צילום רחם- מתי מומלץ לעשות?

baby95

New member
צילום רחם- מתי מומלץ לעשות?

הבנתי שיש צילום רחם ועוד פעולה שאני לא זוכרת את שמה, ואלו הדרכים לראות שהכל בסדר ברחם.
השאל היא באילו מקרים שולחים לצילום רחם? מתי מומלץ לעשות?
הרופא שלי אמר שאם כבר עברנו לIVF ולא עברתי גרדות בעבר היה לי רק כימי שנפל לבד, אין ממש צורך ממשי לעשות צילום רחם... אבל אם אני רוצה, הוא ישלח אותי לצילום (או הפעולה השניה שאני לא זוכרת את שמה..)
ע"פ ניסיונכן, האם כדאי לעשות צילום רחם או את הפעולה השניה שבודקת את הרחם?
האם באמת בגלל שעברתי לIVF, אין צורך בזה???
האם זה מבטל סבב טיפול של חודש או שאין קשר?
מחפשת בנרות מה עוד אני יכולה לעשות כדי שהטיפולים יצליחו....

תודה

צילום רחם והיסטרוסקופיה

צילום רחם בודק את המעברים ברחם - שחלות וחצוצרות לראות שהכל תקין ואין חסימות או הידבקויות או מחיצות ברחם- זו בדיקה חשובה שלרוב שולחים אליה עוד לפני תחילת ההורמונים.
היסטרוסקופיה זו בדיקה שבודקת את תוך חלל הרחם - לראות אם מבנה הרחם תקין ואין מחיצות/ הידבקויות/ פוליפים וכדומה ברחם בבדיקה זו אפשר לראות את פתחי החצוצרות אבל לא ניתן לראות את המעברים בתוך החצוצרות.
קצת מוזר שלא שלחו אותך עד היום לפחות לצילום רחם...
אם אני זוכרת נכון הרירית שלך לפעמים עושה קצת בעיות נכון? זו בוודאי עוד סיבה לשלוח לבדיקה...
אני בהחלט הייתי עושה אותה.
את הצילום רחם עשיתי לפני כמה ימים בזמן טיפול עם גונאל להשראת ביוץ אני לא יודעת אם אפשר לעשות את זה בזמן טיפול של שאיבה אבל אם זו רק החזרה אז אני לא חושבת שיש מניעה... תתייעצי עם הרופא שלך בעניין הזה

baby95

New member
איך ההיסטרוסקופיה יכולה להעיד משהו על הרירית?

איך זה יתכן שהרופא לא ראה סיבה לשלוח אותי לבדיקות אלו????

מה הבדיקה העדיפה מבין השתיים? איזו הכי כואבת?
האם יש צורך לעשות לפני/ אחרי מחזור..? איזה הנחיות נוספות יש סביב בדיקות אלו? וכיצד הן יכולות להשפיעה על המשך הטיפול?

תודה רבה לך!!!
נתת לי המון מידע...

המשך...

תראי הצילום רחם כאב לי, אולי בגלל שפתחו לי חסימה תוך כדי הצילום כאב לי יותר... אבל זה בדיוק שתי דקות ונגמר... ההיסטרוסקופיה לא כאבה לי כיוון שעשיתי אותה בהרדמה, הרופא שלי העדיף לעשות אותה בהרדמה כדי לקחת ביופסיה מהרירית וכדי שאם יש הידבקויות יוכל לטפל בהם במקום (תודה לאל לא היו...) קשה לומר איזה בדיקה "עדיפה" כי שתי הבדיקות חשובות ומשלימות אחת את השנייה, לרוב נהוג להתחיל בצילום רחם ורק בשלבים מתקדמים יותר לעשות היסטרוסקופיה (נניח אחרי 2 החזרות שכשלו) אבל אצלי דווקא עשו הפוך...
לגבי האפשרות לעשות את זה תוך כדי טיפול את צריכה לשאול את הרופא שלך, לכל רופא גישה שונה בעניין...

למעלה