צבר היחיד שלא שם כיפה בקידוש אתמול - בושה !!!

צבר היחיד שלא שם כיפה בקידוש אתמול - בושה !!!

שחר הציע לו לשים כיפה והוא לא רצה. צבר הביתה וקח איתך את שיפרה ורנין.

morPUMA

New member
זה כבר לעשות דווקא

אם הוא לא מאמין- מקובל. אבל מינימום כבוד. אני אדם מאוד מאמין, פעם ביקרתי בכנסיה (ביקור לא דתי, אלא תיירותי), וציוו עלי לכסות את הגוף העליון- התוך כבוד לאחר, כיסיתי עצמי בלי כמצנות. מה שצבר עשה, זה אך ורק דווקא. מה אני אגיד? כל הכבוד לו... גיי

My Little Fairy

New member
נכון מאוד. בכניסה לכנסיות מחלקים לנשים במחשוף

מן כיסויי ניילון, וזה בסדר וכולם מכבדים. אבל אם יעשו זאת בבתי כנסת... מיד תקום זעקה כנגד כפיה דתית ושוביניזם.

איתי בל

New member
לא

אני לא חושב שיש מישהו שלא יחשוב שזה בסדר לצפות שבחורות יכנסו לבית כנסת באופן צנוע ולא כמו עינב למשל.. ואם אכנס לבית כנסת בלי כיפה סביר להניח שבאיזשהו שלב מישהו יביא לי כיפה אם לא יצא עלי... אבל הם לא בבית כנסת ולא במנזר ולא בבית ששומר שבת

My Little Fairy

New member
אתה מזכיר לי בדיחה

שניים באו לשופט. התובע שוטח את טענותיו: כבודו, הנאשם כל יום מעביר את כבשיו דרך השדות שלי והן גורמות נזקים לתבואה שלי ולנכסי. זו האדמה שלי ואסור לאף אחד לעבור עליה ללא הסכמתי. השופט: אתה צודק. הנאשם: אבל כבודו, אני חייב לקחת את הכבשים שלי לרעות ליד המעיין וזו הדרך היחידה להגיע לשם, אחרת הצאן שלי ימות ואני ארד מנכסי. השופט: אתה צודק. המנקה שבדיוק גם הייתה שם התפלאה: כבודו, לא יתכן ששניהם צודקים. השופט: את צודקת.

איתי בל

New member
את יודעת מה ההבדל?

שזה שצבר לא שם כיפה על ראשו לא הורג שום צאן ולא מוריד אף אדם מנכסיו ולא עושה נזק לתבואה של אף אחד

My Little Fairy

New member
לא הבנת את הבדיחה בכ-לל!

הרעיון הוא שלפעמים כולם צודקים, למרות שדיעותיהם מנוגדות. נכון, צבר לא חייב לשים כיפה כשהוא בבית שכל הוויתו חילונית גמורה. נכון, הקידוש הנו מעמד דתי וראוי למשתתף בו לכבד ולשים כיפה. נכון, הוא לא מאמין בכלל וכיפה לא אומר לו כלום. נכון, הוא שם כיפה עד עכשיו והסירוב שלו נראה כהתרסה ואמירה אנטי דתית. בקיצור, כל הטיעונים פה בעד ונגד נראים לי הגיוניים, והבדיחה באה במקום לומר לך - ההוא צודק, אתה צודק, וגם ההיא מלמטה צודקת.

איתי בל

New member
הבנתי לא הבנת מה אמרתי

אני יודע שכולם צודקים בטענתם ההבדל בין הבידחה לבין ארוחת הקידוש שבבדיחה כולם צודקים אבל לא כל אחד יכול לחיות בצדקתו אחד לא חי עם השני זה פרדוקס זה מנוגד צריך לבחור צדק אחד או פשרה פה צריך לבחור צדק אחד כולם צודקים וכולם יכולים לחיות בצדקתם עינב יכולה להיות דתייה כבקשתך ומצד אחד להתפלל ומצד שני לדחוף סיליקון לשדיים וצבר יכול להיות חילוני חסר כיפה ואשר יכול להיות דתי שחור וכולם יכולים לאכול בשולחן אחד וזה הסתדר רק לחברי הפורום זה מפריע אני בטוח שגם לאשר לא היה מפריע שבשולחן האח הגדול ישב מישהו בלי כיפה וזה ההבדל בין הבדיחה למציאות במציאות במקרה הזה אין פרדוקס

My Little Fairy

New member
מה הבעיה שלך בנאדם?

קבל את העובדות הבאות: עובדה 1: הבדיחה באה להעביר מסר פילוסופי שלעיתים ישנם כמה אמיתות, גם אם סותרות אחת את השניה. עובדה 2: הבדיחה אינה משל לדיירי האח הגדול או לצבר והכיפה. עובדה 3: אתה כותב יותר מידי, חושב יותר מידי, מתפלסף יותר מידי, אך מבין פחות מידי ולאט מידי. עובדה 4: בעוד כמה שניות אתה תכתוב לי תגובה יותר ארוכה ויותר מסובכת שבה תנסה להסביר שוב את מה שהסברת בתגובה הקודמת, בהנחה שאם תכתוב הרבה מאוד שטויות תיראה חכם וצודק. עובדה 5: אני לא אקרא את התגובה הזו.

איתי בל

New member
אני מצטער שהתגובות ארוכות

אבל אני מנסה להסביר לך משהו ואת לא מבינה אותי ואז אני מוצא את עצמי מסביר דבר אחד 10 פעמים מקווה שאחד יתפוס אך לשווא הבנתי את המסר גם לפני שסיפרת את הבדיחה... אך מכיוון שסיפרת את הבדיחה בעקבות מה שקרה אז הסברתי שיש הבדל בין הבדיחה שלך למה שקרה שבבדיחה שלך יש סתירה בין כמה אמיתות ופה אין... לכן הכל מצוין ואין פה מקום של חוסר כבוד ולכן חבל על הריב הזה

יNOT

New member
היה כבר אתמול מי שהתחיל שרשור עם נוסח דומה

באמת לא ראית את השרשור שלו? אז הוא לא שם כיפה, אתה מאמין בכפייה דתית?!
ושוב אותם ניסוחים בפרוטה, צבר ורנין באותה נשימה

יNOT

New member
ותראה את כל מי ש ../images/Emo163.gif למטה ממשיך להגיב לו

amazone

New member
מה אתה מתלונן?

כותב את ההודעה בשבת ומתלונן שצבר לא שם כיפה? יש יותר צדיקים שלא שמים כיפה מדתיים שכן שמים כיפה [ויש רוצחים וגנבים חובשי כיפה] ואני בכלל לא תומכת בצבר אבל מסיבות אחרות

klapim

New member
נו אז מה?

יוסי שם כיפה,אפילו עשה קידוש,אבל,יוסי מעשן סגריות בשבת בקבלנות, נב לפחות בלי כיפה

למה בושה?, צבר לא צבוע, הוא מלך בן מלך.

יותר טוב כמו קצב ששם כיפה ומשחיל כל נקבה שנקראת לו בדרך. מה הכיפה אמורה לסמל? לא לשכח, הפרידמנים הם הטובים ביותר, הזכים והנעימים. אפילו לוילה בחרו 3 מזרחיים, אחת ערביה שהיא יותר אשכנזיה מאשכנזיה, והשאר כולם אשכנזים.

למעלה