ציסטה

cats inc

New member
ציסטה

שלום לכולן, אני חדשה בפורום(שנה שעברה הייתי בפורום חתונות). אני בת 31+ ובשבוע 13. מאז שנכנסתי להריוןגילו אצלי, בנוסף לשק ההריון, ציסטה ברחם. בהתחלה אמר הרופא שאין מה לדאוג, היא תקטן ותעלם מעצמה. בשבוע ה-12 עשיתי שקיפות עורפית, בה התינוק/ת (עוד לא יודעים...) נמצא/ה תקין/נה. שם גם מדד לי הרופא את הציסטה, והיא גדלה לגודל של 4.25 ס"מ. זה נראה לי ענק, כמעט בגודל שלו!!! הרופא אומר שכרגע אין מה לעשות, אי אפשר לנתח ואי אפשר לבדוק מה זו הציסטה הזו. אציין גם שלפעמים אני מרגישה כאבים חדים בצד והרופא טוען שזה מהציסטה. ושאלתי היא: האם משהי נתקלה בזה ? האם עלי לחשוש ? האם עלי לדרוש מידע נוסף מהרופא בעניין ? (הוא אומר שהיא צריכה להתחיל ולקטון לבד) תודה

yberry

New member
לא יודעת...

אם את לא שבעת רצון מהתשובות שאת מקבלת מהרופא שלך, לכי לקבל חוות דעת נוספת. זכותך להיות מודאגת במצב הזה, וזכותך לקבל את התשובה הכי ברורה שאת יכולה לקבל.

Liaty

New member
ממה שאני זוכרת

יש 3 סוגים של הציסטה דמית ומוגלה שמצריכות ניתוח ויש מימית שאפשר לשאוב או לטפל ע"י הורמונים ( לא בהריון כמבן ) אבל אם את לא רגועה לגבי תשובת הרופא לכי לקבל חוות דעת נוספת זו זכותך !

זה תלוי, איזה ציסטה זו???

אני מגיל 13 עם ציסטות וזה לפעמים מעיג למצב שמפריע ולפעמים לא חייבים לדעת איזו ציסטה זו לא רוצה להכניס לפניקה אבל יש ציסטות שהופכות עם הזמן לגידולים חובה לבדוק. לכי למומחה שיגיד איזו ציסטה יש לך. פינוקיו.

cats inc

New member
לא יודעת

אפשר לבדוק איזו ציסטה זו במהלך ההריון ?

cats inc

New member
אף אחת לא נתקלה בבעיה הזו ../images/Emo35.gif

מצטערת שאני מקפיצה, אבל לא ממש קיבלתי תגובות והדפים פה ממש רצים.

florentin

New member
תבררי יותר כדי להיות רגועה

ואני לא אומרת את זה כ"אקמול". אני באמת מאמינה בזה. את שואלת אם עליך לחשוש, אבל מהשאלה שלך נשמע לי שאת כבר די חוששת. אז כדי להבין יותר מה זה אומר, מה יכולות להיות ההשלכות של זה, אם יש סכנות, אם כן יש דרכים להתמודדות (אולי לא קונבנציונליות) בקשי מהרופא הסברים. אם הרופא שלך לא מספק לך כאלה, או נותן לך הרגשה שהחקירות הן לא לעניין - פני לרופא אחר שאת סומכת עליו (על כאלה תוכלי לקבל כאן המלצות מחברות הפורום). גם אם פרקטית אין מה לעשות - ידע בעיני נותן לך כלים להתמודדות. אין טעם למשוך עכשיו כל כך הרבה זמן בחוסר ידיעה, ולהכנס ללחץ בכל בדיקת א.ס. וחשוב לי להדגיש - אני לא יודעת מה זה אומר, ואין לי נסיון. אז אין פה איזה מסר חבוי בין השורות.... שיהיה בהצלחה!

שונמים

New member
גם לי היתה ציסטה

גם אצלי גילו ציסטה בתחילת ההריון שהגיעה לקוטר 8 ס"מ שזה ענק. אמרו לי שאין מה לדאוג ושזה יעלם , ואכן עד השבוע ה- 13 היא ירדה ל- 3 ס"מ ועכשיו אני בשבוע 18 וכבר אי אפשר לראות אותה....

למעלה