צילום בתנאי תאורה קשים

• פותח הנושא et28
  • פורסם בתאריך

et28

New member
צילום בתנאי תאורה קשים

יש לי nikon d3000 עם עדשה 18-55, שאותה אני דיי מכיר, ועדשה 55-300 שאני עומד לקבל (כבר הוזמנה ושולמה, צריך רק להגיע- אותה יקח לי זמן להכיר).
השאלה שלי היא לגבי תאורה- היום למשל רציתי בבית ויצאו לי תמונות חשוכות, או מטושטשות (בגלל מהירות תריס נמוכה מאוד, 1/2 או אפילו פחות).
חצובה לא מעניינת אותי בגלל שאני רוצה לצלם בעיקר את האחיינים (בני 3.5 ו- 2) ככה שחצובה זה לא ריאלי...

עומדות בפניי שתי אפשרויות כפי שאני מבין:
1. פלאש, שעלול להפריע לאנשים מסוימים.
2. לקנות עדשה עם מפתח צמצם גדול, נניח 2, או 1.8, או אפילו פתוח יותר.

כדאי לציין ההגבלה שלי היא תאורה, אני אוהב לצלם נוף, אנשים, ילדים, חיות. האם כדאי לי לרכוש פלאש? עדשה? האם הפלאש המובנה שיש לי מספיק? איפה לומדים להשתמש בפלאש? כל הלימודים שלי על יסודות הצילום היה ביוטיוב עם סרטונים קצרים, צילום בפלאש לא ממש מצאתי סרטונים קצרים (אלא שעה, שעה וחצי)

תודה מראש!

sagiKor

New member
מזה שעה, שעה וחצי לעומת...

חיים שלמים של תמונות טובות? קורס תאורה יהיה ארוך יותר...

אתה מודע לשתי ה"אופציות".
לדעתי זה לא אחת במקום השניה אלא אחת בנוסף לשניה. זה תלוי בסיטואציה. לפעמים פלאש עדיף, לפעמים צמצם פתוח עדיף ולפעמים רוצים את גם וגם.
ולא לשכוח את נושא ה ISO ושילובו בנוסחאות הנ"ל...

זה גם מאד תלוי בסגנון הצילום שלך ובגישה שלך לצילום. אני למשל מעדיף לא להשתמש בכלל בפלאש, אני חושב שבשנתיים האחרונות הפלאש היה אצלי בשימוש רק בצילום ארועים... אבל זה רק אני.

פלאש

לצרכי תיעוד ולא אומנות פלאש יעשה את העבודה
צמצם פתוח ייתן לך עומק שדה של חצי פרצוף וכל תזוזה תוציא את המצולם מפוקוס

אם אתה קונה פלאש עם TTL או איך שלא קוראים לזה בניקון המלצה שלי לכוון את הפלאש למשהו מחזיר אור וגדול, התקרה נמוכה והחדרים קטנים אז לא חסר לאן, שים מהירות שתואמת את תזזיותם של האחיינים(אני אוהב גם לכוון לתריס שני) וזהו פחות או יותר

למרות הצילום התיעודי לפעמים הוא יוצא לא רע

sagiKor

New member
פלאש יתאים גם לצרכים אמנותיים

אין קשר בין הדברים

sagiKor

New member
אגב

בצילומים אמנותיים ומסחריים יש שימוש הרבה יותר גדול בפלאשים מאשר בצילום תיעודי.

steiff

New member
פלאש

לצילום בתוך הבית עם המצלמה שלך (שלא מסוגלת להגיע מעל ISO 800 לתוצאות סבירות) גם עדשה מהירה לא תספיק.
הפלאש הפנימי בעייתי משום שהעדשות יצרו הצללה בתחתית התמונה.
רצוי פלאש חיצוני. SB700 או דומה.

karpe

New member
נראה לי שקצת הגזימו

אפשר בהחלט להגיע לתוצאות מספקות גם בלי פלאש עם מצלמה כמו שלך.
פשוט תאפשר לה לעלות לISO יותר גבוה, תנסה ותראה מה הגבול שעדיין נראה לך שמיש, נראה לי ש-800 זה בטוח טוב, תנסה גם 1600 ו-3200.
וכשאתה בוחן את התמונה תבחן אותה על מסך מחשב, בגודל שצופים בה בדרך כלל, אין טעם לעשות זום עד רמת הפיקסל כדי לחפש רעש, כי אז מוצאים בטוח.

אין שום סיבה שתגיע לזמן חשיפה של 1/2.
תנסה להגיע ל-1/30 לפחות כדי למנוע טשטוש (זה במידה והם לא זזים מהר בזמן הצילום).

steiff

New member
חישן SSD

800 זה פחות או יותר החסם העליון השמיש של המצלמה הזו.

למעלה