צילום - "תפילה"

spidercreep

New member
צילום - "תפילה"

שלום לכולם - למי שקורא גם בפורום ציוד, קניתי את Panasonic FZ50 - קיבלתי אותה רק לפני יומיים, יש לי הרבה מה ללמוד. בכל אופן התמונה המצ"ב אחרי שניסיתי לשנות את הניגוד והבהירות ולא כל כך מצאתי איך עדיף, ומתלבט אם צריך לחתוך את השמיים מהתמונה. (כמו כן - עשיתי טעות וצילמתי את התמונה הזאת ב-2 מגה פיקסל במקום ב10 בתצלום מעל הראש ,over crowd) . ולענייננו - צולם אתמול בערב - בטקס ההשבעה של חיילי משטרה צבאית ומשמר הגבול. ברחבת הכותל, ארץ אוכלת יושביה. "שא פניך אל אור השמש ולא תוכל לראות את הצל" (הלן קלר). משפט מתאים וגזעני במידה מסויימת בהקשר הנוכחי. אשמח לשמוע את דעתכם. אביעד

אהבתי מאד

את הצילום, התפיסה ובעיקר הרעיון רק חבל שהאנשים חתוכים מדי ובעיני השמיים קצת מיותרים...

spidercreep

New member
החלק שהיה חשוב לי בתמונה הוא

1. החייל שנושא עיניו לשמיים. 2. החרדי (עלום פנים ושם) שעומד בניצב למסדר של החיילים עם פניו אל הכותל 3. הכותל שמסמל את האווירה ומתפקד כרקע, אולי באמת השמיים מיותרים בתמונה 4. החיילים שעומדים ונשבעים בניצב לכותל. אילו אנשים הפריעו לך שהיו חתוכים בתמונה? ושוב תודה על הביקורת

תשובה

אני פשוט חושבת שאם היית מצלם מזווית טיפה יותר גבוהה זה היה הרבה יותר מוצלח. הפריע לי בעיקר החיתוך של האיש הדתי, היה מוסיף לחסוף ממנו עוד קצת. אבל חוץ מזה זאת אחלה תמונה, אהבתי מאד...

ואולי

תנסה לחתוך את השמיים כך שהדמויות יהפכו יותר למרכז התמונה, כי בעיני משהו טיפה התפספס... יום טוב...

spidercreep

New member
קיבלתי את עצתך - הנה התמונה חתוכה וממוסגרת

לדעתי זה יותר מוצלח עכשיו, אשמח לשמוע את דעתך ושאר דעת חברי הפורום. ד"א לא היה ניתן לחשוף עוד מהדמות של החרדי, שכן משני צידיו עמדו עוד רבים של אנשים לא דתיים וגם מלפניו לבין החיילים עמדו עוד כמה שורות של אנשים., הוא עמד בערך בשורה רביעית או חמישית ואני בשורה שישית.החרדי דרך אגב, לא עמד והתפלל אלא צפה בטקס ההשבעה של החיילים. הוא פשוט היה נוף די מוזר בתוך עשרות/מאות האנשים שצפו בטקס. מזלי וגם החיסרון שהוא היה איזה 1.85 גובה + המגבעת זה כמעט 2 מטר גובה, ולכן יכלתי לנתק אותו משאר האנשים. תוך כדי שאני מצלם באמצעות המסך המסתובב של FZ50 וכאשר הידיים שלי בערך ישרות מעל הגוף. קשה לשמור על יציבות ועל קומפוזיציה ומיסגור תמונה. התמונה הנוכחית היא אחת מ-3 ניסיונות כאשר באחרים החייל לא נושא את פניו מעלה. בתודה מראש אביעד

vampigirl1

New member
אמממ

אהבתי את הרעיון, לא רע בכלל.. אבל הפריים קצת עקום ><

גנבת לי את המילים מהמקלדת

קו האופק של הכותל עקום אם זה מה שניסית לכוון אליו אז אחלה

>>>

שילוב הדמויות והכותל ,וזוית הצילום - מענין בעיני. העץ למעלה,והשמיים - לדעתי מיותרים לחלוטין. זה בא ע"ח יותר דמות איש דתי בגבו וחיילים חתוכים. כלומר:הייתי מצלמת מאותה הזוית אבל מתחילה יותר למטה-רק דמויות וכותל - כעין 'שלישיה' קלאסית :) ברוך המצטרף לפורום.

למעלה