צואר תפוס בגיל שנה??!!

CalGirl

New member
צואר תפוס בגיל שנה??!!

הי לכן, אני די ותיקה פה בפורום אבל עכשיו החלפתי שם כדי לשקף את חיי החדשים - בקליפורניה, ארה"ב. הבוקר התעוררתי לסיוט - תינוקת שבוכה ללא הפסקה (בת שנה וחודש), דבר שבחיים לא קרה לי איתה. היה ברור שמשהו מאד כואב לה, אבל רק כשהגענו לרופא הבנו שכנראה מדובר בצואר. הראש נטה שמאלה בחוזקה, ורק תנוחת הנקה הביאה לה הקלה. כל הבדיקות הגופניות נראו תקינות, אין חום, וגם בדיקות הדם,הרנטגן והסי.טי יצאו תקינות. (ברנטגן ראו פוליפים קצת מוגדלים, בגלל זה הפנו אותנו לסי.טי למי שתוהה). היה הרבה בכי שלה וגם קצת שלי, כי מאד נבהלתי. טוב שהזעקתי את החצי מהעבודה, כי החזקנו אותה על הידיים כמעט כל הזמן, משמונה עד שלוש! ולשאלתי - מישהי נתקלה פעם בתופעה דומה בגיל כה צעיר? הרופא אמר שמעולם לא ראה/שמע. או אולי ראיתם סימפטומים כאלה ותוכלו להאיר את עיני על סיבות אפשריות? (על סמך מקרים אמיתיים, לא ניחושים בבקשה - החרדה שלי גם ככה גדולה).

פיתהבלי

New member
זה נקרה - טורטיקוליס-

תופעה ידועה, אך מעט מדאיגה בילדים. יש צורך במעקב של אורטופד ילדים ולשלול דלקת של האזור. הניסיון שלי הוא מקצועי ולא אישי. לפי הידע (המוגבל מאוד) שלי זה שייך הרבה פעמים לתופעות של התקררות חריפה/זיהום ויראלי ובד"כ עובר מהר אך יש לעקוב ולבדוק שהילד לא מסגל התנהגות תנועתית "שמקבעת" את הבעיה. הייתי מתיעצת שוב עם רופא ילדים ו/או אורטופד ילדים - אם זה לא חולף תוך יום-יומיים.

למעלה