צילום רחם - זקוקה לייעוץ דחוף!

טייאן

New member
התיעצות דחופה בנוגע לצילום רחם

האם מישהי מכירה את ד"ר ירון רבינוביץ'? האם מישהי עברה אצלו צילום רחם? ובכלל, מה מומלץ לעשות כדי לעמעם את הטראומה (מטשטשים, משככי כאבים, לפני ? אחרי?). מצפה לתגובתכן המהירה כי מחר אני צריכה לתת לו תשובה. תודה ולילה טוב

צילום רחם

מחר בשעה 14:00 אני עושה צילום רחם. אני מתה מפחד....... אולי לא לעשות? אולי כן? אומרים בסך הכל 5 דקות, אבל בשבילי זה הרבה זמן. מה לעשות????

loooly

New member
צילום רחם - זקוקה לייעוץ דחוף!

כבר קראתי את כל ההודעות כאן אבל אני לא מצליחה להחליט ואשמח להעזר בכל מי שמעוניינת: אני צריכה לעבור צילום רחם ביום רביעי, אני מחכה לבדיקה הזו כבר חודש וחצי עם פרפורי בטן כל פעם שאני חושבת עליה ולכן בא לי להיות כבר מאחוריה. התור שנקבע לי הוא בבית חולים עפולה ואני לא יודעת אם הרופאים הם מהטובים בעולם אבל הרופא שלי שאני מאוד סומכת עליו אמר לי שהם טובים. בנוסף לפרפורי הבטן ואולי עם קשר אליהם אני חולה מיום שישי בשפעת קלה, נראה לי שלולא הבדיקה הזו היא כבר היתה חולפת. ברור לי שאם יהיה לי חום ביום הבדיקה אז לא אעשה אותה אבל אני רוצה כבר להחליט היום במידה וארגיש מספיק טוב האם כדאי לעבור את הבדיקה? עכשיו כשהגוף שלי חלש אחרי שפעת? (בכל זאת יש סיכון לזיהום וכבר נדבקתי בעבר בכל מיני דברים רק בגלל שהייתי מאושפזת). מצד שני לדחות את הבדיקה אומר עוד חודש של פרפורי בטן וחששות, ואם חלילה לא הכל בסדר אז זה דוחה בחודש את הטיפול וקביעת התורים וכו' גם ככה אני כבר מחכה המון זמן כי לא רציתי להכנס לתהליך המתיש של טיפולי פוריות. אז מה אתן הייתן עושות? אם מישהי עברה בעפולה צילום רחם בזמן האחרון אני ממש אשמח אם היא תיצור איתי קשר!! המון המון תודה ובעיקר תודה על הסבלנות אם הגעתן עד לשלב הזה של ההודעה...

הי מירב

אם את מאותגרת פריון, והרופא שלך חושב שזו דרך טובה להתחיל לדעת מה קורה - לכי על זה ואל תוותרי. קחי חצי שעה לפני הצילום כדור משכך כאבים, ובקשי במרפאה אם אפשר לתת לך טשטוש, כדי שלא תרגישי. זהו, ובהצלחה

loooly

New member
צילום רחם

עמדתי בדיוק באותה דילמה אתמול. החלטתי לא לעשות אבל רק ואני מדגישה רק בגלל שהייתי חולה. אני אעשה את הבדיקה הזו ככל הנראה בחודש הבא ואז את תוכלי כבר לכתוב שאת מאחוריה, "כאב אבל לא סוף העולם.." ואני אקנא בך.. אני ממליצה לך לקרוא את שרשרת התגובות להודעה שלי מאתמול בלילה ("צילום רחם - זקוקה ליעוץ דחוף") יש הרבה המלצות טובות. חוץ מזה כדאי לך לעשות חיפוש עם המילים "צילום רחם" ויעלו לך כל ההודעות בנושא לפי תאריך. מומלץ. יש כאן גם חוות דעת על רופאים, אני לא זוכרת בדיוק איך מגיעים לזה אבל גם זה מומלץ, אולי תמצאי את הרופא שלך ברשימה וזה יעזור לך להחליט. אגב - יש כאלו שמספרים שהסיכוי להריון עולה אחרי הבדיקה כי היא פוחת חסימות קטנות, אז אולי הכאב שווה? בכל מקרה שיהיה לך בהצלחה ואם תעשי, תכתבי איך היה.

