פרשת זאת הברכה

פרשת זאת הברכה

פרשת זאת הברכה " זאת הברכה אשר ברך משה איש האלהים את בני ישראל לפני מותו." סוף כל סוף הגענו לפרשה האחרונה כדי שנוכל לחדש ימינו כקדם ולהתחיל מבראשית. זה מזכיר לי: כאשר אנחנו, אשתי ואני, קמים לצאת מאיזו מסיבה , זה לוקח עוד חצי שעה להיפרד מכולם. לברך את כולם בלי להחסיר חלילה מישהו מהדודים והדודות והקרובים והקרובות. הברכה חייבת לכלול את כל בני המשפחה שלהם ולפרט את כל האיחולים, בריאות, הצלחה וכה.. לפרטי פרטים. גם כאן זאת הברכה כשמה כן היא. כולה איחולים לכולם ביחד ולכל אחד בנפרד. " וזאת ליהודה ויאמר שמע השם קול יהודה ואל-עמו תביאנו ידו רב לו ועזר.." ברכה מיוחדת לכל שבט וגם לכלל ישראל. " אשרך ישראל מי כמוך.." משה סיים את תפקידו והלך לעולמו. " וימת שם משה עבד-השם בארץ מואב על פי השם.." " ולא ידע איש את-קבורתו עד היום הזה.." לכן אנחנו אומרים קדיש בעשרה לטבת עבורו ועבור כל אלה שמקום קבורתם לא נודע. אין סוף בלי התחלה. " ויהושע בין-נון מלא רוח חכמה, כי סמך משה את ידיו עליו.." חג שמחת תורה שמח.

נעמה53

New member
שוב ברכות לכולם. יצחק, אתה מזכיר לי

אימרה שנהגנו לכתוב זה לזה בילדות, שגם לאכול הרבה מדי דבש לא טוב. אמנם תמיד טוב לברך, אבל יש כנראה גבול ומידה לכל דבר. נפלא לקרוא את התקצירים שאתה כותב על פרשות השבוע, ועוד. אם אני לא מגיעה לספרים עצמם, כך יש לי לפחות אפשרות להיזכר בכמה high lights. אז היום עדיין---ברכות לכולם. נעמה53

לייקה 2

New member
שבת שלום וחג שמח לכולם

יצחק נהנתי שוב אחרי זמן רב לקרוא את פרשת השבוע שלך , מאז סגירת הפורום של סבים וסבתות נעדרתי ועכשיו חזרתי .

עמליה3

New member
שבת שלום וחג שמחת תורה שמח

תודה לכותבים ולאריקה על המצגות. אתמול הייתי במופע של עידן רייכל. אני מאד אוהבת שירה תנועה ומחול. נהניתי מהמופע אך רמת הווליום היתה נוראה. מדוע חייבים להרים את הטונים (במערכת ההגברה)?=אי אפשר לשמוע את המילים והמוסיקה המצוינת הולכת לאיבוד. למופע הלכתי עם בנותי הצעירות וגם להן הפריע הרעש הנורא כך שזה לא ענין של הגיל והתרגיל. לאחרונה דובר על חקיקה למניעת רעש ואני מחכה שתצא לפועל. ראשית חינוך של הילדים עם צילצולי בית הספר במנגינות ובטונים בלתי נסבלים.(לא כמו צילצול פעמון שהיה בזמנינו). בקיצור שיהיה לנו חג שמח ונעים.

שי1951

Member
חג שמח ושבת שלום לחברי ה../images/Emo82.gif

חג שמח ושבת שלום לכולם לכל חברי הפורום
לאדזה ל 45 שנות נשואים
ליצחק לעמליה לציפי ולכל מי שכתב
לכל השאר שלא ציינתי את שמם. שישו ושמחו בשמחת תורה
שישו ושמחו-ששי קשת

אדזה

New member
שי

חן חן על הברכות.חג שמח ושנזכה לחגוג כל אחד בתורו את כל הארועים המשמחים .

עמליה3

New member
שבת שלום

השרשורים התבלבלו כך שאני לא מוצאת את המקום . אז תודה לשי וקבלו מצגת מהנופים היפים של המזרח הרחוק.

