צבר היחיד שלא שם כיפה בקידוש אתמול - בושה !!!

דינה128

New member
צבר רק חצי פרידמן. החצי השני שלו מרוקאי

כבר כמה פעמים שמעתי את צבר מספר על הסבא המרוקאי שלו וסבתא מלכה והאוכל הטעים שהיא מבשלת ושהם גרים בערד. אפילו שלסבא שלו יש שפם

morPUMA

New member
לכל המגיבים, יא טמבלים

הוא יושב בשולחן קידוש, לא שפטנו אותו על זה שהוא לא שומר או לא יודעת מה. אתה יושב בשולחן קידוש, מינימום כבוד- שים כיפה. אף אחד לא אמר "איזה מגעיל צבר הוא מדליק חשמל בשבת" אל תשחקו אותה קטני דעה... טוב?

איתי בל

New member
נראה לי ששפרה אמרה את זה פעם...

אולי זה היה צבר... בכל קמרה מאוד אהבתי שכבוד זו מילה שתמיד צריכה לבוא עם הדדי כבוד הדדי הוא לא חייב לשים כיפה והוא גם אל חייב לשבת בארוחה ולא חייב כלום את מי הוא מכבד בזה שהוא שם כיפה? למי כאב הלב שהוא לא שם? מי הסתכל על זה בכלל? הוא לא רוצה לשים כיפה... לשים כיפה זה כמו לבקש ממישהו לשים תפילין או לא יודע מה אין לו צורך בכיפה ואף אחד בשולחן לא ציפה לשים ממנו כיפה סה טו

morPUMA

New member
אנחנו חיים במדינה יהודית..

יש כאלו שמקדשים כל שבת, ויש כאלו שלא. כרגע הוא נמצא במשחק, בבית בו מקדשים כל שבת. את הכבוד הוא צריך לתת למדינה שלו, לדת שלו, לדיירים ולצופים בבית. זה דווקא. בדומה לדוגמא שנתתי קודם- במידה והיית נכנס לבית נוצרי, בו במנהגים הם א', ב' ו- ג', היית עושה דווקא או שהיית זורם בשביל הכבוד? זה דווקא ולא ממש יעזור מה אחרים יגידו, צבר יודע טוב מאוד שהוא לא שם כיפה רק בשביל דווקא, ולא בגלל שהוא לא מאמין.

איתי בל

New member
אתה נמצא במדינה חילונית!

מדינה שלא שומרת שבת ומדינה שהרוב המכריע בה לא עושה קידוש מקסימום אוכל בשישי בערב וגם זה לא בטוח הוא נמאצ בבית האח הגדול...תוכנית טלוויזיה חילונית שמשדרת בשבת שאין שם בנאדם אחד שבאמת שומר שבת שאין שם בנאדם אחד שהוא דתי מקסימום אחת מסורתית עם חזה בחוץ הוא לא נמצא בכנסיה הוא לא נמצא בבית כנסת הוא נמצא בבית האח הגדול... אתה יודע הבית שהולכים בו כל היום בלי חולצה ומצלמים אותך כל הזמן ואיתי ונסה משחקים לאחד השני בשבלולים וכדומה עד עכשיו קידשו בכל שבת רק מתוך כבוד לאשר זה נקרא כבוד הדדי... כבוד לאשר זה לדאוג שבכל שבת לא משנה מה התקציב יהיה יין לקידוש ויעשו קידוש למופת זה לכבד את מי ששומר לכבד את מי שלא שומר זה לתת לו את האפשרות לבחור אם הוא רוצה לשבת בשולחן ואם לא אם לאכול כשר ואם לא ואם לשים כיפה ואם לא אם הוא נכנס לבית כנסת בלי כיפה... מבין אם הוא מתארח בבית של מישהו דתי... מבין אבל זה הבית שלו כמו של כל אחד אחר שם זהו אל בית דתי בעליל ואף אחד שם לא רוצה ולא מצפה ולא בודק אם יש לו כיפה רק לך זה מפריע ואני לא רואה שום סיבה שהוא יכבד אותך במיוחד כשאתה לא מכבד אותו הוא לא עושה דווקא אין לו למי לעשות דווקא אתה סתם מדבר בצורה פרימיטיבית

morPUMA

New member
אתה צוחק עלי?

אם אתה לא מבין על איזה כבוד אני מדברת, אז זה עצוב. אין לאן להמשיך את הדיון, מיותר. אהה... ואני בת, לא בן. דרך צלחה.

