צה"ל פועל בעזה; הרג שלושה

צה"ל פועל בעזה; הרג שלושה

צה"ל פועל בעזה; הרג שלושה
נכתב ע"י: ניר יהב

כוחות צה"ל הרגו שלושה פעילי חמאס בחילופי אש בפעילות במרכז רצועת עזה * בין ההרוגים - בכיר בזרוע הצבאית של החמאס * אין נפגעים בקרב כוחות צה"ל

כוח צה"ל הרג הבוקר (יום ה´, 5.7.07) שלושה פעילי חמאס במרכז רצועת עזה. מאוחר יותר פגעו הכוחות בפעיל חמאס נוסף בחילופי האש ופצעו אותו. הפלשתינים מסרו כי שלושת ההרוגים הם מוחמד סיאם, בכיר בזרוע הצבאית של החמאס, מוחמד עוידאת ואחמד אל-קרינאווי.

כוחות קרקעיים של צה"ל פעלו לפנות בוקר באזור מחנה הפליטים אל-מוראזי ואל-בורייג´. לדברי הפלשתינים, הכוחות כיתרו שם בתים ופעלו בסיוע טנקים. לדברי החמאס, פעילי התנועה פתחו לעבר החיילים באש ונהרגו בקרב שהתפתח עם כוחות צה"ל. אין נפגעים בקרב חיילי צה"ל.

ביום שבת האחרון (30.6) נהרגו שבעה פלשתינים מפגיעת טילים ששוגרו לעברם מכלי טיס של חיל האוויר, בין ההרוגים זיאד רנאם, מראשי הזרוע הצבאית של הג´יהאד האיסלאמי ברצועה, טארק רנאם ומוחמד ראעי. רנאם הינו אחד המבוקשים הבכירים, שכן הוא נטל חלק פעיל בביצוע פיגוע נגד נגמ"ש של צה"ל. באותו פיגוע נהרגו חמישה חיילים.

בתגובה לשתי התקיפות של צה"ל וחיסול שישה מבוקשים, שיגרו אנשי החמאס במוצ"ש שתי רקטות קסאם לעבר שדרות. אחת מהן נפלה בשטח הסמוך לתחנת מכבי האש. השנייה פגעה סמוך לאולם ספורט בעיר.

עודכן ב- 05/07/2007 09:02:00
 

ish50

New member
העקר שיצאנו מעזה כדי לא לשוב לשם לעולללללם

 

shy-1

New member
../images/Emo45.gif לא יכלתי לכתוב זאת מדוייק ונכון יותר.

 

אלי.

New member
אם כבר, אז נדייק קצת יותר:

יצאנו מעזה בכדי לא לחזור לשם, וגם מצפון הגדה יצאנו בכדי שלא נצטרך להחזיר לשם חיילים (כמו בתקרית העגומה מהשבוע שעבר). מישהו בצה"ל צריך להפנים את זה, ולנקוט במדיניות אחרת לגמרי: חילות הרגלים - מחוץ ל'משחק'.
 

shy-1

New member
אני דייקתי באיכות קליבר, אתה עברת למיקרומטר.

 

ish50

New member
זהו שאם היית משתמש במיקרומטר

היית מגלה לתדהמתך שדווקא אלי, בניגוד אליך , הפנים בהחלט למה התכוונתי..
 

shy-1

New member
לא חוכמה, אלי מבין הרבה יותר טוב ממני,

אני מסתפק בהסברים שלך
 

שלדר

New member
איך הם לא מתבלבלים בשליפת התגובות?

