פתיחת תיק הוצל"פ עקב חוב במיון

milkoosh

New member
פתיחת תיק הוצל"פ עקב חוב במיון

לפני שנה בדיוק בתאריך 7/5/13 עליתי למיון בבי"ח זיו בצפת באמצע הלילה כשברשותי התחייבות טלפונית של מוקד אחיות מהמוקד.
במכתב השחרור מהמיון נכתב שאם יש החמרה או שינוי כלשהו תוך 48 שעות יש לחזור למיון. אף אחד לא כותב שיש להצטייד בטופס התחייבות נוסף.
פחות מ-24 שעות אחרי ששוחררתי ב- 8/5/13 עליתי שוב למיון עם דימום נוסף ו- ללא התחייבות כי לא שיערתי שאני צריכה. הבנת הנקרא בסיסית.
בהמשך קיבלתי לתדהמתי חיוב של 750 ש"ח מבי"ח על ביקור במיון ללא התחייבות.
האחות במרפאת הקיבוץ בו אני מתגוררת ניסתה להסדיר אתה העניין מול ביה"ח וכעסה על ההטעיה והם הסכימו להוריד את החוב ל- 194 ש"ח כמדומני, סכום התחייבות מקופ"ח על ביקור במיון רטרואקטיבית. שילמתי ושכחתי מזה.
בדיוק השבוע שנה אחרי המקרה אני מקבלת בדואר מכתב מהוצל"פ על אותו החוב בדיוק רק שהוא גדל כמעט ל- 1000 ש"ח! לא קיבלתי שום התראות בדואר רשום עד לרגע זה למרות שהם טוענים ששלחו שלוש התרעות. (טוב אולי זו אשמתי שאני גרה בקיבוץ. יש איש דואר פנימי שחותם על רשום).
אחרי ברור ארוך מסתבר שהיתה טעות של הפקיד בסניף קופ"ח בחצור הגלילית (שהיא המרפאה אליה אנו משוייכים) והם הודו בטעות שהם שילמו לי בזמנו התחייבות על אותו היום (7/5) שבכלל עליתי עם התחייבות מהקופה ולא על יום שאחריו (8/5) שהייתי צריכה אותה. וככה שכב לו החוב וחיכה שמישהו ישלם אותו (אני) עד השבוע.
עכשיו אחרי ויכוחים נוספים של האחות במרפאת היישוב שבאמת מאוד רוצה לעזור לי הפקידה בביה"ח הראתה נכונות למחוק את החוב אבל לא מוותרים על 200 ש"ח פתיחת תיק בהוצאה לפועל!
אז אני לא קטנונית באמת רוב החוב נמחק אבל למה אני צריכה לשלם פתיחת תיק הוצל"פ על משהו שלא באשמתי??!!!! על טעות של פקיד בקופ"ח. כי באמת שאני הייתי בסדר ואני אף פעם לא גוררת חובות, ישר משלמת!
לא יתכן שאזרח תמים שדאג לשלם והיה בטוח שהכל הוסדר יגלה פתאום שנפתח לו תיק בהוצל"פ בגלל טעות של עובד קופ"ח כללית, בגלל שבי"ח לא עשה כלום למרות שקיבל שתי התחייבויות לאותו תאריך.
מה עושים עכשיו?

פרטים לא ברורים

את אומרת ששילמת ושכחת מזה? אז למה תבעו אותך? באופן עקרוני השאלה מי החייב על פי החוק מול בית החולים-את או הקופה? אם זאת את והקופה גרמה לך נזק, אין מניעה שתדרשי מהם פיצוי.

milkoosh

New member
עוד פרטים

קופ"ח שלמה עבורי. רק שפקיד של הקופה עשה טעות ושילם התחייבות לתאריך הלא נכון. (כיוון שעליתי יום אחרי יום כנראה התבלבלו).
בי"ח לא קיבל את ההתחייבות לתאריך המבוקש ואני לא ידעתי מכל העניין (למרות שהם טענו ששלחו תזכורות בדואר רשום אותן לא קיבלתי) וכך אחרי שנה נפתח לי תיק הוצאה לפועל כיוון שהחוב לא טופל ובגלל טעות של פקיד בקופה.

התנגדות לבקשת ביצוע על סכום קצוב

על פי מה שאת מתארת את יכולה להגיש התנגדות על מלוא סכום התובענה ולצרף לה את כל האסמכתאות מקופת החולים והתשלומים שביצעת. במידה וחלף מועד ה-30 יום מקבלת האזהרה תצטרכי גם להגיש בקשה להארכת מועד ובקשה לעיכוב הליכים.
לעניין המסירות הרי שבקיבוץ מסירה כדין היא לא בהכרח למכותב. ומספיק למסור לידי חבר הועד או המזכיר של הישוב

יש לקחת בחשבון שזה יצריך ממך זמן רב ומשאבים כספיים.

לעניין הצעתם לסגור העניין ב-200 ₪ אגרת פתיחת תיק הרי שתצטרכי לשקול את עניין הצדק וההוכחות שש לך אל מול העניין הכלכלי והזמן שידרש ממך. במידה ותחליטי להענות להצעתם הרי שתדאגי לקבל זאת בכתב בה הם מתחייבים לבטל את החוב, לסגור את תיק ההוצל"פ ולבטל את כל ההליכים.

למעלה