פרק ראשון מתוך סיפורי האישי,

אופה3

New member
פרק ראשון מתוך סיפורי האישי,

מה דעתכם להמשיך או לא?, יש לי את זה או לא? מה צריך לשנות, הערות והארות תתקבלנה בברכה, במיוחד ממך קסנדרה אני זוכרת את הימים שנפגשנו בהם לראשונה, האם אתה זוכר, איך העפנו אחד לשני מילה, כל הימים האלה שעברנו יחד, כל השנים האלה שחלפו ועברו, איך התבגרנו, איך התגברנו גם על כל המכשולים שעמדו ביננו כל השנים, כבר שבע שנים אנו יחד, ועברנו כל כך הרבה דברים, גם שמחים וגם עצובים, התגברנו על כל המכשולים, ניצחנו את כל המאבקים, נשברנו וקמנו, אספנו אחד לשני את הרסיסים, איך חלפו עברו הימים, ולפתע אני קולטת פתאום שאנו כבר נשואים. ההתחלה היתה כמו כל ההתחלות, מלאת התרגשות, מלאת מחמאות, מלאת אהבה, התאהבות ממבט ראשון, איך שראיתי אותך ידעתי שאני רוצה שתהיה שלי, לא רציתי לחשוב על משהו אחר, מאותו היום שפגשתי בך לראשונה, ידעתי, שאותי ארצה שתישא לאישה, נשבעתי ,בגופי ובדמי עליך להגן, ולשמור עליך מכל הרוע והאכזריות שבעולם, רציתי שתדע שמעכשיו יש לך על מי להישען, ושאני אהיה לך חומת מגן, מהרגע שעיננו נפגשו, ידעתי שאותך אוהב בלב שלם, בלי חרטות ובלי שום חששות, מאותו הרגע שהתנשקנו לראשונה, ואחזת בידי, ידעתי שעליך אוכל לסמוך, ועליך אוכל להשען גם ביום וגם בליל, גם בעת צרה וגם בעת רגיעה, כמו שאני לך חומת מגן, אתה לי קיר מבטון, שעליו אוכל להשען. מאותו היום שבו נפגשנו, הרגשתי בעננים, הייתי כל כך מאושרת, אף פעם לא הייתי מאושרת ככה בחיים כל כך טוב היה לי איתך, כל הימים והלילות כל הזכרונות, כל השירים שכתבתי למענך, כל המכתבים ששלחתי לך, הכל בא מתוך הלב, כמו הדף הזה , וכמו כל הדפים שאחרי, אתה מקור השראתי לסיפורים, אתה מקור כל המזמורים, אתה הוא האיש שעליו אני כותבת סיפורים ושירים, כל החוויות, כל הרגשות שחשתי במהלך חיינו יחד, כל הכאבים, כל השמחות, כל העצב, וכל הדמעות, נגרמו רק בגללך, כל הדברים הטובים שקרו לי בחיים, קרו מהיום שהכרתי אותך, אתה לי אח, חבר, ידיד, בעל, אב, שכן, משפחה, הכל, אפילו תינוק.אתה כל עולמי, אתה הוא מאור חיי, ועצם רצוני לחיות הוא בגללך, כשהכרתי אותך הייתי כה בודדה, כה שבויה בעלטה, לא האמנתי באהבה, לא האמנתי בחיים, כל מה שהיה לי בחיים לקחו לי, וכל חברי נטשו, כמו עכברים ברחו מספינה שטבעה. כשהכרתיך הייתי יתומה, יתומה מאב ומאם, יתומה ממשפחה, הייתי כל כך גלמודה ומסכנה, אך אף פעם בחיי לא נתתי לעברי הרודף אחרי לשבור אותי, תמיד שאפתי קדימה, ללמוד כמה שיותר, ולהתקדם בחיים, להצליח, להראות להם שאני מוצלחת, ומוכשרת ולא כמו שהם חושבים, ואתה יודע במי מדובר. אך מהיום שהכרתי אותך, כאילו נהיו בי עוד כוחות, כאילו קיבלתי אנרגיות חיוביות, והיה לי עוד כוח להמשיך את המלחמות, נגד העולם האכזר והמר שלנו, העולם, שבולע את החלשים, ורק החזקים בו שורדים, בעולם שבו אם לא תילחם על מנת להצליח, אתה תיפול עמוק לתהום שממנה אין דרך חזרה, בעולם שבו החזקים שורדים, כשהם רומסים מתחתיהם את כל החלשים, ידעתי לעמוד על שלי, עוד בילדותי, הייתי חזקה, נחושה ואמיצה, לא היה דבר אשר ישבור אותי בעולם, אך אולי תוכל להסביר לי מדוע שהכרתיך נשבר ליבי לרסיסים, כי חשבתי שאולי לא תרצה אותי, משום מה אתה היחיד שחשבתי שלא אוכל להשיג בחיים, אך בסוף עשיתי זאת, והנה אנו יחד לעולמים.

