ציור על קנבס- שאלות של מתחילה

נהנתנית

New member
ציור על קנבס- שאלות של מתחילה

שלום לכל המוכשרים/ות! היום קניתי לי קנבסים, צבעי גואש (לא אקריל, יותר זול) עפרון רך וכל מה שאמרה לי המוכרת וישבתי לצייר את הציור הראשון שלי. חשוב לי להדגיש כי אינני מציירת יפה, וכי התכוונתי להעתיק דפי צביעה ולצבוע אותם. מדובר על ציורים לחדר תינוקות. הנה הבעיות בהן נתקלתי, ואשמח לשמוע את דעתכם... 1. לקווי המיתאר השתמשתי במכחול הכי דק שהיה בקופסא, ועדיין זה יצא לי עבה ומגושם. 2. איך אני מעבירה ציור מדף צביעה לקנבס עצמו? 3. האם שווה להוסיף את הכסף ולקנות את צבעי האקריל? או שאפשר להסתדר עם הגואש, ואם כן אז איך? 4. יש עוד משהו חשוב שכדאי שאדע? תודה רבה לעונים/ות!

../images/Emo140.gif

ע"מ להעביר ציור מדף צביעה לקנבס אפשר להשתמש בנייר קופי או בצד האחורי של הדף לעבור בקשקוש על קוי המתאר באמצעות עפרון עבה (HB לדוגמא) ואז כשהופכים את הדף לעבור על הקווים. מעבר על הקווים גורם לכך שהעפרון יורד על הקנבס ומשאיר את צורת קוי המתאר. אני קודם צובעת את הציור ואחרי שהכל נראה לטעמי, עוברת עם טוש פרמננט על קוי המתאר ע"מ לתחום את הציור. לדעתי עדיף להשתמש בטוש (יש דקים ועבים - לפי טעמך) ולא במכחול..

נהנתנית

New member
תודה רבה

האמת שלגבי התיחום בתוש ולא במכחול היה נראה לי הגיוני ומפתה...

lorli

New member
גם אני מעתיקה קודם בקופי (יש גם צהוב שהוא

פחות בולט) ואז צובעת. מבחינת סוג הצבע, צבעי אקריל אטומים יותר ומכסים שטחים גדולים במעט צבע ולא כמו גואש שצריך המון צבע כדי לצבוע. תנסי לעבוד עם גואש ותראי מה קורה, תמיד אפשר לעבור ליקר יותר. מבחינת התיחום, גם אני תוחמת בטוש לא מחיק (כמו זה שכותב על דיסקים)

למעלה