yaely2

New member
מנהל
ליצחק ../images/Emo45.gif יישר כוח. מעיזה לכתוב גם

שלום חברים חג שמח.
גבאי בית הכנסת
מבקש לא לנגוס מן התפוח שבקצה הדגל, כי התפוחים שמתחת לכסוי האדום חמוצים מאוד וסופם שיורקים אותם על הרצפה. תודה לאריקה
על המספר הרב של המצגות, הן נפלאות בפרט מצאו חן בעיני השירים של יצחק ש לדעתי גם שירים יפים וגם אדם אינטליגנטי ומוכשר. לכל אלה שנכנסו והעשירו את הפורום
, היום היה יום הושענה רבה, כך נקרא היום האחרון של חג הסוכות, היום פרקו את הסוכה ומעכשיו לא יושבים בה יותר. מדוע קוראים ליום "הושענה רבה"? כי היום התפללו ואמרו הרבה פעמים "הושע נא, הושע נא והושע נא אז זה הפך ל"הושענה רבה" (הרבה). היום גם היה הצ'אנס האחרון לחזור מהחטאים ולשנות את גזר הדין, עד היום היינו מברכים גמר חתימה טובה, מהיום אין כבר כול אפשרות לשנות את גזר הדין שנכתב בראש השנה ונחתם ביום כיפור והיה צפוי לשינוי עד הושענה רבה. ועכשיו לחיים רגילים בתקווה שנהיה ילדים טובים.
עד שכתבתי ירד עלינו החג שהוא בעצם שני חגים יחד, א. חג שמיני עצרת מן התורה במדבר פרק כט לה) בַּיּוֹם הַשְּׁמִינִי עֲצֶרֶת תִּהְיֶה לָכֶם כָּל מְלֶאכֶת עֲבֹדָה לֹא תַעֲשׂוּ זהו חג מנוחה לאחר הטירחה בסוכה. אין לו שום דבר עם ריקודים בבית הכנסת. ב. מאחר שבאותו זמן מסיימים לקרוא את התורה, החליטו לצרף את הריקודים והשמחה על סיום קריאת התורה עם החג לשמיני עצרת. זה מה שנקרא להרוג שתי צפורים במכה אחת
(בחו"ל הם חילקו את זה חג ראשון רק חג שמיני עצרת ובחג השני רק שמחת תורה). גם עם השמחה והריקודים נבקש בריאות בריאות בריאות ומחר נרקוד במועדון כפי שסיכמנו.

הודה 77

New member
השרשור

נכון ,המילה מיושנת ובכל זאת שרשור היא תולעת מגעילה שמסתובבת לה בבטן.אימי תמיד הזהירה ,שהכלב האהוב שלי לא ילקק אותי ,מפחד השרשור .עצם המילה גם במשמעות העכשווית של עכבר, מעוררת בי חלחלה .לכן אני מציעה לכתוב בכתיב מלא -שירשור ודי. מחר אסע , אם יסתדר,לאבו גוש. שם יש הופעות מוסיקליות פעמיים בשנה ,וזאת חוויה נהדרת.קודם כל יש קונצרטים בתוך כנסיה שיש בה אקוסטיקה טובה מאוד. מלבד זאת מתקימים בעת ובעונה אחת בחמישה מוקדים בגן היפהפה של הכנסיה מופעים של מוסיקה קאמרית,מקהלות וקבוצות זמר ממקומות שונים בארץ,שירת מקהלה אמנותית של הקהל, וגולת הכותרת אריות ודואטים מתוך אופרות ידועות ,שמושרים על ידי זמרים מוכשרים ביותר .אני תמיד רוצה להיות בכל המקומות כדי לא להפסיד ,ותמיד יש לי הרגשה של עוד. אי אפשר להתעלם מן הנוף הנשגב של הרי ירושלים ,רק ההתבוננות בו היא התעלות של מדיטציה .וכן-הקהל ,קהל רב של ארץ ישראל היפה באמת.לא צועקים, ולא נדחפים,המוסיקה והאויר הצח עושים נפלאות.וכן, קיימות גם המסעדות הידועות למרגלות ההר.מי שלא היה שם אף פעם- מחמיץ .זה לא זול,אבל שווה בהחלט. ובענין אחר: הרעיונות שמועלים כאן הם יפים ביותר. אבל צריך מי שיבצע אותם.אני חוזרת על הצעתי לטייל בארץ לעיתים תכופות אבל לא במכוניות פרטיות אלא במיניבוס.כך אפשר לשתות קפה ולאכול סלט מטמטם במרפסת הנהדרת של מלון פנורמה בחיפה. אבל ,זכורני שבזמנו קנינו פרחים ללויה של אחד מחברינו, חברים שהתחייבו התחמקו מהתשלום בתירוצים שונים. כל שכן כאלו שלא היו בלוויה.מצב לא נעים .איך לפתור בעיה זו? ועוד: אני מפנטזת לנסוע עם הקומונרים הנחמדים לחו"ל,בטיול חצי מאורגן-כולנו יחד ואפשרות לבילוי חפשי.אנחנו ברובנו פנסיונרים,ועיתותנו בידנו.זה הזמן הטוב ביותר לטייל.(החיים האמיתיים מתחילים בגיל שישים.) ביי.ועוד -המצגות 10

ועוד תעוזה קטנטנה אחרי יעלי,

לפני שאני יוצאת לי לצעדת הבוקר שלי, בערב הושענה רבה(פעם) התימנים מתפללים כל הלילה בבית הכנסת כמו בערב שבועות והתימנים קוראים לערב הזה לילת אל חיתום כלומר לילה של חתימות,

עמליה3

New member
חג שמח

אני בצעדתי והדתיים כבר משכימים לבית הכנסת, כל אחד ושמחתו. היום מוזמנת לאחותי לארוחת צהריים. ומה יהיה עם המשקל? נשתדל רק לטעום מהמטעמים שהיא מכינה. מביאה לפניכם מצגת הודו

אדזה

New member
ליעלי

עד רגע זה לא ראיתי את החרוזים המקסימים + האייקונים הנהדרים.תודה לך על הברכות.כנראה שבתפוז החליטו להוריד את הודעתך לתאריכים של ה-13 לחודש ועד לשם כבר לא בדקתי את הכתוב.אז שוב תודה משני החיילים לשעבר .ותודה לציפי שלנו שבזכותה בדקתי גם את ההודעות המאוחרות וכך מצאתי גם את ברכותייך.תודה לך, שיהיה לכולנו שבוע טוב וכמו שכבר כתבתי שניפגש אך ורק בשמחות. אפשר ללחוץ על התמונה המצורפת.

למעלה