פרפקציוניזם

אצלי בבית הספר מעודדים את זה.

ספציפית לאנגלית,אני לא רואה סיבה שלא לגשת שוב.בעיקר לE (בF לדוגמה עוד יש פורמט שצריך "לזכור" לגבי מכתביים רשמיים) שבו אין מה לתרגל,גם אם ממש רוצים.
בתוכנית הזו,שעכשיו סיימתי,של הnative speakers,אמרו לנו כל הזמן לשאוף ל100 ולהשיג אחד.אז ככה זה נרשם לי בתודעה,ולא כדבר מלחיץ,אלא להיפך,כדבר שנתן לי בטחון,משהו שאמר לי-את יכולה להשיג מאה,אם תרצי. זו כבר החלטה של כל אחד אם בא לו או שלא,וכמובן בהתאם למה שזה דורש ממנו.יש לי חברה,לדוגמה,שהיא תותחית מתמטית,אבל פשוט מתעבת אנגלית ולא מסתדרת עם זה.אז אני מניחה,שאם היא תוציא 85 היא לא תגש שוב,אף על פי שהיא בטח יכולה 90,כי זה כאב ראש עבורה. מבחינתי,אנגלית ספציפית,זה דווקא נחמד,אז אין סיבה שלא.אמרו לנו עוד ממזמן להרשם לכל המועדי ב' שיש,וזה סוג של "חובה" אצלנו.
שוב,אני חושבת שזה חסרון שזה לא קיים בכל הכיתות,הגישה הזו.בכיתה הרגילה אצלנו [=הכיתה שבה אני לומדת את יתר המקצועות,ריאלית-חברתית מורחבות] לא נותנים להם תחושה שהם מסוגלים למשהו.3/4 מהכיתה הוגשה על 70-77 סתם,כשהיא יכולה לגשת על יותר. אם הייתה למורים שלנו גישה שונה,אולי [וכנראה] שההישגים היו טובים יותר. איך קורצ'ק אמר
"כל תלמיד צריך רק מורה אחד שמאמין בו". כשהמורה מחדיר בך פרפקציוניזם,הוא מחדיר בך גם אמונה ובטחון,ואני חושבת שזה דבר מאד חיובי.
אני לא יודעת אם ה"מאה" הוא החשוב,אבל השאיפה אליו כן,לדעתי.

Rioter

New member
הכל מסתכם בזה:

"פשוט אצלי פיסיקה ומתמטיקה אלה שני המקצועות שאני הכי חזק בהם, ואני לא ארשה לעצמי להוציא בהם ציונים שלא ישבעו את רצוני.." (אלי כתב) אם מדובר במקצועות שאתה חזק בהם ומודע לזה, והוצאת ציון "מעצבן" (כלומר, לא באמת מעצבן) - אז תכלס, אין סיבה שלא לגשת שוב, כי הרי אם אתה חזק בהם, לא צריך ללמוד יותר מדי לפני, אם בכלל...

Drenthe

New member
נכון אבל לא הכי מדוייק.

בפיסיקה, אם ברצונך לשפר את תצטרכי לגשת לאותו הטופס אחרי שנה שלמה! כלומר אם יש לך סתם לדוגמא 98 בסופי במכניקה, אם את עדיין רעבה ל99 או 100, את תצטרכי בכל זאת לחזור על החומר ולתרגל לקראת המועד הבא כי עברה שנה שלמה מאז הבגרות הקודמת... נכון שבמקרה הטוב החומר זכור לך, אבל יש נקודות שכדאי לשחזר בראש. אבל במתמטיקה זה קצת שונה, לכל טופס יש מליון הזדמנויות בשנה כדי לשפר, ואף אחד לא באמת ישכח. בגדול את צודקת יענו.

Rioter

New member
זה בכלליות,

וכן, זה רלוונטי לגבי פיסיקה, לשון וכו'...... וזו הסיבה שלא נגשתי השנה שוב ללשון (96 בבגרות שנה שעברה. 94 סופי. *נמנעת מלשים פרצוף עצוב*).