איתי בל

New member
וזה ממש מכובד

לזלזל... ולברוח מהשיחה באמת כמו נקבה אם יש פה מישהו שלא יודע לכבד זו את הבעיה של אנשים מאמינים שהם כל הזמן מתעסקים בלכבד את הדת ויש להם דת והם בטוחים שהם הכי מיוחדים בעולם כי יש להם דת ויש להם אמונה ומבחינתם העולם מתחלק לשתיים לאלא שמאמינים ואלא שלא אז החלטת שהאמונה שלך יותר חשובה ושצריך לכבד אותה ואמונה פשוטה כמו... כל בנאדם באמנותו יחיה ומי שרוצה לשים כיפה ישים ומי שלא לא... בזה את מזלזלת וממש לא מכבדת את לא בבית כנסת עכשיו ולא במנזר ולא בכנסיה את נמצאת בפורום האח הגדול ומדברת עם בנאדם ולא יזיק לך ללמוד קצת לכבד גם אותי דרך ארץ קודמת לתורה אז קודם תלמדי לכבד... ואז תהיי ראויה לכבוד ואז תתחילי לדבר על אחרים שלא מכבדים שיהיה יום טוב ושבת שלום

איתי בל

New member
מה הייתה השאלה?

הם יושבים כמנהג לאכול ביחד ביום שישי ועושים סוג של קידוש קידוש ברגע שהוא משודר בערב שבת בערוץ 20 זה כבר לא קידוש לכל דבר וצבוע להגיד שזה קידוש כשר עכשיו הם 12 אנשים הם 11 אנשים חילוניים ואחת מסורתית שעושים קידוש... זה לא שאשר הזמין אותם לבית שלו או כל דתי אחר לעשות קידוש הם נמצאים בבית האח הגדול עכשיו אם אתה רוצה לאכול בשישי עם כולם אתה חייב לשבת בקידוש זה לא שיש לצבר את האפשרות ללכת הביתה לעשות קידוש עם אמא שלו הוא חייב להיות שם זה הבית שלו כמו שזה הבית של כולם לכן הקידוש לא מחייב את כולם בשום דבר לא לשבת לאכול ולא לקדש ולא לשים כיפה גם ביום כיפור הוא אכל.. אז מה הוא עשה דווקא? לא הוא פשוט היה רעב כבוד זה לא לבשל ולא לאכול להם מול הפנים כבוד זה לא לעשות בדיוק מה שהם עושים כבוד יהיה לדאוג בתקציב שכל המצרכים לקידוש יהיו ולא להפריע ולא להתחיל לאכול בזמן שכולם מקדשים ובשולחן לחכות שכולם יתחילו לאכול אבל מכאן ועד לשים כיפה... שמים וארץ תעני לי על שאלה אחת פשוטה את מי או את מה הוא לא כיבד שם? אם הוא לא כיבד אז הוא זילזל במישהו במי הוא זילזל? בעינב? ביוסי? בשפרה? במי? בדת הוא זילזל? אסור לו לשבת לאכול עם עם האנשים שהוא גר אתים באותו בית ביום שישי בלי כיפה על הראש? שוב...כבוד צריך להיות הדדי איפה כיבדת את האמונה של צבר פה עד עכשיו הסברתי איך הוא כן כיבד את הקידוש ובכלל את השומרי מסורת בבית הסברתי איך לכבד אותו הסברתי לך את ההבדל בין להיכנס למנזר או בית כנסת או לבית של מישהו דתי ובין שבבית שהוא גר בו זה כמו שתגידי לו שבבית שלו עם המשפחה שלו אם הם אוכלים בשישי הוא חייב לשים כיפה עוד לא ענית לי במי הוא זילזל או במה ובשביל מי הוא ישים כיפה ולמה רק הוא צריך לכבד ואיפה כאן מכבדים אותו תעני על זה

morPUMA

New member
אתה לא תופס

מותר לו לאכול ביום כיפור, לאף אחד אין הזכות לומר לו מה לעשות. במידה והוא היה בוחר לא לעשות קידוש, ולא להקשיב לברכות, זה משהו אחר. אבל הוא כן יושב בקידוש (בין אם יש לו ברירה או אין לו ברירה), העובדה קיימת- הקידוש נעשה. איפה, את מי ולמה לכבד כבר אמרתי, אני לא אחזור על זה, אתה יכול לקרוא בהודעות הקודמות שלי. לשבת בקידוש בלי כיפה זה חוסר כבוד. ויותר מרגיז, שזה נובע אך ורק מ"אני עושה דווקא", כי אני בטוחה שלשים כיפה לא יעשה לו שום דבר רע.

