ציור על זכוכית - עבודות מרהיבות שלי

salim3

New member
ציור על זכוכית - עבודות מרהיבות שלי

שלום לכולם אני סלים מעכו עובד כבר שנים בתחום הציור על זכוכית ברמה מקצועית http://www.salimsgayar.hevre.co.il/ כן אתם יכולים לצפות באוסף גדול מהעבודות שלי 0505563786 [email protected]

חvי

New member
לסלים שלום

ראיתי את עבודותיך והן יפות ועשויות היטב, אך אני חושבת שכאן זה לא הפורום המתאים לעבודותיך, אנו אנשים שיוצרים בזכוכית עצמה ומהזכוכית עצמה ולא משתמשים בזכוכית כבד לציור, לכן אולי פורום של ציירים יתאים לך יותר. כל טוב לך ובהצלחה

חוי לדעתי אפשר להגדיר את הפורום הזה

בכל מיני אופנים : היו שרצו בהתחלה לצמצם אותו לזכוכית חמה אבל הוא התרחב ולכן הוא כולל אומני ויטראז' מדהימים כמו ילנה וכמוך והתרחב עוד ולכן הוא כולל אומני פסיפס מדהימים כמו אריאל וכמוך (אף שהם משתמשים גם בקרמיקה לצורך הפסיפס שלהם...יכולנו להגיד: זה בכלל לא אומנות בזכוכית!... אבל נהננו מאד ולא אמרנו
) לדעתי אין סיבה שלא יתרחב ויכללו גם ציורים על זכוכית! ד"א סתם הערה ותסלחי לי אם פיספסתי בגדול אבל, יתכן שהסיבה שאת מוצאת לנכון להעיר הערות מסוג זה דוקא לסלים ולהסביר בהרחבה שכזו את התחומים של הפורום (כאילו שהבנאדם לא קרא) היא שסלים הוא בעצם....
אולי בגלל זה הוא לא מבין?

ברשר

New member
אם סלים רוצה להשתתף- למה לא?../images/Emo45.gif

כמו חווי אני חושבת שבעבודה בפיוזינג, חרוזים, ויטראז ופסיפס יש שימוש בזכוכית כחומר ולא רק כמשטח עבודה. גם במצב הקר וגם במצב החם נוצרת מניפולציה על החומר ליצירת משהו חדש ואילו בציור על זכוכית (עסקתי בכך בעבר) הזכוכית משמשת כמצע שקוף להנחת צבעים והמניפולציה היא בחומרי הציור. אמנם ישנם אמני ויטראז' שבנוסף לחיבור החלקים נוהגים להוסיף צבע אך, עדיין הם לא מטפלים בזכוכית עצמה. זה לא דבר חדש כבר מימי הביניים אמני הויטראז' עשו זאת. בהזדמנות זו - מורי ד"ר אביגדור פוסק התנגד נחרצות לשימוש במילה "ויטראז'" ובמקומה השתמש בעברית ב: חלונות זיגוגין או באנגלית:stained glass. שזו בעצם זכוכית צבועה או מצויירת.

יקנעמית

New member
אוי, ברוריה, את מזכירה לי נשכחות...

ד"ר אביגדור פוסק היה גם המורה שלי.......זה היה כל כך מיזמן עד כי אינני זוכרת אפילו....מורה למה???.בושה....
ובקשר לציור על זכוכית.....עד כמה שידוע לי הוא בא להחליף את אומנות הויטראז' היקרה ואומנים שמציירים יפה ומקצועי מצליחים בחיקוי נהדר. זהו תחום מקסים והיתה לי את הזכות לעסוק בו "המון".

חvי

New member
ליסמין - הערתך הייתה בהחלט לא לעיניין

וזכותי להביע את דעתי גם אם היא לא תואמת את דעתך. ואנא אל תכניסי מילים או דעות שאינן שלי לפי. לאומיותו של סלים אינה שיכת לעיניין כלל. כאחת שחיה באזור הצפון שבו מחצית האוכלוסיה היא ערבית, מגעי ויחסי החברות שלי עם ערבים רבה לעין שיעור מתושב אזור גוש דן הממוצע. אולי הערתך משקפת את דעתך אך לא את שלי. וחוץ מזה אני שמחה שעוררתי אותכם קצת להתייחס להודעתו של סלים שהייתה מיותמת שעות רבות ללא כל תגובה!!

מצטערת

אבל גם הערתך לא הייתה לעניין. אם נבעה מגזענות או לא אינני יודעת, אבל אני לא חושבת שזה במקום לסלק מפה אנשים.

salim3

New member
שלום לכווווווווווווווולם

רק עכשיו קראתי את התגובות \ האמת - משעשיע חבריה !!! אתם הרי אומנים אם אני לא טועה - תהיו סובלנים !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! לחבי ממני שלום חמים מאוד - הבנתי אותה והיא לא התכוונה - זאת היתה דעתה ויתכן ששנתה אותה זה לא אסון ולא קריתי אם מישהוא מעוניין להיות חלק מהפורום היפה זה אני מודה ליסמין - ברשר - moncha על העידוד שלהם אני יוצה כרגע כשאחזור אדבר כצת על העבודה שלי להתראות

אמנון אלבז

New member
מנהל
ואני לא הצלחתי

סליחה סלים הקישור לא נפתח לי, אני באמת סקרן לראות את האמנות שלך על זכוכית. אגב אתה מכיר את היצירות היפניות בהן מצירים בתוך בקבוק מינאטורי? חא.. מי שחושב שזו אינה אמנות זכוכית טועה, הלוואי והיה לנו איזה יפני אחד שכזה בפורום. מי יכול להקל עלי את הגישה לכתובת שמסר סלים?

moncha

New member
אמנון, מנסה לתת קישור ישיר

גם אצלי זה עולה לאט. צריך להמתין בסבלנות

אמנון אלבז

New member
מנהל
תודה רבה ממש מהמם

תודה על הקישור וכמה מילים לסלים.. אתה מוכשר יש לך את הכישרון יד טובה ועין טובה. ספר לנו על הטכניקה עם מה אתה מצייר כיצד ומהם התהליכים בכלל. תודה לך ולהתראות.

