צהריים טובים אנשים! ואולי הגיע הזמן שייצאו לנו מהחיים?

כל זה היה עד המאה ה-16

האנשים בכל העולם מאסו בכפיה הדתית (בכל הדתות) והתחיל לפרוק מעצמם את הדת ונוצרה החילוניות. לפני שיגיע בצעד הבא שכמו בספרד תוקם האינקויזיציה.....
פעם זה היה כך, וכולם היו שבויים של רבנים הזויים על הלכות מטורפות עד בלתי הגיוניות לחלוטין , שאפשר להציג דוגמאות למכביר.
והיחס לנשים מחפיר ביותר כולל שקרים שמשנים את הכתוב לפרשנויות מטורפות.

אבל פעם גם הלכו ברגל ולא בטיולים, פעם מכסימום רכבו על חמור או נהגו בעגלה רתומה לשור או לסוס, תפרו בגדים ביד, היו מתים בגיל צעיר בגלל חוסר בתרופות מצילות חיים, הספרים היחידים היו ספרי דת, היהודים באירופה חיו ב-"שטעטל" והתפרנסו ממסחר קמעונאי ומלאכות ירודות.

בינתיים, העולם השתנה לחלוטין, המדע התפתח והאנשים התחילו להבין שהם לא עבדים של אף אחד אלא אנשים חופשיים שלא חייבים להאמין בהבל "החבר הדמיוני" שהמציא מי שרצה לשלוט עליהם, אפשר גם בלי מליוני הפרשנים ומליארדיי הפרשנויות ההזויות שלהם, כשכל אחד מרשה לעצמו לפרש את התורה כמו שמתחשק לו והתורה מזמן בוטלה כתורת ישראל אלא מאות אלפי תורות נפרדות שכל אחת נראית אחרת.

להפסיק לשמוע סיפורים הזויים עד כדי מחלת נפש מאנשים שמחזיקים מעצמם רבנים גדולים, והם בסך הכל מספרי סיפורים שלמי שיש יותר כאריזמה, מושך אחריו יותר מאמינים ולא משנה כמה הזוי הוא יהיה.

כל מי שעוסק בתורה עוסק במכירת שקרים לציבור החילוני (טרם נואשו מלהשתלט על האנשים החופשיים) כמו שהשרישו את עשרת הדיברות הלא נכונות, כמו שטוענים שאסור לשמוע שירת נשים כי זו הוראה מדאוריתא (שקר מוחלט) ועוד כהנה וכהנה.

האמירות שלך שהפרדת התדת מהמדינה היא אסון, היא כמובן באופן מוחלט לא רצינית, כיוון שברוב המדינות המתורבתות הדת הופרדה מהמדינה והיא לא נפגעה כלל, להיפך. ומי שרוצה להאמין בה נשאר מאמין, ובימי ראשון הכנסיות מלאות כיוון שאנשי הדת השכילו להפוך את המפגש בכנסיה מאילוץ למסורת קהילתית, ואף אחד לא מאלץ בכח חוקים שיש לדת שליטה עליהם, לחיות בדרך שהוא לא רוצה או אף מתנגד לה.
זו כפיה דתית מכוערת ביותר.
והחרדים יעשו הכל כדי להכריע את החילוניים לרצונותיהם, עד כדי כך, שאפילו אם אומר בנוכחות דתיים שלמשל אין אלוהים, היום זו עבירה פלילית שעונשה שנה מאסר.....

כמובן שכאשר החרדים, שמסרבים לצאת מה-"שטעטל" היום נקרא "שכונה חרדית" ומסרבים לצאת מה-"חידר" שהיום נקרא "ישיבות",
הם מסרבים להתחבר לרוב הציבור, אלא מנסים בכל הכח להחזיר את המדינה לאפלה של המאה ה-16, ומרוב שהם "חושבים על המדינה" כביכול , הם מסרבים להשתתף בהגנה על המולדת (וטוענים שמוטב להם למות מאשר לשרת בצבא) , מסרבים להשתתף בתרומת חלקם לחיי המסחר, ללמוד מה שבן-תרבות צריך ללמוד ולא רק להתפלפל בדברי הבל כמו "מה ייעשה בביצה שלא נולדה בערב חג"

ודבר אחרון. המושג "העם היהודי" הוא המצאה של בן גוריון לקראת כתיבת מגילת העצמאות.....

עצור.

חשוב רגע.
(בעצם זו שאלה לכל חברי הפורום)
מתי אדם מרגיש כפייה (בד"כ)?

