פתיחת חשבון בנק אמריקאי. פרטי או חברה?

Yehuda00

New member
פתיחת חשבון בנק אמריקאי. פרטי או חברה?

היי חברים, פתחתי לאחרונה חברה בארצות הברית עבור האתר והחנות באיביי שאני מנהל וכעת הגיע הזמן לפתוח חשבון בנק אך אני מסתפק איזה סוג הוא אמור להיות, חשבון פרטי על שמי יעזור לי בהעברת כספים מפייפל וMONEYBOOKERS ללא עמלה. וגם החשבון עצמו ללא עמלה חודשית לפי מה שהבנתי. חשבון על שם החברה יעזור בקבלת כספים מלקוחות בצורה רשמית יותר אך כנראה כרוך בעמלות נוספות +דוחות שנתיים (או שזה קיים גם בחשבון פרטי?). נקודה חשובה בכל הנושא, אני מעוניין להתחיל לקבל כספים באמצעות גוגל צקאאוט הדורש חשבון בנק בארה"ב או בריטניה, השאלה היא האם לסוג החשבון (פרטי או חברה) ישנן השלכות ברישום לשירות של גוגל. מה הייתם ממליצים? אולי יש פרטים נוספים שאני לא יודע? אשמח לכל שביב מידע בנידון, יהודה.

ozitex

New member
חברה- טעות

חברה בארה"ב אמורה לעבור תהליך רישום לא פשוט ויקר. לצורך הפעלת חשבון איביי או אמאזון אין צורך בחברה! כמו כן, חשבון בנק של חברה כרוך בעלויות שונות מאשר חשבון משק בית פשוט שהוא ברוב המקרים נטול עמלות לחלוטין או בעל עמלות מינימליות. על מנת לפתוח חשבון בנק עבור חברה לא אמריקאית יש צורך בקבלת מספר רשום מיוחד עבור החברה, אחרת לא תוכל לפתוח חשבון בנק. הדבר הפשוט ביותר שכדאי לעשות הוא לפתוח חשבון בנק פרטי, אין צורך במספרי רישום כלשהם התהליך קצר ומיידי במקום. כמו כן, חברה לא אמריקאית אמורה לחתום על טופס WBEN-8 שהוא טופס הצהרה על אי חבות מס לרשויות המס האמריקאיות וזה מתאפשר רק בצירוף המספר הרשום. עבור ישות פרטית החתימה על טופס זה פשוטה ומיידית ללא צורך בהליך מיוחד. על מה שכרוך בחבות מס של חברה זרה הרשומה בארה"ב, אין זה המקום להרחיב.

Yehuda00

New member
תראה,

בוקר טוב,

אני מתפעל גם אתר מכירות ומפעם לפעם לקוחות רציניים מארה"ב דורשים לשלם רק בהעברה בנקאית וחשבון רשמי על שם האתר יראה על רצינות כחברה אני חושב, יכול להיות?
יש לי כבר מספר EIN אם זה מה שהתכוונת.

אשמח לשמוע מה דעתך.
תודה ויום טוב.

ozitex

New member
ת

כן, מספר EIN לזה התכוונתי.

בלי קשר לאתר מכירות זה או אחר, אין זה חשוב היכן האתר רשום או מופעל, האינטרנט הוא סייבר ספייס כשמו כן הוא ולכן ההתייחסות לעסק הז מבחינת מיסוי צריכה להקל על בעל העסק ככל הניתן, בניגוד לעסק פיזי שם אין לבעליו ברירה אלא לפעול תחת חוקי המקום.

ולכן, אם למשל הייתי מפעיל אתרי אינטרנט שונים הייתי למשל בוחן הקמת חברת אוף שור מה שקרוי, בגיברלטר או קפריסין, שם הייתי נהנה מתנאי מיסוי קלים הרבה יותר מאשר אלו הנהוגים בישראל או בארה"ב.

רצינות חברה אינו משתקף בחשבון הבנק שלה, הוא יכול להיות ממוקם בכל מקום בעולם.

מאחר ואתה רשום עם מספר EIN ופועל בתחומי ארה"ב, אתה כפוף לחוקי מיסוי גם אמריקאים וגם ישראלים תחת אמנת המס בין שתי המדינות, מה שיקשה עליך את המצב מבחינה מיסויית שלא לדבר על ניהול הנהח"ש מקומי אמריקאי או ישראלי שיעלה לך בכסף לא מועט.

ולכן, אני עדיין מחזיק בדעה שאין צורך בהקמת חברה בארה"ב ולא בקבלת מספר EIN אמריקאי למטרת ניהול מכירות דרך האינטרנט.

זה פשוט כאב ראש ניהולי ופיננסי מיותר.

למעלה