צבא ארצות הברית בתוך הברית

צבא ארצות הברית בתוך הברית

שלום. עד כמה שאני יודע, אסור לצבא ארצות הברית לפעול בתוך ארצות הברית (כמו גם אסור ל CII לפעול בתור ארצות הברית, רק ל FBI ולמשטרה מותר). שמעתי שמתישהוא בעת ממשל קארטר היתה שביתה של פקחי תעופה אזרחית והוא הכניס צבא למגדלי הפיקוח. שאלתי היא - האם האמירה שלי נכונה (שאסור לצבא ארה"ב לפעול בתוך ארה"ב) ומה בדיוק קארטר (או הנשיא שהיה בזמן השביתה) עשה תודה

masorti

New member
המשמר הלאומי פועל בתוך ארה"ב...

אני לא מכיר את ההגדרות השלישותיות בארה"ב, אבל הניחוש שלי הוא שהמשמר הלאומי הוא חלק מהצבא (משהו כמו פיקוד העורף אצלנו).

המשמר הלאומי ומשמר החופים

הם כנראה חלק מהכוחות הצבאיים של ארצות הברית. האתר הרשמי של צבא ארה"ב מגייס למשמר הלאומי ומסביר שהוא פועל בתוך המדינות בארה"ב כאשר יש מצב חרום לאומי. משמר החופים מופיע במפורש בתוך החוק הצבאי. זה הציטוט הרשמי על המשמר הלאומי: "At the state level, the governors reserve the ability, under the Constitution of the United States, to call up members of the National Guard in time of domestic emergencies or need. נעשה שימוש בסמכות הזאת למשל במהומות בלוס אנגלס.
מעייני

לדעתי יש פיסקה מפורשת הפוכה

בנוסף למשמר האזרחי שהזכיר מסורתי נהוג להשתמש הרבה במשמר החופים האמריקאי לפעילות נגד פשיעה. ראיתי סעיף מיוחד שמאפשר לצבא פעולות נגד סמים גם בתוך ארה"ב. אחרי הסמכות לטיפולים מיוחדים של הצבא בתוך ארה"ב יש פסקה מפורשת שמסבירה שהפעולות שמותרות לצבא ארה"ב לא גורמות לכך שפעולות אחרות אסורות. "Nothing in this chapter shall be construed to limit the authority of the executive branch in the use of military personnel or equipment for civilian law enforcement purposes beyond that provided by law before December 1, 1981. ממשל אזרחי לא נוהג לערב צבא בסכסוכים בתוך המדינה. במקרים קיצוניים כמו מהומות שהשתוללו במשך ימים כאשר שרפו אזורים שלמים וכאשר נהרגו אזרחים, הכניסו את הצבא.
מעייני

הבהרה

בשאלתי אני מתייחס רק לצבא ארה"ב הסדיר זאת אומרת לא המשמר הלאומי, משמר החופים או כל מיני מליציות, רק הצבא הרשמי. אני מתאר לעצמי שיש סמכות בחוק להשתמש בצבא בעיתות חירום, אני רק שואל האם זה נעשה אי פעם ואם כן, מה קרה שם. תודה

לא ידוע לי מתי השתמשו בצבא עצמו

ולא במשמר הלאומי או במשמר החופים. יתכן שהיה שימוש כזה ואני לא יודעת עליו.

למעלה