כל הכבוד ל moncha, עכשיו הצלחתי לראות

עבודות מאוד יפות ונקיות. יפה מאוד! ברוך הבא לפורום!

moncha

New member
סלים גם אני התרשמתי

עבודות ציור יפות. אולי תספר לנו על הטכניקה שבה אתה מצייר על הזכוכית? האם דורש ציוד רציני? תנורים? נשמח לשמוע

ברשר

New member
עבודות יפות - יש גם אחת בטכניקת ויטראז'

האם אתה משתמש בשבלונות מוכנות לציור? באיזה צבעים אתה מצייר?

salim3

New member
ערב טוב לכולם

תודה רבה על ההתיחסות הנפלאה- אכן אין להשוות בין עבודה לעבודה - האמת לעולם לא התנסיתי בויטראג אבל ראיתי הרבה עבודות כאלו \ האמת ! רק אלו שברמה הבינלאומית עניינו אותי - בציור אני בטוח שכל אחד יכול ליצור עבודה נפלאה אחרי כמה נסיוינות ועם קצת סבלנות וזמן \ לא חייבים לגמור ציור ביום אחד ***** אין צורך בתנורים ***** אם מבצעים הציור על חלון חלבי מבפנים הצבע נשמר לאורך שנים רבות ***** כל הציורים הם עבודה שלי \ אני מצייר ציורים מתוך אוסף גדול של תמונות \ אני משחק בתמונה כך שיהיה אפשרי לבציע על זכוכית בלי השקעה מיותרת - למרות שהכל אפשרי - אני מסתקל גם לצד המסחרי אני עובד גם בתחום הצריבה על הזכוכית בהתזת חול וגם משתמש באירברש לפעמים למרות שאני לא אוהב השימוש בו בגלל שהוא יוצר שכבה דקה מאוד ואכן פה הצבע דוהה מאוד אחרי שנה אחת אני גם מומחה בעבודות ארבסק \ פורנירים משולבים \ אם מענין מישהו אז נדבר גם על זה דרך נתינה והתמדה ואהבת הזולת אפשר להגיע לאושר שלכם סלים 0505563786

ברשר

New member
סלים, תעשה את מה שאתה יודע הכי טוב, ותראה

לנו מפעם לפעם, אנחנו נעשה אותו דבר. אין אומנות קלה יותר או מהירה יותר. יש עבודה טובה!!!

michal_sil

New member
סלים, ברוך הבא לפורום!../images/Emo140.gif

אני מנסה כבר יומיים להכנס לאתר ללא הצלחה
אשמח מאוד אם תעלה עבודות לפורום עצמו.

salim3

New member
פשוט אבל קשה לבצע

שלום לכולם ציור על זכוכית \ מכשירים מיוחדים: 1- סבלנות 2- לא לנשום בזמן ביצוע הציור - אפילו זה מקלקל 3- ידיים ועצבים חזקים מאוד 4- האצבעות מתעיפות מהר מהלחיצה הממושכת על שפופרת התוחם \ אני משתמש ב תוחם מחברת (טלנס) בציורים גדולים למשל מטר על מטר אני עומד שלוש שעות רצופות בציור בתוחם עד גמירת הציור למחרת אני צובע הציור - אני משתמש בצבעי ( ואקו) תוצרת גרמניה - חשוב לצבוע בחדר נקי מאבק ורחוק מזרימת האויר לפני ביצוע הציור צריך לנקות משטח העבודה - לוח הזכוכית טוווווווווווווווווווווב מאוד בסבון ומים ועוד פעם במים אפשר לערבב צבעים אבל לא ערבוב מוחלט \ ליצור תערובת של צבעים לפי הטעם שלכם בצוע הציור ניתן ע" י מברשות וגם שפופרות קטנות - במקרה זה ערבוב הצבע מתבציע על לוח הזכוכית - הציור חשוב מאוד: בתהליך הציור בשפופרת התוחם אסור לשים היד על לוח הזכוכית- תמיד שים חתיכת נייר מתחת ליד ותניע היד ביחד עם הנייר *** בציר על זכוכית שקופה או מט אפשר לשים הציור מתחת ללוח הזכוכית ולהעתיק אותו בציור על מראה מעתיקים הציור על גבי המראה אחרי ניקוי מחמיר למראה - ע"י נייר העתקה - קופי - בצבע צהוב - זה הכל פשוט מאוד ללמוד את השיטה אבל לך תבציע ממש קשה כדאי ללמוד \ יותר זול ויותר יפה מעבודות הויטראג היקרה אשמח לעזור תמיד 0505563786 בקרוב אני פותח החנות שלי בכפר יסיף ליד ירקא \ יופי של חנות \ אני פתוח להצעות שלכם תודה ולהתראות סלים

למעלה