איתי בל

New member
את לא יודעת ממה זה נובע

את לא יודעת מה עובר לצבר בראש את לא יודעת מה הוא חושב ואל תתיימרי כן דלעת גם אני לא יודע זה בכלל לא דיון לשים כיפה לא יעשה לו רע גם לא לאכול ביום כיפור לא עישה לו רע גם להניח פתילין 5 דקות לא הרג אף אחד ואם ישמור על בתוליו עד הנשואים אף בחורה לא תצא מדעתה אבל...בשביל מה? אם הייתי יוצא לאכול עם רנין גם בארוחת חג שלא נעשת בביתה לא הייתי שם כפייה... לי יצא להכיר בנאדם מבוגר שחזר בתשובה וההורים שלו עדיין חילוניים כשהוא בא אליהם בשבת הוא לא יגיד לאבא שלו לסגור את הטלוויזיה..כי זה הבית של אבא שלו ולא בית שלו והוא לא יגיד לו מה לעשות זה כבוד עוד לא אמרת פעם אחת את מי הוא מכבד את אשר שלא שם זה בטח לא מכבד אז את מי? מי בשולחן הזה רצה שישים כיפה? עינב? אשת הסיליקון? מי לא אמרת פעם אחת את דמברת כאילו הוא בבית של נחמן מאומן עושה אצלו קידוש ועירבב בשר חלב בחייך... ומה זה בין אם יש לו ברירה ובין אם לא אם אין לו ברירה... אז זו כפייה דתית... איפה הכבוד פה? ויש לו ברירה אבל מה את רוצה שיעשה? ש11 איש יאכלו ביחד בשישי והוא יחכה שעה אחריהם או יאכל בחדר לבד כי הוא לא רוצה לשים כיפה? הוא רוצה לאכול איתם..הוא אוכל איתם... זה שהם רוצים לעשות קידוש לפני הארוחה אחלה הוא מכבד את זה לא אוכל להם באמצע ולא מפריע אבל גם לא משתתף וזה נקרא כבוד... הדדי תכניסי ללקסיקון כבוד הדדי כבוד הדדי כבוד............... הדדי! כבוד הדדי! אי אפשר להגיד אחד בלי השני הבנת? כל הכבוד הדדי

xCxD

New member
שטויות

הקידוש נערך בארוחת שישי, שבו כולם ישובים ואוכלים, מן הסתם שהוא יהיה נוכח שם. הוא לא חייב להשים כיפה אם הוא לא רוצה ולא מרגיש צורך. אין פה שום קשר לחוסר כבוד, החוסר כבוד הוא הכפייה הדתית לכפות על בנאדם עם אמונות שונות להשים משהו על הראש שהוא לא מאמין בו.

jrkob

New member
הוא אמיתי לא רק עינב אמיתית!

מה רציתם שיעשה משהו שלא מדבר אליו ויהיה צבוע בגלל שיש מצלמות?

xCxD

New member
אז..?

זכותו המלאה. הוא בנאדם לא מאמין וזאת זכותו המלאה. מה בושה בזה? הוא הכריח מישהו לא להשים כיפה גם כן? אם הוא היה עושה זאת אז אולי יכולת להגיד משהו על חוסר כבוד, אבל כל עוד הוא לא שם על גופו שלו ולא מסית אחרים זה זכותו המלאה. וזה הולך לשני הצדדים, גם מי שכן שם כיפה צריך להשים רק על עצמו ולא להסית אחרים, ולכן זכותו המלאה של צבר. די לכפיה הדתית. אנחנו לא חיים במדינה דתית, אלא במדינה דמוקרטית. וישראל היא מדינה יהודית בלאום שלה, לא בדת(בהקשר למה שכתבת בתגובה מתחת).

innervision

New member
למה בושה?

אם לצורך הענין 7 חברים חילוניים שלא שומרים שבת + אחד דתי שכן שומר שבת, יושבים בשבת בגינה ועושים על האש. רק הדתי יושב בצד ומסרב לעזור. כשמציעים לו חתיכה מהסטייק שכרגע יצא מהאש הוא לא מסכים בטענה שזה אוכל שבושל בשבת. האמן לי שכל 7 החברים היו מבינים, מכבדים ולא מציעים שוב. אז די לבלבל את המח.. ודי לכפיה הדתית

דלשון

New member
צבר ושפרה מומחים בלעשות דווקא

בגלל זה הם שונאים אף אחד לא סובל אותם חוץ מלקקנים צבועים ויפי נפש.

גם אשר הבין בסוף ,שזו תוכנית שאין הגיון לעשות

דווקא.בבסיסו של המשחק הוא לא להרגיז אחרים,אתה מרגיז מישהוא הוא מעמיד אותך להדחה. אני נותן את הקרדיט לאינטיליגנציה של צבר ושיפרה.שהם מבינים את כלל הבסיס הזה.

למעלה