'סתכלי אלי

מכירה?
הרימי את יד שמאל שלך בבקשה והניעי אותה מעלה ומטה כחצי דקה.
תגידי לי כשתסיימי.

מחר נחזור על אותה פעולה.

את מבינה,
אדם שפוי, לא יסכים לכך. זה כפייה בעיניו, מדוע?

לאו דווקא

כמו שאני רואה זאת, לעיתים מכריחים אנשים לעשות דברים מסויימים שהם לא מתנגדים להם רק לא עשו זאת מרצונם , אבל ישנם מקרים בהם מישהו רוצה לכפות על אחר את רצונו הוא ובניגוד לרצונו ובהתנגדותו של האחר ובכפיה.

בכל חברה ישנם חוקים שאתה מחוייב לקבל אותם אם אתה רוצה לחיות באותה חברה.
אבל אתה לא רוצה לחיות בחברה הכופה עליך את חוקיה המוזרים הנוגדים את השקפת עולמך ואת המערכת בה אתה חי.

אני לא רוצה להיות דתי בשום אופן, ולא יתכן שהדתיים יכפו עלי את חוקיהם שרובם מלפני המאה ה-16, כאשר אני חי במאה ה-21, ואני חי במדינה שעבורה נלחמתי במלחמות ישראל, משלם את המיסים ומבצע את חובותיי בציות לחוקי החברה.

ברגע שהמדינה הזו תהפוך למדינה חרדית, "מדינת הלכה", יישארו פה אולי מיעוט זעיר של חילוניים שלא יהיה באפשרותם לעזוב והם ייאלצו להיות אנוסי-הדת-היהודית אם ירצו לחיות.

ועל פי מצב הילודה החרדי המופרז של מתנגדי המדינה , המצב הזה יקרה בתוך כמה עשרות שנים, אחרי שהם יתעללו בחוקים חדשים לבקרים נגד החילוניים שיהפכו לחוטבי-העצים ושואבי-המים של החרדים שמסרבים לעבוד (ראה תקדים בית שמש), ושהחילונים ישמרו על המדינה וימסרו את נפשת וחייהם על הגנתה, וגם זה עד שהחילוניים יימלטו מהארץ ויהפכו לפליטים בארצות אחרות.

החרדים מאוד ישמחו, כיוון שעל פי אמונתם המטורפת, המשיח יבוא רק אחרי אסון גדול שישמיד את המדינה, ורק אז המשיח יבוא ויציל את העם היהודי (שהושמד כבר על ידי מדינות ערב).
מה יותר מטורף מזה ???

למי שלא מאמין עד כמה עמוק נעוצים הטפרים החרדיים, שיביט בסעיף 173 לחוק העונשין 1977, שזהו חוק אנטי חילוני מובהק, כשעל מילה או קול שלא מוצא חן בעיני הדתיים, החוק קובע שנה מאסר......

"מזלי" שאני כבר לא אהיה כשזה יתרחש.....

אל תלך לשם.

הרי אף אחד באמת לא מכריח אותך לשמור שבת (בכפייה דתית עסקינן שם למעלה).
אז למה בכל זאת מרגיש לנו, כפייה?

