צבירת עיצוב מותנה באקסל

N u k

New member
צבירת עיצוב מותנה באקסל

שלום, יש לי טור שכולו רשימות נפתחו (validation של האקסל), ואני רוצה לספור כמה מהרשימות הללו (תאים) כרגע בתשובה נכונה, ולהכניס את המספר לתוך תא (כמו סכום מספרים, בעצם, אבל זה רק צובר, כמו flag כלשהו), איך אפשר לעשות זאת? הסבר והבהרה: כרגע זה נעשה ידנית (וזה מה שאני רוצה להיפטר ממנו): יש עיצוב מותנה זוהר לתשובה הנכונה בכל תא בנפרד- כי לכל תא התשובה היא אחרת!!! אי אפשר לספור את כל ה"בחר", כי בתאים מסויימים זו שגיאה, ובאחרים- באמת התשובה הנכונה. אם יצרתי עיצבו מותנה, ואני רוצה לספור את מספר התאים שהודגשו, האם יש דרך לעשות זאת באופן פשוט ללא איפים מסובכים? האם יש באקסל עצמו אופציה לצבירה כזו? האם כדאילוותר על עיצוב מותנה, ולנסות משהו אחר?

lilly111

New member
אפשר להשתמש באותו תנאי

ששמת בעיצוב המותנה בתוך פונקצית COUNTIF - אם זה תנאי פשוט

N u k

New member
ואיך עושים את זה?

אני אחפש מייד במסד נתונים של מיקרוסופט, אך אם יש לך תשובה בשלוף...

N u k

New member
אם זה היה כל כך פשוט, לא הייתה שאלה

התנאי אינו עקבי, זו כל הבעיה. כלומר: באותו הטור, זה שיש בו תיבות רשימה, יכול להיות תא אחד שבו התשובה הנכונה היא "בחר", ובזה שאחריו התשובה "לא בחר" תהיה התשובה הנכונה... זה כל העניין!!! לכן נזקקתי לעיצוב מותנה, כדי לפחות לראות בבירור מה יצא נכון ומה לא- ולספור ידנית... ולגבי countif: לא הצלחתי למצוא שם התייחסות לעיצוב, פרט לפורמט של סוג הנתון (אחוזים, מס אחרי הנקודה וכו). העיצוב שלי יאנו משנה את הנתון- כי אי אפשר, אני חייבת לשמור אותו ככתוב:), אלא משנה את הצבע שלו, או משהו בסגנון. לא ניתן לצצרף את דוגמת הטור, משום מה...

lilly111

New member
לצערי לא ניתן לספור עיצוב מותנה

בעזרת COUNTIF. אולי אפשר בעזרת קוד VBA. אפשרות אחרת: להוסיף עמודה ובה הפונקציה IF שכותבת "נכון" או "לא נכון" בדיוק כפי שמוגדר התנאי בעיצוב מותנה של אותו תא. ואז ניתן לספור את מספר ה"נכון"'ים עם COUNTIF

לפי דעתי רק במאקרו

אפשרות אחרת היא להשתמש באחד הלחצנים מתוך סרגל טפסים ולקשר את ערכו לתא מסוים. ברשימה נפרדת רשום מהו הערך הנכון לכל שאלה, והשווה בין התאים המקושרים לבין הרשימה.

N u k

New member
כל כך רציתי להימנע מזה...

לספור ולצבור ולמצוא אחרת, להשתמש העמודה נוספת... אבל בסדר, אם אין ברירה...

למעלה