ציורי קיר ... לעשות או לא ?

גדיל100

New member
ציורי קיר ... לעשות או לא ?

אני מצייר קצת באקרילי, תחביב ...
מאוד מעריך אמנות בכלל וציור בפרט, לאחרונה קניתי ציור בצבע שמן של דרור פריד ונחשפתי לציורי קיר שהוא עושה ... ואני ממש מתלבט אם לעשות ציור קיר בבית.
ההתלבטות היא בגלל שאני גר בדירה שכורה, תכלס ראיתי באתר שהוא מצייר עם איירברש על הקירות וגם על רהיטים (ארונות מטבח /מקרר /... ), לעשות או לא לעשות ?

mirigold1

New member
האם הכוונה ב"לעשות או לא לעשות" זה להזמין את העבודה מהצייר או שאתה תצייר בעצמך? הכל תלוי בבעל הבית בדירה שאתה גר בה. אם זה אפשרי או לא. גם עניין התקציב כאן מאוד חשוב כי ציורי קיר מושקעים הם לא זולים.
צריך גם לחשוב שאתה הולך "לגור" עם ציור כזה שתמיד יהיה נוכח בגדול ואם זה ממה מה שאתה רוצה.

גדיל100

New member
תודה על התשובה ...

לא חשבתי על בעל הבית, אני באמת צריך לשאול אותו לפני ... תודה !

לגבי הציור עצמו, חשבתי להזמין ציור ולא לצייר לבד,
יש לי יכולת מסויימת בציור אבל נראה לי שציור קיר צריך להיות יותר ריאליסטי ... פה יש לי עוד הרבה מה ללמוד.
יש שם באתר עוד ציירים, אני אוהב את העבודות של דרור אבל גם את של השאר.

בתור אחד שכל הזמן עובר דירות,

אני תמיד מתבאס "להשקיע" בדירה שכורה,
במיוחד כשמדובר ביצירת אמנות על קיר...
ויחד עם זאת אני תמיד משקיע. עושה ומתמרמר, אני פשוט לא מסוגל לחיות בסביבה בלי צבעים :)

אם תצייר תצלם ותשלח תמונה שכל הכיתה תהנה

חומר למחשבה

אפשר לבקש ציור על דיקט גדול במקום על הקיר
ולגבי בעל הדירה
במרבית החוזים יש סעיף שאומר
"קיבלת דירה מסויידת (למשל בצבע לבן) - עליך להחזירה למצב המקורי כמו שקיבלת"
אם אין לך סעיף כזה בחוזה, אתה צריך לשאול את בעל הדירה
ואולי אפילו לעשות את זה בכתב .. כך שניכם מוגנים
הוא מוגן בכך שלא תהיה לו בעיה לסייד בעצמו דירה לפני השוכר הבא ולא יכנס להוצאות בגללך
ואתה מוגן בכך שהוא לא יאמר לך (לאחר מעשה) למחוק ואז תהיה בהפסד כפול,

חומר למחשבה

גדיל100

New member
תודה

לא נראה לי שאני אכנס לשיחה בעניין עם בעל הדירה, יש לי את הסעיף הזה ואני מחוייב לסייד את הדירה בסוף ההסכם.
בכל מקרה, בגלל שמדובר בהשקעה של כמה מאות שקלים ואולי יותר, נראה לי שאני אשקיע בציור שמן /אקרילי שאוכל לקחת איתי גם לדירה הבאה ...

shlulit

New member
אם תצייר על קיר,

יהיה לך מאוד קשה לאחר מכן להחזיר אותו לצבע לבן! (טיח ושכבות צביעה רבות)...
שלא לדבר על כאב לב אחרי עבודה קשה.

זה לא שכבות רבות..

ותלוי כמה זמן אתה הולך לגור בדירה, בסה"כ מדובר בעוד "יד" של סופרקריל ואולי השוכרים הבאים בכלל ירצו בציור. אני הייתי משקיע ונהנה בהתאם לזמן השכירות.

למעלה