פתיחה בקבלה...

alonpaz

New member
פתיחה בקבלה...

יש ברדיו אדם נתנאל שמו ברדיו 91 FM בצהריים שמפרש לאנשים ע"פ הקבלה. הוא שואל את הקבלה ומקבל תושבות. האם זה מותר לו? הוא מוסמך? לא יכול להגרם לי נזק אם אעזר בו? איך אוכל לדעת מי פותח בקבלה והוא עושה זאת כמוסמך ומבין ולא חאפר שיגרום לי או לאחר נזק. מה אומרת התורה על פתיחת הקבלה והעזרה בה? האם צריך כח ויחודיות בעיסוק הזה? זה מותר?

מי כן ומי לא

שלום לך, מה זאת אומרת "שואל את הקבלה"? ממי הוא מקבל תשובות? האם הוא מוסמך - אני לא יודעת. אני לא יודעת מה זה לפתוח בקבלה אני יודעת מה זה ללמוד, ומשם אפשר להתקדם ולהגיע למטרת חיינו. כל שימוש אחר בקבלה למטרות רווח כאלה או אחרות לא נשמע לי אמין במיוחד אבל אין לי ידע בנושא. מה שצריך בשביל הלימוד (מה שאת קורת לו עיסוק) זה רק רצון ללמוד ולגלות מה אנחנו עושים בעולם הזה ומה מטרת קיומינו-ובשביל רצון לא צריך הסמכה בכלל. שיהי לילה טוב ותודה על השאלה הסגולה

kuponkup

New member
אין דבר כזה לפתוח בקבלה כמו שציינת

כל הפותחים בקבלה אינם יודעים דבר וחצי דבר על קבלה ואמנם אצל מקובלים גדולים במסגרת החלק של סודות המימד המעשי הנסתר שהוא יחסית קטן בקבלה יש מקרים חריגים של שימוש ב"פתיחה " אבל ממש לא כמו השרלטנים שהם פטריות לאחר הגשם כאופנה אבל תמיד יהיו פתיים ובורי ונואשים שיאמינו לכל קשקשן מעבר לזה באנשים נואשים וחסרי תקווה ואמונה פנימית קל לשלוט ולעשות בהם מנפולציות וכנגד הצורך האננננושי בתשומת לב ויחס חם מינמלי אין שום אדם שיכול לבקר על כן זה מה שרוצים זה מה שמקבלים רחמים רבים

למעלה