ציוני הסכם לעתודאים???

solomesh2

New member
ציוני הסכם לעתודאים???

אני נירשמת לעתודה, וביקשתי את המקצוע משפטים וכלכלה(דו חוגי). העניין הוא שיש לי פסיכומטרי 674 ומומצע בגרות בסביבות 110 (חמש עשרה יחידות מחשבים)... השאלה היא הם אפשר לברר מה הסכם של העתודאים של שנה שעברה. כי מבחינת האונ' אני מתקבל בפאר גדול אבל אולי מבחנית העתודה אני בתחתית הרשימה.

bodas18

New member
הפנייה לאתר "מידעת"

שלום, כדי לברר חתכי קבלה ודחיה כדאי להיכנס לאתר מידעת. מצ"ב קישור. יש להירשם לאתר, אבל זה חינמי ולא מזיק. שם יש להכניס את ציוני הבגרות ויח"ל בכל מקצוע + ציון הפסיכומטרי מחולק לשלות חלקי הבחינה ואז כל עולם האקדמיה נפתח בפנייך. תוכלי לבדוק את כל המוסדות בארץ וכל המסלולים ולראות איפה את נמצאת ביחס לחתך הקבלה של המוסד. קחי בחשבון שמדור עתודה יכול להעלות את הרף בעוד כמה נקודות. בהצלחה!

solomesh2

New member
אבל..

את הדרישות של האוניברסיטה אני יודע ואני כבר רשום לאתר. אך הובהר לי היטב בכנסים של עתודה שהעובדה ששאתה מתקבל לאוניברסיטה במקצוע המיועד לא מבטיח לך קבלה לעתודה, ולכן לעתודאים יש מאין סכם שונה ואותו אני מחפש.

bodas18

New member
אם לזה אתה מתכוון

אז חבל שלא קראת שירשורים נוספים בפורום בהם יש את התשובה. הסכם/ציון ההתאמה "לעתודאים" הוא למעשה ציון התאמה שנקבע בהתאם לנסיבות, לא מדובר בחוק ברזל. אם נרשמו 200 עתודאים למקצוע מסויים וצריך רק 20 אז מעלים את רף הקבלה כך שישתווה למועמד ה-20 שלו הציון הכי גבוה וכך יתקבלו בדיוק 20 אנשים. לכן אין רף עתודאים קבוע, בטח לא מראש. הכל בהתאם לנסיבות. בהצלחה!

People

New member
אבל ניתן להניח שבמקצועות הנפוצים

הרף מאוד דומה לרף של האונברסיטאות.... כלומר חשמל, מכונות, הנדסה כימית, מדעי מחשב ודומים- מקצועות שהצבא צריך בכמויות- הרף של הצבא דומה מאוד לרף האונברסיטאי פלוס קצת נקודות...

מה לעזאזל קורה פה?!

זה רק אני והקטנוניות המוגזמת שלי לשגיאות כתיב או שבאמת נעשה כאן שינוי חד מ
listen whatever you are... if you know what you wanna learn then tell us and we might be able to help you more efficiently otherwise... תן הצצה למטה, תתאפס על עצמך ותחזור אלינו 20 שניות, 20 שניות זוווווווווווווווז ועכשיו תשובה אמיתית: אם הסכם שלך עולה בנניח 8 נקודות על רף האוניברסיטה סביר שאת/ה בפנים. אם הפקולטה הרצויה היא משהו לא ממש מבוקש אז אפשר לבנות גם על נקודה שתיים מעל הרף. בקיצור זה תלוי ביותר מדי גורמים בשביל שיהיה אפשר לתת תשובה אמיתית (כלומר הוכחה באינדוקציה ואינה סותרת אף אקסיומה מתמטית)

למעלה