תודה לולי

ובכן, הבדיקה היתה בהחלט לא נעימה, את נכנסת לחדר חשוך, מבקשים ממך להתפשט פלג גוף תחתון וללבוש חלוק כחול מכוער עם פתח מאחורה, את נשכבת על המיטה/שולחן ומפשקת רגליים, הרופא מכניס מכשיר בצורת ברווז שמטרתו לפתוח את צוואר הרחם, וזה הקטע הכי כואב, לדעתי, את מרגישה מתיחה חזקה, לאחר מכן הוא מורח משחת פולידין למניעת זיהום ואח"כ השלב הקל מגיע, הוא מחדיר צינור (עבה יחסית) את מרגישה קצת עיקצוצים וצביטות אבל לא נורא. ואז הוא יוצא מהחדר ומשאיר אותך לבד עם צינור בין הרגליים, בזמן הצילום הרגשתי סחרחורת ובחילה (בזמן החדרת החומר) למשך 10 שניות ואז הרופא נכנס מוציא את הצינור, מבקש ממך להירגע דקה על המיטה ולא לקום מייד...וזהו... לי זה כאב, למרות שאני בת 29 נכנסתי עם אמי, עברו יומיים ואני עדיין מדממת דימום חלש בצבע חום (זה טבעי). בקיצור, שיהיה לך בהצלחה

תודה לולי

ובכן, הבדיקה היתה בהחלט לא נעימה, את נכנסת לחדר חשוך, מבקשים ממך להתפשט פלג גוף תחתון וללבוש חלוק כחול מכוער עם פתח מאחורה, את נשכבת על המיטה/שולחן ומפשקת רגליים, הרופא מכניס מכשיר בצורת ברווז שמטרתו לפתוח את צוואר הרחם, וזה הקטע הכי כואב, לדעתי, את מרגישה מתיחה חזקה, לאחר מכן הוא מורח משחת פולידין למניעת זיהום ואח"כ השלב הקל מגיע, הוא מחדיר צינור (עבה יחסית) את מרגישה קצת עיקצוצים וצביטות אבל לא נורא. ואז הוא יוצא מהחדר ומשאיר אותך לבד עם צינור בין הרגליים, בזמן הצילום הרגשתי סחרחורת ובחילה (בזמן החדרת החומר) למשך 10 שניות ואז הרופא נכנס מוציא את הצינור, מבקש ממך להירגע דקה על המיטה ולא לקום מייד...וזהו... לי זה כאב, למרות שאני בת 29 נכנסתי עם אמי, עברו יומיים ואני עדיין מדממת דימום חלש בצבע חום (זה טבעי). בקיצור, שיהיה לך בהצלחה

loooly

New member
תודה לך!

אני מקוה שאת מרגישה יותר טוב, את נחה או שחזרת לעבוד? כל הכבוד לך שעשית את זה! אני מקוה שתוצאות הבדיקה היו טובות, תרגישי טוב אני אדווח עוד חודש..

תודה

עברתי בשלום את הצילום, היה לא קל, אבל התוצאות טובות אין לי חסימות או הידבקויות בחצוצרות - בקרוב אצלך, בהצלחה.

פּוֹנְג

New member
תעשי את הבדיקת ותגמרי עם זה

לא יפתיע אותי אם את חולה בגלל הלחץ. לא מכירה את עפולה, אבל תעשי את זה וזהו, יכול מאד להיות שבכלל לא יהיה לך כואב כמו שאת חושבת (תסתכלי בסקר למעלה בשורה הכחולה, ותראי שלא לכולם כאב צילום הרחם) אני הייתי עושה את זה וזהו. בהצלחה.

גם אני ממליצה

לגמור עם זה וזהו. קחי אופטלגין כחצי שעה לפני כדי לצמצם את תחושת האי-נוחות של הבדיקה. אני עשיתי אותה אפילו בלי משככך כאבים. זה ממש שטויות, חמש דקות וזה נגמר. אולי יכולים לתת לך טשטוש במרפאה בה את עושה את הצילום, ואז בכלל לא תרגישי. שיהיה בהצלחה וכמובן - תהיי בריאה

היי...

