צורת התיישבות משנות ה-20 ועוד משהו

צורת התיישבות משנות ה-20 ועוד משהו

כתבתי במתכונת על מושב העובדים. המורה הפסיכית הורידה לי נקודות בטענה שאין כזה דבר מושב עובדים. יש רק מושב. בלי עובדים. האם היא צודקת? אני לומד כרגע לבגרות והייתי רוצה לדעת אם זה אכן נכון ועליי לרשום רק מושב ללא עובדים. ועוד דבר קטן..בשום מקום לא מוסברת טענתו של אחד העם שא"י ישראל לפני עלייה מאורגנת אליה, צריכה לשמש כמרכז רוחני אליה ינשאו מבט כל יהודי העולם. למה הכוונה? תודה מראש ובהצלחה לכולם

saritush16

New member
המורה באמת פסיכית

בטח שיש דבר כזה מושב העובדים בשנות ה-20 והמושב הראשון שהוקם זה היה מושב נהלל בעמק יזרעאל אז מה המורה ש'ך מבינה מהחיים שלה???..מי נתן לה להיות מורה היא ממש כמו המורה שלי להסטוריהה מורידה סתם נקודות על חומר שהיא בעצמה נתנה ללמוד ולדבר הקטן ממש אין לי תשובה סורי

חח לא נורא. זה מה שרציתי לשמוע:)

כל עוד בבגרות לא יורידו לי על זה המורה יכולה להמשיך להיות מפגרת.

saritush16

New member
לא

מושב העובדים היה בשנות ה-20 ביחד עם הקיבוץ הגדול בשנות ה-30 היה את התפתחות הערים ת"א חיפה וירושלים והייתה התיישבות חקלאית שזה:התיישבות האלף,חומה ומגדל,עולי גרמניה ועמק חפר.

saritush16

New member
עזרה בבקשה

אממ אתה יכול אולי לעזור לי בנוגע לתמורות שחלו בחיי היהודים בארצות האסלאם בתחום החינוך ולתת לי דוגמא למדינה תוניסיה אם למדת אותה אתה ממש תעזור לי אני מזה צריכה את זה שאלתי את כולם וחפרתי לכולם אבל אפ'חד לא עזר לי
אני משתגעעתת ואני מזהה בלחץ מהבגרות הזאת אני לא יודעת למההה

יאפ. עניתי על זה עמוד שלם במתכונת

אני אשלח לך במסר אישי את כל התשובה מתישהו היום בשעות מאוחרות יותר כי כרגע אני חורש על שנות ה-20.

saritush16

New member
אוקיי תודהה ../images/Emo13.gif

וואיי מזה הצלת אותי חחח חרשתי וחפרתי ואפ'חד לא ענה לי על זהה תודהההההה

נו טוב..אני אעתיק את זה לפה

בתחום החינוך, רשת כי"ח "אליאנס" (כל ישראל חברים) הקימה עשרות בתי - ספר שהתפרשו על כל הערים הגדולות. ביה"ס הראשון של אליאנס הוקם בעיר תטוואן שבמרוקו (1862). בתי הספר של אליאנס הם פרי המצאה של יהודי צרפת שרצו לשלב את היהודים בתחום החינוך בכל העולם ובמקביל, להחדיר את התרבות הצרפתית בלימוד. הרבה יהודים הפסיקו ללמוד ב-"חדא" המסורתי ועברו ללמוד בבתי הספר של אליאנס. לרשת כי"ח היה הרבה מה להציע והם שינו רבות את אמצעי ותנאי הלימוד, איכות המורים, והחומר הנלמד. יהודים למדו באוניברסיטאות ולכן החלו לעבוד במשרות שלא יכלו לעבוד בהן קודם לכן. אממ...דוגמא אין לי ממש. גם אין בשום מקום שחיפשתי בו. אבל את זה שהקימו בתי ספר של אליאנס ומה הם תרמו זה בכל ארץ שבה הקימו את הרשת הזו. אז לדעתי אפשר לכתוב שבתוניס היייתה רשת אליאנס שעשתה ככה וככה וכתוצאה מזה וככה וככה וכהה. מקווה שעזרתי. ועוד דבר קטן אחר... חיברתי מדריך של 4 עמודים כיצד למרוח תשובה בהיסטוריה. אם יש מישהו שלא מסוגל לזכור מספיק פרטים כדי למלא עמוד פוליו שלם של תשובה יכול להיעזר במדריך שיצרתי. אם זה חוקי ע"פ חוקי הפורום אני אשים אותו פה מחר ותוכלו להשתמש אם זה מעניין מישהו. P:

העתקתי לך את התשובה מהמבחן אבל

הנה מקור המידע שממנו התכוננתי ושם יש פי 2. כי כשעושים מבחן לא זוכרים הכל לצערי. הנה: תמורות בתחום החינוך והתרבות : א. הקמת בתי הספר של חברת כי"ח- חוד החנית של תהליך ההתמערבות והמודרניזציה, שעברו היהודים בארצות המגרב והמשרק היה בתי הספר של חברת כי"ח (כל ישראל חברים- "אליאנס"), שהוקמו בעשרות ערים במזרח התיכון ובצפון אפריקה, ומפעלם הגדול בתחום החינוך. חברת כי"ח הוקמה בשנת 1860 ביוזמת יהודי צרפת, מתוך שאיפה להפיץ את תרבות צרפת ולהאיץ את השתלבותם של היהודים בחברה המודרנית על ידי מתן חינוך וסעד. החברה הקימה רשת ענפה של בתי ספר ומוסדות חינוך יהודיים בארצות האיסלאם, בהם התקיימה פעילות חינוכית ענפה בשפה הצרפתית מתוך מטרה ברורה להחדיר ולהפיץ את התרבות הצרפתית ואת ערכיה. כמו כן, קיימה החברה פעילות רחבה בתחום המשפטי-המדיני להבטחת זכויות היהודים במדינות השונות. בית הספר הראשון של "אליאנס" הוקם ב- 1862 בעיר תטוואן שבמרוקו. בתי הספר של "אליאנס" תרמו ליצירת שכבה משכילה יהודית, ולהשתלבותם של היהודים בארצות המזרח התיכון בחברת הרוב הסובבת. אלא שבניגוד למדינות אירופה הדמוקרטית, שבהן השתלבו היהודים כאזרחים שווי-זכויות, במדינות הקולוניאליות הושארו היהודים כקבוצה אתנית-לאומית נפרדת וחברת כי"ח נאלצה להתמודד עם עובדה זו. רשת "אליאנס" חוללה תמורות מרחיקות לכת בתחומי החינוך האלה: 1) מגוון אפשרויות הלימוד 2) תכני הלימוד 3) איכות המורים 4) אמצעי הלימוד ותנאי הלימוד ב. מעבר לתמורות המשמעותיות, שחוללה רשת אליאנס, ניתן להצביע על מספר תמורות נוספות בתחום החינוך: 1) הוקמו בתי ספר חדשים מודרניים בפיקוח הקהילה. 2) חל גידול במספר התלמידים היהודים שלמדו בבתי ספר נוכריים או במיסיון הממשלתי.

saritush16

New member
תודהה ../images/Emo13.gif

חחח כשנכנסתי לא ראיתי שיש לי מסר אישי אז חשבתי ששכחת אותי אבל כנראה שלא חח תודה הצלת אותיי

saritush16

New member
אהה ועוד משהו

מה יותר עדיף לי...להשתמש במה שאתה כתבת או במקור?.. כמה נקודות קיבלת על התשובה?? ואם קיבלת את רוב הנקודות אז עדיף להשתמש בתשובה שלך

למעלה