1. בטח שנספוג קסאמים, העיקר שיצאנו מעזה... 2. העיקר שיצאנו מעזה על מנת שלא נחזור אליה.. מתי נשמע:....סוף סוף צה"ל עושה מה שצריך כתוצאה מעזיבתנו את עזה.. {תחזוקת העזיבה} בוקר טוב לכולכם..
 

ish50

New member
לעולם לא נעזוב אתך לבד שלומי

צה"ל אכן מבטיח את הכלל שלפיו לעולם לא נחזור לעזה ע"י החדרת כוח רגלי לתוך השכונות בעזה (זה היה היום בבוקר חביבי לא רק לפני שבועיים ...אתה לא קורא עיתונים) ללמדך שאין דרך טובה יותר להבטיח שלעולם לא תחזור למקום מסוים - ע"י כך שאתה מקפיד לחזור לשם מידי פעם ולוודא ש...לא חזרת בטעות מבלי שתרגיש כש...לא היית שם מ.ש.ל
 

שלדר

New member
איתי המ.ש.ל. "לא אוכל"

כשעזבנו את לבנון ואחר כך את עזה ונמנענו מלתחזק.. זאת הבעייה! איך מתחזקים? חיל אויר, שריון, קרקע,דובדבנים, מסתערבים? אלה כבר החלטות מקצועיות! העיקר שיתחזקו ומוטב מאוחר..
 

ish50

New member
אין ויכוח בסוגית ה"תחזוקה" בלבנון

בסוגיית לבנון העניין קצת יותר פשוט לכאורה - כי יש שם ,לפחות תיאורטית, מדינה וממשלה ואפשר להפעיל לחצים מדיניים במקביל ופיקוח בינלאומי גם ולכן אפשר להסתפק בתחזוקה בעזה העניין הרבה יותר מסובך כידוע הרבה יותר - ויציאת צה"ל החד צדדית יצרה ואקום שמשך אליו מייד ארגוני טרור נשק ותחמושת ללא שום בקרה ושליטה ולראיה - הגיהנום העובר על יישובי עוטף עזה בואכה אשקלון מאז שם אי אפשר להסתפק ב "תחזוקה" חביבי את המקום הזה חייבים להמשיך לנהל בפועל או למסור אותו לניהול כולל לגוף סוברני אחר (מצרים , או"ם אנע עראף..) ואקום לא מתחזקים חביבי- ואקום צריך למנוע !- נקודה
 

שלדר

New member
אם היינו מתחזקים מההתחלה לא היה נוצר ואקום!

אבל מוטב מאוחר, כאמור! ומדובר גם על לבנון וגם על עזה.
 

ish50

New member
כשתקום בעזה מדינה עצמאית

יש להניח שאסכים איתך בינתיים ...אני והמציאות שסביבנו יאמרו כמובן אחרת זבש"ך
 

shy-1

New member
../images/Emo45.gif אתה כל כך צודק, שאין זה פלא שהימנים לא

מבינים אותך
 

ish50

New member
אתה כל כך בטוח שרק אתה צודק

שאין זה פלא שאתה לא מתעמק גם בטיעונים ענינים של אחרים (במיוחד ימניים)
 

shy-1

New member
אינך צודק, אני מקשיב לכולם, ויעידו כאן

הרבה שמאלנים, שבהרבה פעמים, דעתי הפוכה משלהם. עובדה. אז למה ללכלך ?
 

ish50

New member
באמת למה ללכלך?

תרשום לפניך לבדוק ...כמה פעמים ניכנס שוב ושוב לתוך השכונות בעזה בשנתיים שלוש הקרובות ואחרי זה -אפשר יהיה לדבר על עובדות בצורה הנקייה לחלוטין - מה דעתך?
 

ish50

New member
עד כמה שאני יודע

מגוחך קצת להכריז על מקום שאליו אתה נכנס מעת לעת כל הזמן "כמה שצריך" - כ...מקום שיצאת ממנו כדי לא לחזור אליו לעולם - עלאק אבל כל אדם - זכותו להבין דברים לפי ההגיון הפרטי שלו כמובן
 

shy-1

New member
טוב שבאת, כי לדעתי למשל, מגוחך הוא האדם,

המאשים את ראש ממשלת ישראל בבריחה מלבנון, לאחר שהלז הודיע שנה מראש, שהוא מוציא את צבאנו משם ! ובקשר לעזה או גוש קטיף, אין מצטער ממני, על שאינך מבין, שלצורך הגנת ישראל, צה"ל יכנס ויצא מעזה ובנותיה, עד שיהיה שלום, או עד שיבוא המשיח(מה שיבוא קודם).
 
למעלה