LOLI152

New member
יש לי שאלה של פעורה. ../images/Emo6.gif

שאין לה נסיון במועדי ב' כלל וכלל.XD מה קורה לציון מגן שלי?.. הוא נשאר איתי לנצח על כל המועדים שאני אעשה? נגיד השנה הגישו אותי בלשון על 70 (הציון מפורק! XD) על נוכחות נגיד.. ובבגרות הוצאתי 100... ואני לא מסופקת מהציון הסופי שייצא לי.. אם אני אגש לזה שוב בשנה הבאה, המגן שלי יישאר 70..?

rl1992

New member
בעיקרון ציון המגן נשאר

אבל... אצלנו נתנו לנו השנה לעשות 005 חורף, כאשר הייתה אפשרות לשפר ציון מגן אך גם ציון המגן החדש היה משוקלל עם הקודם (בין 20% ל-30% מהקודם)... אבל זה היה רק למתמטיקה והיינו לומדים פעם בשבוע 005 וחובה להגיע לשיעורים כי זה חלק מציון המגן החדש.. תבדקי, אולי יתנו לך לעשות כזה דבר גם אצלך בביצפר

המגן נשאר כל עוד את בתיכון

אני חושבת שלא מתייחסים אליו אם את משלימה בגרויות אחרי התיכון, אבל אל תסמכי עליי בזה... בכל הנוגע לשנותייך בתיכון (י-י"ב), המגן הוא אותו מגן. רק את הבגרות אפשר לשפר. יש דרכים לשפר מגן, אבל זה דרך קורסים של בי"ס או כאלה, את צריכה לברר בבי"ס שלך.

אני עושה מועד ב'

גם בF וגם בG, כי יש לי בכל אחד מהם 92 מינוס מינוס וזה לא מספיק לי. אמנם בE היה לי 99 ואם הייתי מוציאה 100 הסופי שלי היה 100, אבל אחד המורים החליט שאסור לנו לעשות מועד ב' ולא נרשמתי לחורף, החלטתי לוותר... כרגע המגנים שלי בF וG הם 98 (בשניהם) ואני רוצה 100 או 99 בכל אחד כדי שתהיה לי שרשרת של 99
ואני הולכת לעשות מועדי ב', ואם אצטרך אז גם מועדי חורף, למרות שלא בא לי לעשות עם שאר השכבה שלי... אני יודעת שזה פרפקציוניסטי אבל אנגלית זה המקצוע היחיד שאני חושבת שזה לגיטימי לרצות 100, פשוט כי לא צריך ללמוד לבגרות של זה. ודי בניתי על המקצוע הזה (ומחשבים) כמאיות היחידות שלי בתעודת הבגרות... ואם עשית את E אל תסמכי על F וG שיעגלו לך את הציון כי הם יותר קשים ובד"כ ממש מרושעים (ע"ע F חורף 2009 - הכשלה ארצית). אם בא לך, תעשי שוב, מי ימנע את זה ממך... בשביל זה יש מועד ב'
[אני יודעת שהתשובה שלי לאלי הייתה שונה לחלוטין, אבל זה מקצוע שונה לחלוטין]

Rioter

New member
מה זה החליט שאסור לכם לעשות מועד ב'? ../images/Emo12.gif

לא יודעת מאיפה הוא הוציא את זה

ברור שהיה לנו מותר, אבל חשבתי שלא ולא הייתי מנוסה אז לא טרחתי לנסות להירשם אפילו...
ועכשיו אין מצב שאני עושה את E שוב... זה במילא יכול להשתנות רק בנקודה אחת, במקרה שאני מצליחה להוציא 100 מדויק... לא בא לי להתעסק עם זה

Y a i r 1 9 9 2

New member
אוי, יש לי דוגמא מעולה מהיום שלי

הגישו אותי על 98 במתמטיקה הדבר השני שחשבתי עליו (אחרי "יש!!!) היה: "אוי! הציון המקסימלי שלי בבגרות יכול להיות רק 99"

למעלה