אהבה

חזק. אז יש עוד אהבה בעולם... כמה טוב לך שמצאת אותו.... לגבי הסיפור, יש לי שתי הערות. את חוזרת פעמיים על "רק החזקים שורדים" (עם שינוי). כשקראתי את זה, זה צרם. אולי אפשר לוותר על "שורדים" בפעם השניה. דבר שני זו השאלה, שאולי אפשר לוותר גם עליה - "אולי תוכל להסביר לי מדוע". יכול להיות שלא תרצי לשנות דבר, הקטע מלא רגש ויפה כמו שהוא.

אופה3

New member
דרור תודה על תגובתך אבל לא הייתי

מוותרת על רק החזקים שורדים כי בחיי למדתי שזה נכון, מי שחזק שורד ומי שלא אז לא, אני אקרא את זה שוב, ואולי באמת אשנה את זה אולי תסביר לי מדוע, לא סתם כתבתי את זה , כי כנראה אני עדיין מחפשת את התשובה לזה תודה על התגובה

מה זאת אהבה

אהבה זו חולשה. ולי יש מספיק חולשות. אהבה זה להעיז. אני מפחד. למרות שאני כאילו לא לבד. אהבה זה לבכות. שנים שלא בכיתי. אני לא יודע מה זאת אהבה. רציתי לפרסם בנפרד, אבל אני לא בטוח שזה "ראוי"... למרות שאני מנסה לפרסם גם דברים שאני חושב שהם לא, ולראות מה אחרים חושבים... מה את חושבת?

רינת4

New member
למה לא "ראוי"?

ראוי מאוד לדעתי. אני בטוחה שהרבה מרגישים כמוך, ורגש זה תמיד דבר ראוי.

...

זו צורת התגוננות כזו, לפעמים. תודה

קסנדרה*

New member
אופה 3 - תגובה

אופה יקירתי אולי לא אהייה עדינה אבל כנה.... כל הפרק שנכתב ניתן לתמצת בפחות משפטים ובפחות שורות. את חוזרת על עצמך המון פעמים בהמון משפטים חופפים במשמעותם. הביטויים מאוד דלים, את חייבת להעשיר את ההתבטאות אם רצונך להפוך את כתיבתך לסיפור טוב. בהצלחה קסנדרה

אופה3

New member
קסנדרה היקרה, היית כנה וגם עדינה

לקחתי לתשומת ליבי, אני רוצה לכתוב ספר, כתבתי ספר שירים, וזה הרבה יותר קל, סיפור חיי הוא מאוד מורכב, קשה ומסובך, ולכן שאני כותבת, הכל זורם פשוט החוצה, אולי אני מנסה להוכיח לעצמי דברים, אולי אני עדיין לא מעכלת את כל מה שקרה לי, אבל שמחה לקבל את תגובות האנשים פה, ובמיוחד את שלך, אני העשיר את התבטאותי, תודה

למעלה