אתה צודק

אף אחד לא מכריח אותי לשמור שבת, ואם ארצה לטייל, זה מאוד בריא ללכת ברגל.
אף אחד לא מכריח אותי להתחתן על פי הדת, אני יכול סתם לחיות בחטא.
אף אחד לא מכריח אותי להתגרש ע"פ החוקים הדתיים, לא התחתנת, לא התגרשת
אף אחד לא מכריח אותי להתגרש ברבנות אפילו התחתנתי בחתונה אזרחית, אני יכול להישאר נשוי . הרצון הפרטי חסר ערך מול הדורסנות הרבנית
אף אחד לא יכול להפריע לאשה להתחתן אחרי מות בעלה ולא היו להם ילדים, ובכלל לא יחייבו אותה בייבום (לשכב עם אחי בעלה ולהיכנס להריון) אז במקום זאת, בטכס חליצה משפיל (הסרת נעל מרגלו של אחי בעלה ויריקה בפרצופו).
אף אחד לא מכריח אותי שלא לנסוע בכיפור, אני יכול לנסוע בבטחון ברכב ממוגן
אף אחד לא מכריח אותי לשלם מחיר גבוה במסעדות בגלל תשלום למשגיח כשרות הבטלן שדורש 30.000 שקלים לחודש (לפי הצהרת בתי עסק). שזה 1150 שקלים ליום , כיוון שהוא מכריח את המסעדה לסגור ביום שישי בערב ובשבת, בשיא הקליינטורה.
אף אחד לא מונע בעדי לעבור במאה שערים , כי יזרקו עלי שם פרחים... בניגוד להליכת חרדים ברחוב דיזנגוף, שם יזרקו עליהם חיתולים מלאי חרה...
אף אחד לא ימנע ממני ללכת לקולנוע ביום שישי בערב, כי להיכנס לשם זה כבר ענין אחר, סגור בגלל הדתיים.
אף אחד לא ימנע מילדי גן חרדי לצעוק על נשים עוברות ברחוב "זונה","שיקסה" בעידוד הגננת, אלו מילות ברכה.
אף אחד לא ימנע ממני לראות איך בגן חרדי תולשים את דגל המדינה וזורקים על הרצפה ואחר כך לזבל.
אף אחד לא מונע מחרדים לפתוח בתי כנסת וישיבות רבות בישובים חילוניים גמורים, וזה כמובן "דווקא".
אף אחד לא נותן את כספי המיסים שלי שעבדתי כל כך קשה עבורם, לבטלני הישיבות שלא מכירים במדינה, מאות מליוני שקלים (תלמיד ישיבה מקבל סה"כ הכנסות מעל 12000 שקלים - בלי לעבוד).
אף אחד לא ידרוש ממני כל הזמן ללכת לקראת החרדים, כיוון שדורשים מהם כל הזמן ללכת לקראת החילוניים והם עושים זאת בשמחה והשלכת סוכריות מנטה.....
וכן הלאה וכן הלאה

לכל זה ועוד מאות ואלפים של נושאים דומים לא קוראים "כפיה דתית" אלא "שמחת בית השואבה" וכן "כל ישראל חברים"..... אלק.

שחר 67

New member
הפרדת דת ומדינה היא דרך המובילה.....

בסופו של דבר להתבוללות!
הבסיס לקיומה של מדינת ישראל היא הדת היהודית והקשר הבלתי מתפשר בינה לציון....כלומר ירושלים. זו הסיבה שהגענו לירושלים ולא לאוגנדה או אל עריש. (תוכניות לרכישת חבל ארץ עבור יהודי הגולה).
אז הדת לא תמיד "נאורה ומתקדמת" ופסיקות רבניה לא תמיד מתקדמות
בהתאם לתקופה אך אל לשכוח כי בזכותה שרדנו כיהודים 2000 שנות גלות.....מדינת היהודים הוקמה במקום זה בשל הכמיהה הבלתי מתפשרת של כל יהודי לציון הנכספת....
הפרדת דת ומדינה תגרום למצב שבו "כל אדם כטוב בעיניו יעשה" .....ומצב זה לדעתי יכול להוביל עם השנים להגדלת אחוז המתבוללים שגם במצב הנוכחי מדאיג עד מאד!
הדת היא "המסגרת" של העם היהודי....הבסיס לתביעתנו על חבל ארץ זו נעוצה ביהדותנו, אם יתרופף קשר זה תתרופף גם תביעתנו על ארץ זו.
אני חילוני לחלוטין ולא תומך בהפרדת דת ומדינה.....לדעתי רובם המכריע של החילונים אינו תומך בהפרדת דת ומדינה...אנסה למצוא סקרים בנושא.
נכון שיש חסרונות מסויימים של פסיקות דתיות שאינן מתחשבות ברוח התקופה אך בסה"כ היתרונות עולים על החסרונות.....וההיסטוריה היהודית שהובילה אותנו לכאן מוכיחה זאת!

.

אני ממש לא מסכימה איתך בזה

אם יהודי מתאהב במישהי לא יהודיה, אז אתה חושב שהוא לא יתחתן איתה בגלל שהיא גויה? לא. הוא יתחתן איתה בנישואים אזרחיים במדינה אחרת. אבל אם הייתה אפשרות להינשא כאן בנישואים אזרחיים במסגרת החוק, היו מקלים על החיים של הרבה אזרחים.
בנוסף, הדת היהודית שרדה אלפיים שנה בגלות ולא נעלמה ולא הוכחדה. אני לא מבינה את הפחד להתבולל במדינה שלך? קצת לא הגיונית המחשבה הזאת.
ברגע שאתה מפריד את הדת מהמדינה אתה פשוט מחזק אותה. נותן לה סמכויות אדירות ומי שרוצה לשמור על יהדותו, יש לו את כל האופציות הדתיות והאזרחיות.
פשוט לא מבינה את הפחד הזה

למעלה