הוקמה חברה בבעלות יהודית בשם "שירות ימי א"י" שהפעילה שירות אניות בנמלי הסביבה והתאיידה אחרי שנתיים

יוני 1945, הוקמה חברת "צים"

א"ק 1, ושמה היה "תל אביב". היתה שייכת לחברה בשם חברת ספנות ארץ-ישראלית (Palestine Shipping Co. Ltd) בבעלות יהודית. האניה החזיקה מעמד שלוש שנים והחברה פורקה.
בשנת 1934 הוקמה עוד חברת ספנות בבעלות יהודית וזרה בשם "הלויד הימי הא"י" והיא הפעילה שתי אניות נוסעים והיתה גאוות הישוב. החברה דוועה במלחמת העולם השניה.
מוקדם יותר, ב 1932 הוקמה חברה בבעלות יהודית בשם "שירות ימי א"י" שהפעילה שירות אניות בנמלי הסביבה והתאיידה אחרי שנתיים
על ידי הסוכנות היהודית

1927, האניה הראשונה בבעלות יהודית

על ידי הסוכנות היהודית
1927, האניה הראשונה בבעלות יהודית
נרכשה על ידי מיכאל פולק, מקים מפעל "נשר" על מנת להוביל מלט. (נמכרה בראשית שנות השלושים). האניה נקראה "גוזל"

התבלבלתי קצת בין "אוירון" ו"נתיבי אויר לא"י"

ושוב, כל הכבוד
התבלבלתי קצת בין "אוירון" ו"נתיבי אויר לא"י"
נתיבי אויר הקדימה נוסדה על ידי רוטנברג ב 1934
אוירון הוקמה על ידי "היישוב" (כנראה הסוכנות היהודית) ב 1936

תודה , תיקנתי

ושוב, כל הכבוד
תודה , תיקנתי
את המידע על אוירון צריך לעדכן גם בויקיפדיה

מצב
הנושא נעול.
למעלה