אני מבינה את ההתלבטות שלך, אבל אני לא בטוחה שיש סכנה כזו גדולה שתעשי את הצילום מיד אחרי שהתגברת על השפעת. אולי רצוי שתקחי כשעה-שעתיים אחרי הצילום אנטיביוטיקה, כדי לוודא שלא יהיה זיהום (הרופא שביצע את צילום הרחם שאני עברתי נתן לכל אחת מהבנות שעברו את הצילום שני כדורי אנטיביוטיקה, כדי לקחת אחרי הצילום, כדי למנוע זיהומים אפשריים). יתכן שבמקרה שלך זה יהיה עוד יותר חיוני לקחת אנטיביוטיקה, כי המערכת החיסונית שלך קצת חלשה בעקבות השפעת. אמנם לא עברתי את הצילום בביה"ח בעפולה ואני גם לא מכירה מישהי שעברה אותו שם, אני יכולה לומר לך שאני עברתי את הצילום אצל הרופא שלי מקופ"ח (וזה אחרי שקראתי את כל הטראומות שבנות עברו ואחרי כל ההמלצות לעשות רק אצל ד"ר טוגנדרייך (אני מקווה שלא טעיתי באיות השם) ורק עם בלון וכו' וכו') והכל עבר חלק מאוד בלי בלון ובלי "בטיח". הבדיקה עוברת מאוד מהר, יחסית. אמנם הרגשתי לחץ די גדול בהחדרה של היוד ורק חיכיתי שהבדיקה תסתיים, אבל זה ממש רחוק מסיפורי הזוועה שבנות חוו. לדעתי, אל תתלבטי יותר מדי ופשוט תיפטרי מזה. את לא יכולה לתאר לך את הרגשת ההקלה אחרי הצילום...בקיצור, אם לא יהיה לך חום, תעברי את זה וזהו (רק אל תשכחי את עניין האנטיביוטיקה). אגב, כל הבנות שעברו את הצילום באותו היום שאני עשיתי אותו היו מפוחדות כמוני לפני הצילום ולמרות זאת כולן אמרו שהיה סביר ובכלל לא נורא, כך שבאמת אין לך ממה לחשוש יותר מדי. אפשר בהחלט לסכם את החוויה ב"לא נעים, אבל לא נורא"! בכל מקרה שיהיה לך בהצלחה עם הצילום (מתי שלא תעברי אותו) ושיעבור בקלות!!!

תעשי את זה!

לא יודעת מה המשמעות של השפעת לגבי התשובות ו/או בהקשר של הרנטגן, צריך לשאול רופא, אבל לדעתי לא צריכה להיות השפעה. אם יש לך תור שאת מחכה לו כ"כ הרבה זמן, תעשי את זה. אני עשיתי צילום רחם ואני יכולה לומר שלא רק שהשד לא נורא, אלא שגם הכל שמועות... אני עשיתי את זה, היה לא נעים, זה נכון, אבל ממש ממש לא נורא. כמו כן, אל תשכחי שלא מעט רופאים אומרים שיש סיכוי להריון ספונטני אחרי צילום רחם, אז.... בהצלחה!

אני בדיעה אחת עם קודמותיי..

עברתי צילום רחם לפני שנתיים, אצל רופא נשים רגיל בלי בלון, בלי כדור נגד כאבים ובלי כלום. מודה שלפני שנכנסתי הייתי בהיסטריה מוחלטת , כמעט שויתרתי על הכל מרוב שהפחידו אותי, אבל בסוף נכנסתי וזה היה באמת שום דבר, 5 דקות והייתי בחוץ. אם קבעת כבר תור ואת מוכנה אליו נפשית (כמה שניתן), חבל לבזבז את הזמן, הרי ממילא תהיי שוב לחוצה לפני הצילום גם אם תדחי אותו בחודש, אז עדיף להפטר מזה עכשיו. לגבי עפולה אני ממש לא מכירה, אבל כמו שאמרתי עשיתי את זה במכון רגיל, עם רופא נשים רגיל ונשארתי בחיים..... בהצלחה.

טלי אבג

New member
גם אני בדיעה שכדאי לך לעשות.

אמנם לי הצילום דוקא כן היה כואב, ובכל אופן אני חושבת שכדאי לך. אין שום סיבה שעם השפעת הגוף שלך לא יהיה מסוגל לעבור את הצילום הזה. בהצלחה!!!!!!!!!!!

loooly

New member
תודה תודה תודה

מיד אחרי שכתבתי את ההודעה גמלה בי החלטה - אם יש ספק, אין ספק. החלטתי לא לעשות את הבדיקה ואני יודעת שאצטרך לעשות אותה בעתיד אבל אני אתן לגוף שלי להתאושש קצת. זה היה ועוד יהיה חודש מאוד קשה של מלא התחלות - עבודה, לימודים וכו' וזה שחליתי זה בטח גם בגלל הלחץ של הבדיקה אבל גם בגלל העומס, נראה לי לא בריא להתחיל ככה שנה. בחודש הבא עוד אלף דברים יכולים לקרות אבל בתקוה שתהיה יותר שגרה. אז לקחתי לי את הזמן ואני מרגישה יותר שלמה עם זה כרגע. אולי עוד חודש אני אכעס על עצמי שעוד לא עשיתי את זה אבל אני באמת מרגישה שזו היתה החלטה נכונה. תודה גדולה לכולכן על ההיענות ועל התשובות אני באמת באמת מעריכה את מאמציכן! שיהיה לכולכן רק טוב! האחת למאתיים

למעלה